İnternet Dünyası

Windows 11 Görev Yöneticisi Açma Yöntemleri

Windows 11 Görev Yöneticisi Açma Yöntemleri
Yazar - Enes Sivri

Windows 11, yeni geliştirilen ve kullanıcılarına beta olarak paylaşılan bir işletim sistemidir. Günümüzde birçok kişi denemek ve test etmek adına beta sürümünü indirerek kullanmaktadırlar. Şuanda bir deneme deneme sürecinde ve tabi geliştirilme aşamasında olduğu için bazı noktalarda hatalar ve eksiklikler bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlerle birlikte windows 11 görev yöneticisi açma yöntemleri paylaşarak sizleri bilgilendireceğiz.

İçindekiler

Windows 11 Görev Yöneticisi

Başlıkta görev yöneticisi açma yöntemleri görüyorsunuz ve sizler için çok basit bir başlık olarak gözükebilir. Fakat beta sürümünde olan windows 11, kısayol olarak görev yöneticisi komutunu maallesef daha eklemedi. Görev yöneticisi açılıyor fakat bazı yöntemler deneyerek açabilmektesinizdir.

Windows 11, performans olarak beğenilen fakat tasarım olarak çok bir yenilik taşımaması sebebiyle beğenilmemektedir. Kullanan birçok kişi bu temayı ve pencereleri beğenmediğini söylemektedir. Tabi şuan beta da olması nedeniyle bazı komutları, diğer işletim sistemleri gibi bilgisayarda bulmak zor olmaktadır.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan windows 11 görev yöneticisi açma yöntemlerine geçebilir ve bizleri hangi adımların beklediğine kısaca göz atabiliriz.

Windows 11 Görev Yöneticisi Açma Yöntemleri

Windows 11 işletim sisteminde görev yöneticisi açmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Sizler için listeleyerek bu adımları paylaşmak istedim.

Windows 11 Görev Yöneticisi Açma Yöntemleri

Windows 11 Görev Yöneticisi Açma Yöntemleri

Ctrl+ Shift+Escape Tuşları ile Açma

En basit yöntem olarak bilinmektedir. Eğer görev yöneticisi açma işlemi yapmak isterseniz Ctrl+Shift+ Escape tuşlarını kullanarak kolayca açabilirsiniz.

Başlat Düğmesini Kullanarak Açma

Genel olarak bu yöntemi klavye kullanımı sevmeyen kişilerin denediği görülmektedir.

  • Başlat düğmesine sağ tık yapın.
  • Buradan ise Uzman Kullanıcılar Menüsüne gelin.
  • Görev Yöneticisi kısmına tıklayın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz taktirde kolaylıkla pencerenizi hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

Başlat Bölümünden Arama

Yine aynı şekilde windows 11 işletim sistemi üzerinde bulunan başlat kısmına tıklayın. Arama kısmına Görev Yöneticisi yazın ve çıkan sonuca giriş yapın. Bu şekilde de çok basit bir adım ile görev yöneticisi ekranını açabilirsiniz.

Komut Yöneticisi ile Açma

Bu yöntem diğer işletim sistemi sürümlerinde de kullanılmaktadır. Komut istemi kullanarak kolaylıkla görev yöneticisi penceresini açabilirsiniz.

  • Başlat Menüsüne tıklayın.
  • Arama kısmına cmd yazın ve açın.
  • Açılan komut ekranına ”taskgmr” yazın ve enter’a basın.

Ctrl+ Alt+ Delete Tuş Kombinasyonu ile Açma

Her windows sürümünde meşhur olan ctrl+alt+delete kombinasyonu tabi ki windows 11 sürümünde de kullanıcılarını karşılamaktadır. Bu yöntem ile birlikte görev yöneticisi kısmına kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Genel olarak tahminlerime göre bu yazıya neden bu şekilde bir yazı paylaştığımı soracaksınızdır. Diğer işletim sistemlerine Görev Yöneticisine erişmek için görev çubuğuna sağ tıklamanız yeterli olmaktaydı. Fakat yeni geliştirilen windows 11 sürümünde maallesef bu işleve yer verilmemiş durumdadır. Bu sebepten dolayı sizlerle yöntemlerini paylaşmak istedim.

Bu yazımızda windows 11 görev yöneticisi açma başlığı adı altında paylaşımda bulunmaktayız. Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle hızlı bir şekilde paylaşımda bulunabilirsiniz.

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri