Nedir ?

Windows 10 Ücretsiz Ürün Anahtarları

Windows’un son işletim sistemlerinden bir tanesi olan Windows 10 kullanıcıların beğenisini kazanan ve oldukça fazla talep görenler arasında yerini almıştır. İşletim sistemi tercihlerini Windows 10’dan yana kullanmak isteyenlerin bu sürüme geçmesi ve yeni özellikleri bilgisayarına yüklemek için kurulumu gerçekleştirmesi gerekir. Ücretsiz şekilde kurulumların gerçekleştirilmesi için ürün aktivasyon kodunun girilmesi zorunludur. Bu kodun girilmemesi halinde belli bir yerden sonra kurulumla alakalı ilerlemek mümkün olmayacağından ürün anahtarlarını edinmek zorunlu bir hal alacaktır.

Ürün Anahtarlarını Satın Almak Zorunlu Mudur?

Lisans anahtarlarını satın almanız ve bunları Windows 10 işletim sistemini denemek için kullanmanız gerekir. Yükleme işlemlerinde etkinleştirmeleri yapabilmek için ürün anahtarlarını satın almak yerine geçici süre için kullanma tercihinde de bulunabilirsiniz. Bir anlamda windows 10 için ücretsiz ürün anahtarları edinme yoluna gitmeniz mümkün olur. Başarılı şekilde yükleme işlemi gerçekleştirmek ve kullanmaya başlamak için ürün anahtarlarını girmek dışında bir seçenek olmadığını bilmelisiniz.

windows 10 ücretsiz ürün anahtarları

Windows 10 Lisans Anahtarı Ne Kadar Süre İçin Kullanılır?

Merak edilen bir başka detay ise ne kadar süre için etkinleştirme anahtarlarının kullanılır durumda olacağıdır. Etkinleştirme işleminden sonra 30 gün süre için deneme amaçlı kullanıma izin almış olursunuz. Bu süre sonunda çeşitli yolları kullanarak sürenin 90 güne kadar uzaması için bazı yöntemler kullanılması da seçenekler arasında bulunur. Ama ilk kullanımda otomatik şekilde tanımlanan süre 30 günden fazla olmayacaktır. Süre sonuna doğru uyarılarla deneme sürümünün biteceği zaman konusunda bilgiler verilir.

Anahtar Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızın modeline ve özelliklerine göre değişiklik göstermekle birlikte genel anlamda kurulum sırasında kod girerek etkinleştirme en yaygın kullanılan yöntem olarak bilinir. Bunun için şu şekilde yol izlenmesi gerekir:

  • Kurulum yaparken ürün anahtarı istenen ekran ile karşı karşıya kalırsınız,
  • Kod girmemeniz durumunda kurulum hatası yapılmazsa 30 gün sınırlı sürüm kullanılır,
  • Ürün anahtarı girilmesi halinde kopyanın aktif edilmesi sağlanarak çeşitli sürüm ve özelliklere ulaşılır,
  • Anahtarın olmaması halinde bu aşama geçilemeyeceğinden edinmek çok önemlidir.

Bunları unutmadan ilerlemek ve menüleri nasıl kullanacağınızı bilmek gerekli olan bir başka detaydır.

Ayrıca bkz: Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Sorunu

Nasıl İlerlemek Gerekir?

Etkinleştirme yapmak için ayarlar menüsünden ilerlemelisiniz. Ayarlar sekmesi içinde bulunan güncelleme ve güvenlik alanına ulaşmalısınız. Güncelleme ve güvenlik sekmesine tıkladığınızda farklı bir ekran açılacaktır. Sol tarafta açılan menüler arasından aktivasyon yazan kısma tıklamalısınız. Edindiğiniz ürün anahtarını bu kısımda çıkan boşluğa girmeniz durumunda aktivasyon yapılmasına onay vermiş olursunuz. Ardından tüm özellikleri ile karşınızda Windows 10 sürümünü bulabilirsiniz.

Ürün Anahtarları Nelerdir?

Ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz ürün anahtarlarının sayısı oldukça fazladır. Bunlar arasında sıklıkla kullanılanların bazıları:

  • Windows 10 Home için YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7,
  • Windows 10 pro için VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T,
  • Windows 10 pro N için 2B87N-8KFHP-DKV6R-Y2C8J-PKCKT,
  • Windows 10 Education için YNMGQ-8RYV3-4PGQ3-C8XTP-7CFBY şeklinde sıralanabilir.

Bu ürünlerin etkinleştirme için olduğu gibi kopyalanması gereklidir.

windows 10 ücretsiz ürün anahtarı

Ürün Anahtarını Değiştirmek İstediğinizde Ne Olur?

Kullandığınız ve aktif duruma getirdiğiniz ürün anahtarını değiştirmek istemeniz halinde yapılması gereken başlat menüsünden ayarlar kısmına gelmek olmalıdır. Güncelleştirmeler ve güvenlik yazan kısımdan ilerleyerek aktivasyon veya etkinleştirme seçeneğine gelmelisiniz. Bu kısımda ilk kez aktive ettiğiniz anahtarların yanında ürün anahtarını değiştir şeklinde bir bölüm daha gözünüze çarpar. Buraya yeni ürün anahtarını yazarak değiştirme işlemi için onay vermiş oluyorsunuz. Anahtarın sorunsuz olması halinde etkinleştirme için gereken işlemlerin başlaması gerekir. Ardından yapılan işlemlerin tamamlanmasını beklemeniz gerekir. Birkaç saate kadar değişiklik gösteren sürelerden bahsedilebileceği gibi daha kısa sürmesi de anahtara göre mümkün olabilir.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

casino siteleri