SEO Wordpress

Tavsiye Ettiğim En İyi Hosting Firmaları

hosting

Selamlar herkese! Bu içeriğimde 2023 yılında Tavsiye Ettiğim En İyi Hosting Firmaları içeriğini okuyacaksınız. Tamamen şeffaf bir şekilde incelenmiş olarak yazacağım bu içerikte sizler için 6 farklı firmayı denedim.

En Çok Tavsiye Edilen Hosting Firmaları 2023

İnternetin söz konusu olduğu alanlarda sıklıkla duyulan ve bir web sitesi açabilmek için kullanıcıların ihtiyaç duydukları hosting kavramı, domain kavramı ile bağlantılıdır. Bir web sitesi kurulurken alan adının satın alınması ve ziyaretçilerin bu alan adını tarayıcının arama kısmına yazmaları halinde siteye yönlendirilmelerini sağlayan sistem hosting olarak tanımlanır. Hosting hizmeti vermekte olan bir sistem hızlı bir bilgisayar ve hızlı bir internet sağlayıcısının bir araya gelmesi ile oluşur.

Web hosting hizmetlerinden profesyonel olarak yararlanabilmek için çeşitli firmalardan destek alabilmek mümkün olur. Bazı servis sağlayıcı firmalar, daha gelişmiş alt yapı sistemlerine sahip olup sunucu barındırma ve sanal sunucu hizmetlerini de müşterilerine sunarlar. Türkiye’de hosting hizmeti veren birçok firma yer almaktadır. Windows Hosting sistemleri ile Linux Hosting sistemlerini bünyelerinde barındıran bu firmaların müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılamaları gerekir.

2023 Yılı En İyi 10 Türk Hosting Sağlayıcısı

Bu nedenle hosting firması seçerken dikkat edilmesi gereken bazı adımlar bulunur. Öncelikle firmanın uzmanlık, performans, destek hattı, hızı ve en son fiyatının değerlendirilmesi gerekir. Türkiye’de faaliyet göstermekte olan başlıca hosting firmalarından bu hizmeti kaliteli ve uygun fiyat garantisi ile alabilmek mümkün olur. Kurulacak olan web sitesinin hedef kitlesi Türkiye ise bu firmalar mutlaka değerlendirilmesi gerekenler arasında yer alırlar.

Turhost Hosting İnceleme (En İyi Hosting Firması 1. Sıra)

turhost

Kurumsal ve bireysel alanda internet hizmetlerini sunabilmek amacı ile İzmit’te kurulan firma, 2004 senesinden beri aktif bir şekilde faaliyet gösterir. Güvenilir ve hızlı internet hizmetlerini sunmayı amaçlayan firma, 2006 senesi ile birlikte bireysel pazarlama alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

Turhost Hosting inceleme esnasında firma tarafından sağlanan hizmetlerin; Domain Tescil işlemleri, E-Mail Servisleri, Hosting (Barındırma), Sanal Sunucu Servisleri (VPS), Streaming Servisleri (Canlı Yayın) ile Online Ticaret Projeleri’nden oluştuğu görülür. Hizmetlerinin kalitesini koruyabilmek adına internet alanındaki her türlü gelişmeyi takip eden ve kendisine entegre eden firma, hosting hizmetlerinde; WordPress hosting, cPanel hosting, Linux hosting, kurumsal hosting, Windows hosting, Reseller hosting , Bulut sunucu ve site kurma gibi çeşitleri barındırır.

Firma üzerinden alınan hosting hizmetinin minimum cevap verme süresi 1.33 saniye iken, ortalam cevap verme süresi 1.60 saniye, maximum cevap verme süresi ise 2.54 saniyedir. Turhost firmasının testini yapan server lokasyonu Dublin olup, firmanın kendi lokasyonu İstanbul’dur. Türkiye’nin en iyi hosting firması olarak bilinen Turhost, müşterilerinin beklentilerini de en iyi şekilde karşılamak için gerekli özveriyi sergilemektedir. Türkiye’nin önde gelen blog sitelerinin %50’sinden fazlası Turhost ile çalışmaktadır.

Turhost üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

Natro Hosting İnceleme (En İyi Hosting Firması 2. Sıra)

2019 hosting tavsiyeleri natro

2023 hosting tavsiyeleri natro

Hosting hizmetleri sunan bir diğer firma olarak Natro hosting firması müşterilerin tercih edebilecekleri arasında yer alır. Natro Hosting inceleme esnasında firmanın geniş bir ağa sahip olduğu ve domain, sunucu, SSL, marka tescili, WPFest, şifrematik, tercih sihirbazı gibi hizmetleri de bünyesinde barındırdığı görülebilir.

Firma cevap verme süresi olarak biraz daha geride kalır. Natro firması üzerinden alınabilecek olan hosting hizmetlerine bakıldığında; Sınırsız Web hosting, WordPress hosting, Ucuz hosting, MsSQL hosting, Linux hosting, ücretsiz web sitesi kurma ve Windows hosting gibi seçeneklerin söz konusu olduğu görülür. Firmanın sunduğu hosting hizmetlerinde minimum cevap alabilme süresi 1.00 saniye iken, ortalama cevap alabilme süresi 1.64 saniye, maksimum cevap alabilme süresi ise 6.28 saniyedir.

Firmanın testini yaptığı server lokasyonu Turhost gibi Dublin merkezli iken, firmanın kendi server lokasyonu ise İstanbul’dur. Veri sorumlusu taraf olarak kendi bünyesinde depoladığı, sakladığı ve işlediği kişisel veriler KVKK’nın Veri Sorumlusu Aydınlatma Yükümlüğü başlığındaki 10. maddeye göre firma hareket etmektedir. Müşterilerinin web sitelerindeki bilgilerin depolanması ve işlenmesi kanun hükmünde firma tarafından gerçekleştirilir ve kurallara uygun bir şekilde faaliyet gösterildiğine dair web sitesinde bir açıklama bulunmaktadır.

Natro üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

Veridyen Hosting İnceleme (En İyi Hosting Firması 3. Sıra)

2019 hosting tavsiyeleri veridyen

2023 hosting tavsiyeleri veridyen

2016 senesinde kurulmuş ve rakiplerine göre sektöre yeni dahil olmuş genç oluşumlu bir firmadır. %100 Türk sermayesinin hakim olduğu firmanın merkezi İzmir Bayraklı olup, firmanın 2005 senesinden bugüne kadar gelen köklü bir deneyimi bulunur. Üst düzey hizmet kalitesi ve şeffaf hizmet anlayışını müşterileri ile buluşturan firma; alan adı kaydı, web hosting hizmetleri, bulut sistemleri, fiziksel ve sanal sunucular, güvenlik sertifikası satışları gibi alanlarda faaliyet gösterir.

Bireysel ve kurumsal alanda hizmetlerini müştetilerine sunan Veridyen hosting inceleme işleminde firmanın; %100 Türk sermayesi, 7 gün içerisinde para iadesi, gerçek sunucular ve gelişmiş alt yapı seçenekleri, %99.9 ulaşılabilirlik garantisi, en iyi fiyat garantisi ve 7 gün 24 saat teknik destek garantisi gibi hizmetleri ile avantajlı bir konum sunduğu görülür. Bayi hosting, web hosting, e-ticaret hosting, kurumsal hosting, wordpress hosting, joomla hosting, hazır site hosting gibi birçok hizmeti müşterilerinin kullanımına sunan firma, alanında uzman kişiler ile çalışır.

Sunuculu değil paylaşımlı hosting ağını kullanan firmayı rakiplerinden bu sistem ayırır. Firmanın kullandığı hosting sisteminde minimum cevap verme süresi 1.47 saniye, ortalama cevap verme süresi 1.53 saniye, maksimum cevap verme süresi ise 1.61 saniyedir. Testi yapan server lokasyonu Dublin iken, firmanın kendi server lokasyonu Denizli üzerinden sağlanır.

Veridyen üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

Güzel Hosting İnceleme (En İyi Hosting Firması 4. Sıra)

Güzel hosting indirim kuponu 2019

Güzel hosting indirim kuponu 2023

En uygun ücret ile en kaliteli hizmeti alabilme anlayışına hakim olarak 2008 senesinde kurulmuş ve o zamandan beri aktif bir şekilde faaliyet göstermekte olan Güzel Hosting inceleme işleminde firmanın, sektör içerisindeki en iyilerden bir tanesi haline gelmeyi başardığı görülebilir.

Paylaşımlı sunucu kullanan bir diğer firma olan Güzel Hosting, her türlü sorunda %100 şeffaflık ile müşterilerine yaklaşır. Kalitenin sadece kelime oyunlarından ibaret olmadığına dikkat çeken firma, verdikleri hizmetten olumlu geri dönüş alabilmek adına her türlü özveriyi göstermektedir. Alan adı, reseller, web hosting, SSL, sunucu, hazır.la, sunucu yönetim hizmetleri, sunucu yazılım lisansları, PHP yazılım hizmetleri, WP premium cache gibi pek çok alanda hizmet veren firma, Türkiye’nin en iyi hosting firmalarından bir tanesidir.

Hosting hizmetleri bazında firma üzerinden alınabilecek olan hizmet seçenekleri; WordPress hosting, Linux hosting, radyo hosting, Windows hosting, e-mail hosting ve kurumsal hosting olarak sıralanmıştır. Avrupa lokasyonun yanı sıra Türkiye üzerinden de lokasyon hizmetlerini müşterileri ile buluşturan firma, sunucu barındırma hizmetlerinde öncü bir yaklaşım sergiler. Firmanın hosting hizmetlerinde minimum cevap verme süresi 1.18 saniye, ortalama cevap verme süresi, 1.46 saniye ve maksimum cevap verme süresi ise 1.78 saniyedir. Testi yapan lokasyon Dublin iken, firmanın server lokasyonu Denizli’de bulunur.

Güzel Hosting üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

Ayvaz Hosting İnceleme (En İyi Hosting Firması 5. Sıra)

2019 ayvaz hosting nasıl bir firma

2023 ayvaz hosting nasıl bir firma

Mesut Haylar yönetiminde 2007 senesinde faaliyete geçen firma, İstanbul merkezlidir. Sizler için Ayvaz Hosting firmasını incelemeyeceğiz. Ayvaz Hosting marka adı altında kurulmuş ve bu zamana kadar faaliyetlerini bu isim ile gerçekleştirmiş olan firmanın, Türkiye’nin en iyi hosting firmalarından bir tanesi haline gelmeyi başardığı görülür.

Sektör içerisinde müşteri memnuniyetini üst seviyede tutabilen nadir hosting firmalarından bir tanesi olarak bir çok hizmet seçeneğini bünyesinde barındırır. Domain tescili, domain transferi, Linux hosting, Windows hosting, Linuc reseller, Windows reseller, Linux VPS, Windows VPS gibi hizmet seçeneklerini müşterileri ile buluşturur. Toplamda 4 farklı veri merkezi salonunu bünyesinde barındıran firma geniş çaplı bir alt yapı üzerinden hosting hizmetlerini müşterilerine sunar.

Türkiye ve Fransa üzerinden iki ayrı hosting serverlerini bulunduran firmanı verdiği hizmetler; WordPress hosting, Linux hosting, Linux kurumsal hosting, Linux sınırsız reseller olarak sıralanabilir. Kesintisiz enerji akışı ile beraber müşterilerine 7/24 hizmet verme imkanını bulan firma, hosting alanında Türkiye’nin en iyilerinden bir tanesi olma başarısını elde etmiştir.

Ayvaz Hosting üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

Vargonen İnceleme (En İyi Hosting Firması 6. Sıra)

Vargonen hosting firması inceleme 2019

Vargonen hosting firması inceleme 2023

Web hosting ve sunucu hizmetleri alanında aktif bir şekilde faaliyet gösteren Vargonen inceleme işleminde, bu zamana kadar referans olduğu markalar ile adından söz ettirmeyi başardığı görülür.. Türkiye’nin en iyi hosting firmalarından bir tanesi haline gelen Vargonen, 7 farklı ülke ve 8 farklı lokasyon üzerinden hosting hizmetlerini sunar.

Ürün tipi baz alınarak konumlandırılmış olan sunucu ve network alt yapısı sayesinde web projelerinin gereksinimlerine göre esneklik ilkesi sağlanır. Bulut sunucu, hosting, domain, dedicated, SSL, e-mail gibi alanlar üzerinden hizmet veren firma, hosting bazında Türkiye’nin öncülerinden biri haline gelmiştir. Sınırsız hosting hizmetinin yanı sıra, kurumsal hosting, wordpress hosting ve bayi hosting gibi ürün seçeneklerini de bünyesinde barındırır.

Windows ya da Linux hosting hizmetleri üzerinden temelde iki farklı versiyon ile hizmet alımı yapabilmek mümkün olur. İkisi Türkiye’de olmak kaydı ile dünyanın pek çok farklı ülkesindeki server lokasyonları üzerinden kesintisiz hosting hizmeti veren firmanın, Avrupa server hizmetlerinden de yararlanılabilir.

Merkezi İzmir üzerinden faaliyet gösteren firmanın hosting hizmetlerinde birden fazla paket seçeneği bulunur. Müşterilerin kendilerine en uygun olan paket üzerinden satın alım yapabilmeleri mümkün olurken, alanında uzman olan ekip ile beraber istenilen alanda kaliteli bir şekilde hosting hizmetlerinin sunumu gerçekleşir. Müşteri memnuniyeti firmanın önceliklerinden bir tanesi olup, firmanın geniş bir hosting ağı ve alt yapı sistemi bulunmaktadır.

Vargonen Hosting üzerinde ücretsiz üyelik açmak için hemen tıklayın!

 

Dipnot: Eğer içeriğimizi beğendiyseniz sizde tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı iletebilirsiniz içeriğimizin altına. Bu sayede daha çok ziyaretçimiz hosting firmaları hakkında bilgi sahibi olur.

En iyi hosting firmalarını neye göre belirliyorsunuz?

Burada bir çok etkene bakıyoruz aslında. Önemli olarak bahsetmek gerekirse hız, fiyat ve kaliteye önem veriyoruz.

Wordpress için En İyi Hosting Firması Hangisi?

Bu konuda neyi baz aldığınızı bilmemiz gerekiyor. Bizim favori tavsiyemiz Turhost. Gerek hız gerekse kalite olarak çok üst düzeydeler.

Fiyat artınca kalite yükselir mi?

Hayır. Bu her şirkette geçerli değil maalesef. Ama bazı firmalar kaliteli hizmet verdiği için fiyatı yüksek tutarlar.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

48 Yorum

 • Güzel Hosting’de şu ara indirim var sanırım. Kullanan bir arkadaşım da önerdim. Deneyebilirim ufak bir hosting paketi ile.

 • natroyu ikinci sıraya koyacak kadar hangi kafayı yaşadın tahmin edemiyorum şikayet hostinge bakarsan natroya küfürler uçuşuyor

 • Tüm sitelerimi veridyen’de barındırmaktayım. Fiyat \ Performans ilişkisine değinecek olursak ben 10\10 veriyorum kendilerine. Fiyatlar gayet makul son kullanıcı bile rahatlıkla uygun paketler bulabilir. Sorun çözme olarak bir Ticket açtığınızda ortalama dönüş süreleri Max. 1-2 Dakika arası. Kendilerini tüm yeni paket alacak veya değiştirecek herkese öneriyorum…

 • Cok yardimci bi yazi olmus tesekkurler. Listedeki neredeyse butun hosting firmalariyla calistim ancak GoFastHost gibisini gormedim. 7/24 aninda canli destek hostla alakasi olmayan, sitemle alakali sorunlari bile aninda cozduler. Kuruculari Turk olan avrupa merkezli bi firma, Turkiye pazarina yeni girmisler ve 1 EUR = 1 TL sabitledikleri icin fiyatlari cok iyi suanda. Ben Managed Cloud Hostingi kullaniyorum, 1 sn altinda aciliyor butun barinan sitelerim. Diger hosting firmalarinda 2 sn ile 5 sn arasinda bazen 10 sn degisiyordu. Umarim GoFastHost u inceleyip listenize eklersiniz 🙂

 • Neden her yerde faklı çıkıyor bu sıralama? Bazı yerlerde 1.sırada güzel hosting iken burada turhost ayrıca natro için çoğu webmaster çöp derken burada 2. sırada olması. Yani inanın insanın kafasını karıştırmaktan başka bir şey değil.

 • Ben yaklaşık 2 yıldır Güzel Hosting kullanıyorum ve hiç bir problem yaşamadım. Gece saat 3 gibi ticket açıyorum ve 15 dakika sonra problemi çözüyorlar. Ben şiddetle tavsiye edebilirim. Bu gibi güzel firmaları listeleyip detaylı bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

 • NATRO KULLANICISI OLARAK UZAK DURMANIZI TAVSİYE EDERİM YEDEKLEMEDE AŞIRI DERECEDE SORUNLU 12 GB LIK VERİYİ NE FILEZİLLA İLE NEDE CPANELDEN YEDEKLEYEBİLDİM YARIDA KALIYOR HEP, İLK FIRSATTE ALTERNATİF BİR HOSTİNGE YÖNELİCEM

  • kesinlikle katılıyorum hocam bende bir natro bayi hosting kullanıcı olarak natrodan uzak durun sakın ama sakın arkadaşlar mevcuttaki müşterilerilerinizden olursunuz bende acil arayışa girdim

  • Selamlar Mehmet Bey, evet güvenli değil uyarısı alırsınız web sitenizde. Turhost üzerinden satın alım yaparsanız sunucunuzu destek bildirimi açıp ücretsiz SSL talebinde bulunabilirsiniz.

 • Veridyen denen firma ile bir gün çalıştım, hızı vs boş yardımcı olmadıkları için sözleşme feshi istedim ve hemen tamam dediler. Sözleşme fesihinde gerçekten bir numaralar.

 • Çok yüzeysel yapmışsın. Limitsiz diyorlar acaba limitsiz mi araştırdın mı hiç ???

 • Merhaba Oğuzhan bey
  ixirhost ile ilgili düşünceniz nedir? Biz 1 yıldır ixirhost ile aktif olarak çalışıyoruz ve gayet memnunuz. Tabi sizinki kadar üst düzey bir çalışma değil 🙂

 • Birçoğunu daha önce deneme fırsatım olmuştu. Herhangi birinde problem yaşamadım. Natro hala aktif olarak kullandığımız bir yer ama ben Netinternet’i de bir araştırmanızı öneririm. Son dönemde epey bir atılım gerçekleştirdiler. Dikkat çekici olduklarını düşünüyorum.

 • Bende odeaweb kullanıyorum bu hosting firmasıda gayet kaliteli ve destek sistemide çok iyi. Belki ileride listelere girebilir.

 • Güzel yazınız için teşekkürler. Hosting kalitesinin seoyu doğrudan etkilediğini düşünüyorum. Dolayısıyla bu konuda firma seçerken ücretten pek kaçmamak gerekli.

 • Valla kusura bakma ama Natro’da bildirim açıyoruz adamlar 3 saatte “lütfen” cevap veriyor. Keza Turhost konusunda da eleştiriler mevcut Güzel Hosting ve Veridyen konusunda ise her zaman iyi yorumlar duymuşumdur.

 • ben de veridyen’den IHS’ye geçtim. Müşteri hizmetleri ve sorun çözme hızları müthiş. içerikte olmamasına şaşırıyorum. Bence çoğu firmadan iyiler. geçen Turhost’u da denedim. inanılmaz ilgilisiz davrandılar. siteyi hostinge yüklüyorum, google siteyi tarayamıyor. adamlara yazıyorum siteye google gelemiyor diye, “siteyi search console’dan eklemelisiniz” diyorlar. sanki bilmediğimiz bir şey. sunucularınızda sorun olabilir belki google dnslerine erişim kapalıdır diyorum veya başka bir sorun. bot simülatörüyle ekran görüntüsü atıyor. ihs’deki hostinge yükledim şakır şakır çalışıyor. yani hizmet ve destek anlamında memnun kalmak isterseniz ben ihs öneririm. Oğuzhan bey içeriğe eklerse en azından başkaları da keşfeder.

 • bu listede olması gereken bir firma daha var bence netinternette bence gayet güzel firma.

 • arkadaşlar natro kesinlikle ve kesinlikle 2. sırada olamaz. ilk 10 a bile giremez.
  bakın senede 3 kez mail hosting durdu.. 10 firmanın 3 gündür mailler yok ve bu firmalar yurtdışı şubeleri olan firmalar. ne durumda oldugumu anlayın diye yazıyorum. natrodan hep aynı cevap ezberlemişler kalıcı çözüm için çalışmalar devam ediyor. üstüne üstlük web sayfasının yedeğini almadan adamlar sildi ya yedektende geri donemediler. gitti müşterinin web sayfası olacak iş değil ama oldu. avukata vermesinler diye natro rica etti müşteriyi zor ikna ettik. keşkede etmeseymişiz

 • Merhaba ipekhosting i denediniz mi acaba yada aranızda deneyen arkadaşlar var mı?
  Fiyatları çok uygun cpanel host ile beraber verildi yorumlarınızı bekliyorum

 • Hosting çok önemli ben hostlab kullanıyorum gayet iyi şuan fiyatları da uygun bakalım ilerde ne olacak tabi ki de

Yorum yap!

casino siteleri