İnternet Dünyası

Windows 11 Başlat Menüsü Sola Nasıl Taşınır?

Windows 11 Başlat Menüsü Sola Nasıl Taşınır?
Yazar - Enes Sivri

Windows 11, çıktığı günden bu yana kullanıcıların beğenisini kazanan yeni Windows sürümlerinden birisidir. Yeni bir işletim sistemi ve BETA sürüm ile kullanıcılarını karşıladığı halde, şimdiden büyük ilgiler görmektedir. Tasarımsal modeli, yenilikçi özellikleri, üstün düzey oyun performansı gibi birçok farklı özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Ben hemen hemen ilk sürümünden bu yana kullanıyorum ve gerçekten de büyük bir farklılık yaşadığımı söyleyebilirim. Özellikle de tasarım açısından güzel bir görünüm elde edilmektedir.

Microsoft, belirli yıl aralıkları ile birlikte farklı sürümler ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam etmektedir. Bu seferki yeni Windows 11 sürümü, diğerlerine göre bir hayli farklı bir şekilde geliştirilmiş ve gerçekten de farklılık hissettiren bir yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı sizlerin de bu işletim sistemini mutlaka denemesini ve kullanmasını düşünmekteyim. Şuan da erişim tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Kendi sitesinden orijinal kurulum dosyalarını indirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Windows 11 başlat menüsünü sola taşıma işlemi ile alakalı bilgi paylaşımında bulunacağım. Bildiğinizi gibi ilk kurulum esnasında başlat menüsü ve uygulamalar, görev çubuğunun ortasında kalmaktadır. Birazdan göstereceğim yöntem ile birlikte, sol kısma almayı uygulayacağız.

Windows 11 Başlat Menüsü Sola Nasıl Taşınır?

Windows 11 işletim sisteminde başlat menüsünü sola almak son derece basit ve kolay adımlar eşliğinde olmaktadır. Sizler için bu yöntemi adımlar halinde paylaşmak ve sizleri bu konuda hızlıca bilgilendirmek istiyorum.

İlk olarak görev çubuğuna Sağ Tuş > Görev çubuğu ayarları diyoruz.

Açılan ekranda görev çubuğu ile tüm ayarlar karşımıza gelmektedir. Buradan Görev Çubuğu Davranışları bölümüne tıklıyoruz ve seçenekleri açıyoruz.

Şimdi ise görev Görev Çubuğu Hizalama ayarını sağ tarafından Sol ile değiştiriyoruz. Sonrasında otomatik olarak başlat menümüz, konum olarak sol kısma geçmiş olacaktır.

Bu adımları eksiksiz olarak tamamladığınızda Windows 11 Başlat Menüsü Sola Nasıl Taşınır? sorusunu cevaplamış olmaktayız. Adımlara göz attığımızda ne kadar kolay ve hızlı bir şekilde uygulandığını, sizlerde görmektesiniz. Windows 11 işletim sistemlerinde bu yöntem şuan da, tek çözüm yolu olarak bilinmektedir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte “Windows 11 Başlat Menüsü Sola Nasıl Taşınır?” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri