SEO Wordpress

2020 Yılında Kazancınızı Artırmak İçin Kullanmanız Gereken 10 WordPress Eklentisi – 1.Bölüm

2020 en iyi WordPress eklentileri

2021 en iyi WordPress eklentileri” temalı yazılar hakkında bir fikriniz var mı? İnternet sitenizi bir üst seviyeye taşımak için eklentiler arasında kaybolup duruyor musunuz? Eğer bu sorulara olumlu cevaplar veriyorsanız size bir müjdemiz var. En iyi WordPress eklentileri için vakit kaybetmenize gerek yok!

Aralarından seçim yapabileceğiniz 55.000’den fazla WordPress eklentisi var. Bu kadar fazla WordPress eklentisinin bulunması yeni kullanıcıların işini son derece zorlaştırıyor.

Kullanıcıların genellikle arama motoru optimizasyonu, sosyal medya, yedekleme işlemleri ve site hızı gibi önemli meseleler üzerinde harıl harıl çalıştığı gayet iyi bir şekilde biliniyor.

Etkili ve verimli WordPress eklentilerine sahip olursanız internet sitenize ziyaretçi sayısı hususunda çok büyük bir yol katetmesi konusunda yardımcı olabilirsiniz Bu yazıda sizleri binlerce ziyaretçi ile buluşturacak olan eklentiler bulunuyor!

İlk bölümde 10 WordPress eklentisi yer alıyor. Toplam 3 bölümden oluşan bu yazının ikinci bölümünde 10, üçüncü bölümünde ise 14 WordPress eklentisi daha sizlerle birlikte olacak. Dilerseniz “2020 en iyi WordPress eklentileri – 1.Bölüm” (yazımızın diğer ismi) isimli içeriğimizi bir an önce oluşturmaya başlayalım.

2020 en iyi WordPress eklentileri

İçindekiler

2020 En İyi WordPress Eklentileri – 1.Bölüm

1. WPForms

Her internet sitesi bir iletişim kanalına ihtiyaç duyar. Zira ziyaretçileri ile iç içe olmak isteyen bir internet sitesi sahibi, bu arzusunu kullanıcı dostu olan WPForms ile gerçeğe dönüştürebilir. “Sürükle ve bırak” yapısını bünyesinde barındıran bu sistem, çok kolay bir şekilde çeşitli iletişim kanallarının (e-posta, anket, mesaj alanı ve ödeme formu) hazırlanmasına olanak tanıyor.

Buna ek olarak WPForms sayesinde beş dakikadan daha kısa bir sürede mesajlaşma yöntemlerinizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca bu yazılım son derece popüler olan bütün pazarlama ve ödeme platformları ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Buna ek olarak WordPress tabanlı özel bir kullanıcı kayıt formu ile bir giriş sayfası oluşturmanızı sağlayan WPForms, 3 milyondan fazla internet sitesi tarafından kullanılıyor ve 3 yıldan uzun bir süredir 4.9 yıldız ortalaması ile zirvede yer alıyor. WPForms Lite adında ücretsiz bir sürümü de ev sahipliği yapan WPForms, profesyoneller için WPForms Pro sürümünü öne sürüyor.

 en iyi WordPress eklentileri

2. MonsterInsights

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Bu sistem, internet sitenizin Google Analytics ile birlikte bir ahenk içerisinde çalışmasını sağlar. Böylece ziyaretçilerinizin sizi nasıl bulduğunu ve onların sizi hangi amaç veya amaçlar doğrultusunda ziyaret ettiğini öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında bu yazılımın WordPress panonuzda ziyaretçileriniz hakkında önemli istatistikler sunduğunu da bilmelisiniz. 2 milyondan fazla internet sitesi tarafından kullanılan MonsterInsights, hem ücretsiz hem de ücretli olmak üzere iki farklı sürümü öne süren bir yazılım olarak internet dünyasında yer alıyor.

MonsterInsights’ı kendi ziyaretçi trafiğinize, abonelerinize ve gelirinize göre ayarlayabilirsiniz (optimizasyon – en uygun duruma getirme). Özellikle e-ticaret altyapısını kullanan bireyler, böylesine işlevsel avantajları elinde bulunduran ve gelir düzeyini artıran bu yazılımı kullanabilir.

 en iyi WordPress eklentileri

3. Yoast SEO

Arama motoru optimizasyonu (SEO) için uygulanan teknikler, internet sitenize daha fazla ziyaretçinin gelmesini sağlar. WordPress altyapısının SEO ile zaten uyumlu olduğunu söyleyenlerin sayısı az değil. Bu bağlamda arama motorları için herhangi bir eklentiye ihtiyaç duyulmadığını savunanlar ne yazık ki yanılıyor. Zira internet sitenizin trafiğini artırmak için kullanabileceğiniz birçok teknik mevcut.

Yoast SEO, günümüzün en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Sayfa içi (on-page) SEO optimizasyonu adına uygulamanız gereken bütün teknikleri ayağınıza seren bu mekanizma, en kapsamlı çözümler ile evinize konuk oluyor.

Sitenize meta etiketleri eklemenize, site haritaları oluşturmanıza, internet sitenizi Arama Motoru Konsolu ile birleştirmenize ve sitenizi sosyal medya hesaplarınız için optimizasyon işlemi ile daha iyi bir hale getirmenize olanak tanıyan Yoast SEO, “301” yönlendirmelerini de kolaylaştıran bir sisteme sahip.

Ayrıca standart kaynak bulucuları (URL) için yapılan değişiklikleri algılayan bu sistem, bağlantı adresi değişimleri için yapılması gereken yönlendirmelerin otomatik bir şekilde yönetir. Böylece internet sitenizde herhangi bir bozuk bağlantı adresi sorunu yaşanmaz.

 en iyi WordPress eklentileri

4. Constant Contact

E-posta gönderme tekniğinin en etkili ve en güvenilir pazarlama araçlarından biri olması, onu vazgeçilmez kılıyor. Zira bir internet sitesi sahibi için çok önemli olan iletişim teknikleri, her an kullanılabilir olmalıdır. Bu bağlamda e-posta yolu sayesinde kendi internet sitesine uğrama ihtiyacı hissetmeyen bir site yöneticisi, Constant Contact eşliğinde bir e-posta listesi oluşturabilir.

Bu e-posta listesi, bu listede yer alan abonelere en güncel e-posta bültenlerinizi yollamanızı sağlar. Hızlı ve kolay bir kurulum imkanı tanıyan Constant Contact, OptinMonster ve WPForms ile gayet uyumlu bir şekilde çalışıyor.

2020 en iyi WordPress eklentileri

5. OptinMonster

Arama motoru optimizasyonu dünyasında “dönüşüm oranı” (conversation rate) yüksek olan platformların gelirleri her zaman diğerlerinden daha yüksektir (istisnalar dışında). Bunun sırrı oldukça basit. Dönüşüm oranı olarak adlandırılan bu oran, bir internet sitesinin başarısını ortaya koyar. Zira bir internet platformu kendisine gelen geçici ziyaretçilerin birçoğunu mutlaka kalıcı ziyaretçiler kategorisinde (abone, müşteri vb.) görmek ister.

Örnek: Bir internet sitesini 100 kişi ziyaret ediyorsa ve bu 100 kişiden sadece 10 kişi bu siteye üye oluyorsa bu sitenin dönüşüm oranı istatistiklere yüzde 10 olarak yansır.

En popüler dönüşüm oranı uygulamalarından biri olan OptinMonster sayesinde sitenizi ziyaret eden kişilerin e-posta bültenlerinize abone olmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumun e-ticaret siteleri için farklı olduğu açıkça biliniyor. Zira böyle bir platforma sahip olan bir kişi, ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmek ister.

Tam da bu noktada devreye giren OptinMonster, hayalinizi gerçeğe dönüştürüyor. “Sürükle ve bırak” mekanizmasını kullanan bu yazılım, size önceden hazırlanmış olan kaliteli katılım formları sunuyor.

Kolayla özelleştirilebilen ve yeniden tasarlanabilen bu formlar, her ziyaretçi kitlesi için uyumlu hale getirilebiliyor. Böylece reklamlarınızı en verimli şekilde kullanabilirsiniz çünkü her reklamın kendisine özel bir kitlesi vardır ve siz de bu yazılım sayesinde doğru bir reklamı doğru bir kitle üzerinde kullanabileceksiniz.

Kişisel internet siteleri ve e-ticaret platformları için biçilmiş bir kaftan olan OptinMonster, e-posta listenize daha çok kişinin eklenmesini sağlar. Buradan hareketle müşterilerinize ve abonelerinize hatırlatıcı e-postalar yollayabilirsiniz ve onlara kendinizi düzenli bir şekilde hatırlatabilirsiniz.

2020 en iyi WordPress eklentileri

6. Sucuri

Güvenlik, internet siteleri için en önemli öncelik olmalıdır. Bu bağlamda Sucuri, en güncel ve en yetkin WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. Ayrıca kendisinin ağ (web) tabanlı güvenlik duvarı sunduğu da biliniyor. Sitenizin DDoS saldırılarından, kötü niyetli yazılım tehditlerinden, XSS saldırılarından ve bütün ihtimallerin denendiği saldırı türlerinden (brute force attack | kaba kuvvet saldırısı) koruyan Sucuri, ani saldırıların en güçlü düşmanları arasında yer alıyor.

2020 en iyi WordPress eklentileri

7. UpdraftPlus

UpdraftPlus, piyasadaki en popüler WordPress yedekleme eklentisidir. Yedeklemelerinizi otomatikleştiren bu yazılım; Google Drive, Dropbox, S3, Rackspace, FTP ve e-posta gibi güvenli altyapıları kullanmanızı sağlar çünkü aldığınız yedeklerin güvenli bir alanda saklanması elzemdir.

Buna ek olarak zarar gören internet sitenizin toparlanmasını son derece kolaylaştıran (yedekten geri yükleme) UpdraftPlus, bünyesinde var olan temel eklentilerin ücretsiz bir şekilde kullanılmasına izin veriyor. Bunun dışında bu sistemin bir de ücretli (ek özelliklerin yer aldığı) sürümü var.

2020 en iyi WordPress eklentileri

8. WP Rocket

WordPress tabanlı internet sitenizin hızını ve performansını herhangi bir teknik beceri gerektirmeden anında iyileştirmek istiyorsanız önbellekleme işlemlerini harika bir şekilde tasarlayan WP Rocket ile tanışmalısınız. Piyasadaki en iyi önbellekleme yazılımı olarak gösterilen bu mekanizma; Gzip sıkıştırması, sayfa önbelleği ve önbellek önyüklemesi gibi temel ayarları kullanıcıların ayağına seriyor.

Bu seçeneklerin yanı sıra CDN desteği, DNS ön okuması, boyut küçültme ve görsel optimizasyon (görüntü optimizasyonu) seçenekleri de WP Rocket ile birlikte evinize konuk olmak için sizleri bekliyor. WP Rocket’ın bir kullanıcının bir sayfayı önbelleğe kaydetme isteğini beklemediğini bilmeniz gerekiyor. Zira böylesine güçlü ve kapsamlı bir yazılım ile sitenizin önbelleğini otomatik bir şekilde tarayabilirsiniz.

Böylece sitenizin performansında çok hızlı yükselmelere şahit olabilirsiniz. Oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan WP Rocket, sadece ücretli bir sürüm ile kullanıcıların karşısına çıktı. Kendisinin daha kısıtlı seçeneklere sahip olan halini ücretsiz bir şekilde denemek isterseniz size WP Super Cache isimli yazılımı öneriyoruz.

 en iyi WordPress eklentileri

9. Beaver Builder

“Sürükle ve bırak” altyapısına sahip olan Beaver Builder, internet sitenizi kolayca yeniden tasarlamanızı sağlar. Bu eklenti sayesinde sayfalarınızı herhangi bir kod bilgisine gerek duymadan (zaman tasarrufu) kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

 en iyi WordPress eklentileri

10. MemberPress

Piyasadaki en iyi WordPress üyelik eklentisi olarak tanımlanan MemberPress, WordPress altyapısı eşliğinde çeşitli topluluklar oluşturmanızı sağlıyor. Böylece üyelik gerektiren internet siteleri oluşturabileceksiniz. Çeşitli abonelikler oluşturmanıza yardımcı olan MemberPress, oluşturduğunuz abonelik planlarına göre içerik kısıtlaması yapmanızı sağlar. Popüler olan bütün ödeme altyapılarını destekleyen MemberPress, WooCommerce ile de gayet uyumlu bir şekilde çalışıyor.

2020 en iyi WordPress eklentileri

İlginizi Çekebilecek Olan Diğer Kazançlı Yöntemler

  1. Ajax Sitelerde Google Analytics Sorunu Nasıl Çözülür?
  2. Blog Nasıl Açılır? 2020 Ücretsiz Rehber | Sıfırdan Adım Adım Blog Açmak‎
  3. Google AMP Hataları için Çözüm Yöntemleri
  4. E-Ticaret SEO Anahtar Kelime Hedefleme ve Sayfa Optimizasyonu
  5. Web Sitesi Trafiğinizi Anında Artırmanın 10 Temel Yolu!

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

12 Yorum

Yorum yap!

casino siteleri