İnternet Dünyası

Windows Orijinal Lisans Anahtarını Öğrenme | 2022

Windows Orijinal Lisans Anahtarını Öğrenme | 2022
Yazar - Enes Sivri

Windows, günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen işletim sistemlerinden birisidir. Her geçen gün daha büyük kullanıcı kitlesine sahip olan Windows, her alanda büyük başarılara imza atan isimlerden birisidir. Microsoft tarafından geçmişten günümüze kadar, kullanıcıların göz bebeği olmuş durumdadır.

Bildiğiniz üzere bilgisayarlarımızı satın alırken genel olarak lisanslarına da dikkat etmemiz gerekmektedir. Genel olarak önceden kutularda yada CD üzerinde orijinal lisanslar kullanıcılarına verilmekteydi .Günümüzde artık bu tür teknoloji ürünlerinde maallesef herhangi bir alanda lisans yazılması mümkün olmamaktadır. Fakat endişelenmenize gerek yok çünkü sizler için harika bir çözüm önerisinde bulunacağım.

Windows Orijinal Lisans Anahtarını Öğrenme ile birlikte kolaylıkla bilgisayarımızın orijinal anahtarına erişim sağlayabileceğiniz. Peki bunu nasıl yapacağız? Dilerseniz bu sorunun cevabını almak için merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

Windows Orijinal Lisans Anahtarını Öğrenme

Windows cihazların üzerinde gelen işletim sistemleri, satıcılar tarafından orijinal olarak yüklenmektedir. Cihazlarımızı satın aldıktan sonra yada belirli bir kullanım sağladıktan sonra lisans kısmında bazı problemler yaşayabilmekteyiz. Windows, lisans anahtarınızı yeniden isteyerek, doğrulama yapmanızı sağlayacaktır. Burada önemli olan orijinal bir windows lisansı kullanmaktır. Bilgisayarlarımızın orijinal lisans anahtarlarını maallesef bilmemekteyiz. Bu sebepten dolayı da araştırma yaparak öğrenmeye çalışıyoruz.

Sizler için bu konuda bir program buldum ve paylaşmak istiyorum. Bu program ile birlikte kolaylıkla bilgisayarımızın lisansını öğrenebileceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlığımıza hızlıca geçiş yapabiliriz.

ShowKeyPlus ile Lisans Anahtarı Öğrenme

ShowKeyPlus ile Lisans Anahtarı Öğrenme

ShowKeyPlus ile Lisans Anahtarı Öğrenme

Programımız açık kaynak kodlu olan bir portable yazılımlıdır. ShowKeyPlus programının çalışabilmesi için bilgisayarınıza .NET framewrk 4.5 kurulu olması gerekmektedir, aksi taktirde program düzgün olarak çalışma sağlamayacaktır.

Program bilgisayarınızın genel olarak bilgileri sizlere direkt olarak aktarmaktadır. Lisans anahtarınızı da içerisinde barındırmaktadır. Program Windows 7, 8, 10 ve 11 sürümlerinden kolaylıkla çalışmaktadır. Bizzat kendim deneme şansı yakaladım ve memnun kaldım diyebilirim. Yazılımı açtığınızda karşınıza direkt bir pencere açılıyor ve bu pencereden gerekli bilgilere erişim sağlayabilmektesiniz. Karşımızda direk olarak lisans anahtarını gösteriyor olacaktır.

Yazılım içerisinde iki farklı özellik yer almaktadır:

  • 1. Retrieve key from backup: Yedek içerisinde yer alan Windows klasörünü, çökmüş bir bilgisayardan Windows anahtarını bulabilmek için kullanılmaktadır.
  • 2. Check Product Key: Ürün anahtarlarını kontrol etmenizi sağlamaktadır.

Program son derece basit ve kolay adımlar eşliğinde çalışma sağlamaktadır. Giriş yaptığınızda direkt olarak karşımıza bilgileri çıkarıyor olması, ne kadar basit olduğunu bizlere göstermektedir. Ücretsiz olarak bu programı kullanmanızı tavsiye etmekteyim.

Bu yazımızda sizlerle birlikte “Windows Orijinal Lisans Anahtarını Öğrenme | 2022” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri