İnternet Dünyası

Word Dosyalarını PDF Olarak Kaydetme İşlemi

Word Dosyalarını PDF Olarak Kaydetme İşlemi
Yazar - Enes Sivri

Günümüzde en çok kullanılan yazılımlardan birisi de Office programlarıdır. Bildiğiniz üzere artık her bilgisayarda yer alan programlardan birisidir. Genel olarak en çok kullanılan araç ise Word olmaktadır. Sebebi ise yazı yazma ile alakalı onlarca farklı içeriği bir arada saklamaktadır. Bizlerde gün içerisinde sıklıkla office word dosyalarını açıyor ve düzenlemeler yapmaktayız.

Son zamanlarda word dosyalarını pdf olarak kaydetme ile ilgili soruların geldiğini görmekteyim. Word dosyaları, yazı yazmak ve düzenlemek için kullanılan harika bir araçtır. PDF ise dosyaların taşınabilir ve yazdırılabilir bir belge olmasını sağlamaktadır. Birçok kişi word dosyasında yer alan tüm yazılarının ve resimlerinin pdf yapma işlemini araştırmaktadır. Bu yazımızda sizlerle birlikte bu işlemi en basit adımlarla gerçekleştireceğiz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza geçebiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğine kısaca göz atabiliriz.

Word Dosyalarını PDF Olarak Kaydetme

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle bilgisayarınızda Office programının olması gerekmektedir. İçerisinde de ayrıca Word isimli yazılımın kurulu olması gerekiyor.

İlk olarak Word dosyamızı açıyoruz. Sonrasında ise word dosyamıza yapacağımız düzenlemeleri gerçekleştirelim. Sonrasında ise Dosya > Farklı Kaydet adımlarını takip edelim.

Word Dosyalarını PDF Olarak Kaydetme

Word Dosyalarını PDF Olarak Kaydetme

Karşımıza bu ekran gelecektir. Şimdi ise Kayıt türü > PDF adımlarını takip edin ve Kaydet butonuna tıklayın. Sonrasında ise word belgemiz pdf olarak istediğiniz alana kayıt olacaktır.

Word Dosyalarını PDF Olarak Kaydetme

Word Dosyalarını PDF Olarak Kaydetme

Bu adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda, artık word dosyasını pdf olarak kaydetme adımlarımız uygulamış olacaktır. Bu işin en basit ve hızlı yöntemi burada sizler için göstermiş olduğum yöntemdir.

PDF Dönüştürme Siteleri

Word dosyalarınızı yukarıda gösterdiğim yöntem ile birlikte PDF formatına çevirebilirsiniz. Şimdi ise pdf dönüştürme siteleri üzerinden tavsiyede bulunmak istiyorum. Burada yer alan siteleri kullanarak word dosyalarını pdf olarak kaydetme  şeklinde uygulayabilirsiniz.

Kısaca bu sitelerin hangileri olduğuna bir göz atalım:

  • ilovepdf.com
  • sodapdf.com
  • smallpdf.com
  • pdfcandy.com

Burada yer alan sitelere giriş yaparak, elinizdeki birçok farklı formattaki belgeyi, PDF dosyasına hızlıca dönüştürebilirsiniz. Sitelerin genel olarak kullanımı aynı şekilde işlemektedir. Belge Seç butonuna tıklayın ve dönüştür diyerek işlemin bitmesini bekleyin. Sonrasında belgeleriniz PDF olarak hazır bir şekilde indirilecektir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Word Dosyalarını PDF Olarak Kaydetme İşlemi başlığı altında bilgi paylaşımında bulunmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: 

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri