İnternet Dünyası

Bedava Logo Yapma Siteleri | 2023

Günümüzde hemen hemen her alan içerisinde, o kuruluşa ait özel bir logo görmekteyiz. Bildiğiniz gibi logo çizimleri, özel olmaları ile birlikte neyin adına yapıldıysa orayı resmi olarak temsil etmektedir. Genel olarak internet dünyasında logo resimlerini sıklıkla görüyor ve karşılaşıyoruz. İnternette genellikle sosyal medya hesaplarında, youtube platformunda, google profilleri gibi birçok farklı alana profil resimlerimizi eklemekteyiz. Fakat hesabımız herhangi bir kuruluşu temsil ediyorsa, mutlaka bir logo eklemeniz gerekmektedir.

Peki ücretsiz logo tasarımı yapan siteler nelerdir? Sizler için bu konuya özel olarak bazı siteleri belirledim ve paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz üzere günümüzde logo işi ile uğraşan onlarca farklı kişi ve kuruluş yer almaktadır. Haliyle internet piyasası yüksek olduğu için, bu tür tasarımların oluşturulması da yüksek bütçeler gerektirebiliyor. Bulduğum sitelerin kullanımı kolay olduğu için, zamanla alışarak sizlerde kendinize en iyi şekilde logolar oluşturabilirsiniz. O konuda hiç bir şüpheniz olmasın. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz.

İçindekiler

Bedava Logo Yapma Siteleri

Burada yer alan tüm sitelere ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken altına eklemiş olduğum linklerden bedava logo yapma sitelerine erişim sağlamak ve kayıt olmaktır. Sonrasında ise logo oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Canva

Canva

Canva

Ücretsiz logo oluşturma siteleri listemizin ilk sırasına Canva sitesini eklemek istedim. Canva, uzun yıllardır piyasada yer alan ve benimde sıklıkla kullanmış olduğu bir tasarım oluşturma sitesidir. Her geçen gün aldığı güncellemeler ile birlikte ön plana çıkan bu platform, harika bir tasarım sitesidir. Canva logo seçeneği ile birlikte hazır şablonları seçerek kendinize uygun bir şekilde en iyi logoları oluşturabilirsiniz.

Canva, ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ben şuanda ücretli sürümü kullanıyorum ve ömür boyu lisansı sadece 10 TL gibi bir rakam ile satın aldım. Sizlerde R10 gibi platformlardan uygun fiyatlar ile canva lisansına sahip olabilirsiniz. Siteyi kullanmak son derece basit olduğunu ve içerisinde yüzlerce farklı hazır şablonun yer aldığını söyleyebilirim. Hatta onlarca farklı şablonun profesyonel olarak hazırlandığını, sizlerin ise sadece üzerinde değişiklikler yapabileceğinizi söyleyebilirim.

Canva sitesine giriş yapmak için tıklayın.


Adobe Express

Adobe Express

Adobe Express

Bildiğiniz üzere dünyada tasarım alanında akla ilk gelen isimlerden birisi Adobe firmasıdır. Geliştirmiş olduğu programlar ve yazılımlar ile birlikte, tasarım alanında kullanıcılarına harika kolaylıklar sağlamaktadır. Her geçen gün geliştirilen ve güncelleme alan programları ile birlikte, ön plana çıkmaktadır. Adobe, genel olarak ön plana CS serileri yani Photoshop isimleri ile birlikte ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında geliştirmiş olduğu Adobe Express gibi programlar da, kullanıcılar için olmazsa olmaz yazılımlar arasında yer almaktadır.

Adobe Express, Logo Maker özelliği ile birlikte sizlere profesyonel bir şekilde logolar oluşturabilmenize olanak sağlamaktadır. Bunun yanında ücretsiz olarak kullanım sağlanması da, kullanıcılar için büyük bir avantaj haline dönüşmektedir. Oluşturmuş olduğunuz tüm logoları ücretsiz olarak istediğiniz formatlar şeklinde indirme işlemi sağlayabilirsiniz. Ayrıca programın bir diğer sevilen özelliklerden birisi de logo oluşturma adımında kullandığınız fontların ve diğer özelliklerin bilgilerini en detaylı şekilde paylaşmaktadır.

Adobe Express sitesine giriş yapmak için tıklayın.


FreeLogo Design

FreeLogo Design

FreeLogo Design

Sadece bir kaç dakika içerisinde profesyonel bir logo sahibi olmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise FreeLogo Design sitesi tam olarak size göre diyebilirim. Uzun yıllardan bu yana piyasada hizmet veren bu firma, bedava logo oluşturma siteleri arasında en iyi seçimlerden birisidir. Her geçen gün büyüyen kitlesi ve geliştirilen özellikleri ile birlikte, ön plana çıkmaktadır.

FreeLogo Design ile birlikte uğraşmadan en basit şekilde tüm logo şablonlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda firmanızın yada başka bir alanın ismini yazıyorsunuz ve biraz bekliyorsunuz. Bu zaman aralığında FreeLogo, sizlere yazdığınız isim ile alakalı yüzlerce logoyu önünüze sermektedir. Size düşen tek görev ise beğendiğiniz logoyu seçerek indirmenizdir. Site tamamen ücretsiz bir şekilde çalışmaktadır ve tasarımları otomatik olarak yapıyor. Bu durum tasarım konusundan anlamayan yada uğraşmak istemeyen kişiler için, büyük bir avantaj haline dönüşmektedir.

Adobe Express sitesine giriş yapmak için tıklayın.


Shopify Hatchful

Shopify Hatchful

Shopify Hatchful

Uzun zamandır merak ettiğim ve kullanma şansı yakaladığım bir diğer bedava logo yapma sitesi ise Shopify Hatchful olmaktadır. İnternette birçok kişinin tavsiyesi üzerine siteyi biraz inceleme ve kullanma fırsatım oldu. Kullanmalarım sonucunda ise oluşturduğum logoların çok profesyonelce olduğunu söyleyebilirim. Genel olarak tasarımdan fazla anlamasam dahi, içerdiği şablonlar ve kolay kullanımı ile birlikte sizlerde kendinize en uygun logo tasarımını yapabilirsiniz.

Shopfiy’ın geliştirmiş olduğu Shopify Hatchful sitesi, tamamen ücretsiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Her geçen gün daha büyük bir kitleye sahip olması, daha fazla güncelleme ve geliştirmelere sahip olduğu anlamına gelmektedir. 1200×1200 boyutlarında, arka planı PNG şeklinde kaydedebileceğiniz harika logolar sizleri beklemektedir. Logonuzu oluşturmadan önce, kendi alanınızın ne olduğunu seçiyor ve sonrasında ise gerekli düzenlemeleri gerçekleştiriyorsunuz. Son derece basit ve kolay bir kullanıma sahip olduğu için, listeme eklemek istedim.

Shopify Hatchful sitesine giriş yapmak için tıklayın.


Renderforest

Listemizin son logo tasarım sitesi ise Renderforest olmaktadır. Forum gibi alanlarda birçok kişi tarafından tavsiye edilen bu web sitesi, online olması ve tamamen ücretsiz olarak kullanım sağlanması nedeniyle büyük bir ilgi görmektedir. Sadece bir site tasarımı ve harika logo oluşturmaları ile birlikte, sevilen bir isim haline gelmiş durumdadır. Bu sitede ise oluşturmuş olduğumuz tüm logoları 300x boyutunda ücretsiz olarak kaydedebilme imkanına sahip olmaktayız.

Renderforest sitesine sadece logo yapımı değil video oluşturma, site oluşturma, kıyafet tasarımı yapma gibi onlarca farklı seçenek yer almaktadır. Siteye kayıt olduktan sonra logo yapımına geçiş yapabilirsiniz. Logo oluşturma kısmında firma adı ve gerekli açıklamaları yazarak, otomatik olarak logonun oluşturulmasını bekleyebilirsiniz. Sonrasında ise logonuzu ücretsiz olarak indirebilme imkanına sahip oluyoruz.

Renderforest sitesine giriş yapmak için tıklayın.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Bedava Logo Yapma Siteleri | 2023 başlığı altında sizlerle birlikte paylaşımda bulunmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri