SEO

Web Sitesi Trafiğinizi Anında Artırmanın 10 Temel Yolu!

Get-Backlinks-From-Your-Own-Subreddit

Web sitesi trafiğimi nasıl artırabilirim? 

Yukarıdaki bu soruyu kendinize mi soruyorsunuz?

Bugünün koşullarında, bir web sitesi geliştirmek ve ondan çok sayıda ziyaretçi kazanmak çok zor. Ancak, doğru arama motoru optimizasyon tekniklerini kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Anında web trafiğini artırmak için 10 temel yolu nedir?  bu makalede, on temel tekniği aşağıdaki gibi okuyacak ve öğreneceksiniz:

  • Başkalarının Sizi Merak Etmesi İçin Yararlı Makaleler Ekleyin
  • Eski Gönderilerinizi Güncelleyin ve Cepheye Geri Getirin
  • Latent Semantic Indexing (LSI) Anahtar Sözcüklerini Kullan
  • Podcast’lere Katılın
  • Etkileyici ve Bilgilendirici Görsel Tasarımlar Kullanın
  • Videoları Paylaşmak için LinkedIn Kullanın
  • Mobil İlk İndeks Algoritması ile ilgilen
  • Linkedn’i Kullanarak Eski Makalelerinizi Vurgulayın
  • Sosyal Medya Yayınlarınızda Çekici Başlıkları Kullanın
  • Tıklama Oranına Odaklanma

2020’da Web Sitesi Trafiği Nasıl Artırılır?

İçindekiler

Başkalarının Sizi Merak Etmesi İçin Yararlı Makaleler Ekleyin

Web sitesi trafiğimi nasıl artırabilirim?

Bir blogda konuk yazar olduğunuzda, yazar biyografiniz genellikle makalenizin altında bulunur. Tersine, hiç kimse biyografinize bakmaz, çünkü ilginç değildir. Aksine, konunun içeriğine bağlı olarak kendi sitenizdeki diğer faydalı makalelerden misafir yazar olarak paylaştığınız bir makaleye alıntı yapın. Ayrıca, birden fazla sorunu çözerseniz, insanlar sizi merak etmeye başlayacaktır. Bu şekilde, web sitenize girmek isteyeceklerdir. Ayrıca, ilgili problemlerle ilgili makalelerinize linklerinizi ekleyin.

Bu arada SEO ile organik trafiğinizi arttırmaya çalışırken hemen harekete geçip biraz para kazanmak isteyebilirsiniz, bunun için Google reklamlarını deneyebilirsiniz.

Eski Gönderilerinizi Güncelleyin ve Cepheye Geri Getirin

Bu yöntem, isabetlerinizi ortalama% 40 ile% 50 arasında artırır. Bu bağlamda, sitenize kaydedilmiş ve güncel olmayan bir makale bulun. Sonra makalenizdeki eski bilgileri yenileriyle değiştirin. Konuyla ilgili yeni görüntüler kullanın. Bundan sonra, anahtar kelime kullanım yoğunluğu ile ilgili yeni arama motoru optimizasyon tekniklerini uygulayın. Son olarak, yenilenen makalenizi sosyal medya platformlarında paylaşın.

Latent Semantic Indexing (LSI) Anahtar Sözcüklerini Kullan

Google, şimdi, paylaştığınız makalelerin konularını anlıyor ve web siteniz için bir değerlendirme yapıyor. Geçmişte, yalnızca anahtar kelimeler yüklü makaleler öne sürülmüştü. Ayrıca, alakasız anahtar kelimelerle alakasız anahtar kelimeler kullanılması sizi en üst sıralara yerleştirmiştir. Öte yandan, bu yöntem şimdilik çalışmıyor. Google’ın içeriğinizin konusunu anladığını nereden biliyorsunuz?

“ Blog oluşturma ” hakkında bir makale yazdığınızı hayal edin . Size yardımcı olacak bir LSI analizörü kullanın. Bu analizörü öneriyoruz: Lsigraph

Yukarıdaki resimlerde gördüğünüz gibi, bu sistem size birkaç potansiyel arama terimi sunar. Bu sistemin size önerdiği kelimeleri yoğun olarak kullanırsanız, Google içeriğinizi analiz eder ve konunuzu anlar. Benzer şekilde, sayfalarınız dizine eklenecek.

Turhost İndirim Kuponu İçin Tıklayın!

Podcast’lere Katılın

Tıpkı diğer bloglar için konuk yazar olarak yazılar yazarken, ilgili YouTube kanallarına misafir olarak gidin ve onlarla sohbet edin. Bu bağlamda, youTube harika bir ziyaretçi kaynağıdır. Benzer şekilde, Vimeo ve Dailymotion da aynıdır. Podcast’ler arabada, bilgisayarda, telefonda ve tablette dinlenebilen ses dosyalarıdır.

Etkileyici ve Bilgilendirici Görsel Tasarımlar Kullanın

Infographics, bilgileri daha modern bir şekilde yeniden ifade etmek için kullanılan görsel bilgi araçlarıdır. Böylece insanlar makaleleri okuyarak sıkılmazlar. Bu sayede görseller sayesinde daha hızlı bilgilendirilerek zaman kazanacaklar. Ayrıca, bu tür görseller doğrudan kitlelere hitap ediyor. Ayrıca, uzun bilgiyi iyi bir şekilde özetlerler. Sonuç olarak, infographics kullanmanız gerekir.

Videoları Paylaşmak için LinkedIn Kullanın

Web Sitesi Trafiğinizi Anında Artırmanın 10 Temel Yolu!

LinkedIn her yıl popülaritesini artırmaya devam ediyor. Ayrıca, aşağıdaki resme göre, bu site giderek daha çok tercih edilmektedir. Bu yüzden video içeriği hazırlamanız gerekiyor. Video içeriği artık yazılı içerikten daha çok tercih ediliyor.

Turhost İndirim Kuponu İçin Tıklayın!

Mobil İlk İndeks Algoritması ile ilgilen

Bu güncelleme ile Google, web sitelerinin mobil tasarımlarını değerlendirmeye başladı. Web siteniz bilgisayar versiyonunda iyi görünse ve mobil tasarımda kullanıcı için uygun olmasa bile, bu web sitesi göz ardı edilecektir. Başka bir deyişle, Google, web sitenizin masaüstü sürümüyle ilgilenmez. Sonuç olarak, şık ve kullanışlı şablonlar (temalar) kullanın. Aynı zamanda, şablon sorunlarını çözmek için hızlı olun!

Blogunuzun / web sitenizin mobil cihazlar ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için: Google Mobile-First Index Test

LinkedIn kullanarak eski makalelerinizi vurgulayın

Tıpkı ikinci ve sekizinci maddelerde söylediğimiz gibi, makalelerinizi güncellemelisiniz. Yani, LinkedIn içeriğinizi paylaşmak için nefes kesici bir yer. Bunu yapmanın nedeni, kaliteli içeriklerinizden faydalanmayan kullanıcıların bu makalelerden faydalanmalarını sağlamaktır. Yeni güncellemeler yeni ziyaretçiler anlamına gelir.

Sosyal Medya Yayınlarınızda Çekici Başlıkları Kullanın

Web Sitesi Trafiğinizi Anında Artırmanın 10 Temel Yolu!

Bazı web sitesi sahipleri  sosyal medyayı  yanlış kullanıyor. Sosyal medya sadece mesaj paylaşımı için bir platform değildir. İçeriğinizi vurgulamak istiyorsanız, içeriğinizin ilginç olması gerekir.

2020’de web sitesi trafiği nasıl yükseltilir?

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, sadece sayfanın bağlantısını paylaşmadık. Elbette görebileceğiniz gibi, değerli kullanıcılarımızı bilgilendirerek onların dikkatini çekmek istiyoruz. 

Tıklama Oranına Odaklanma

Google’dan çok fazla ziyaretçi kazanmak ister misiniz? Tabii ki, her anahtar kelimede ilk sayfada olmanıza gerek yoktur. Tıklama oranınızı artırmaya odaklanın. Bu nedenle, kelimelere odaklanmak yerine organik arama ile ziyaretçi kazanırsanız, sıralamanız otomatik olarak artacaktır.

Tıklama oranınızı artırmak için yapmanız gerekenler:  Başlığınızdaki sayıları kullanın. İlginç meta açıklamaları yazın. Yaratıcı başlıklar kullanın ve tıklama oranlarını test edin. İşlem etkin konuları seçin. Son olarak, anahtar kelimeniz URL’nizin içinde olmalıdır.

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

22 Yorum

Yorum yap!

casino siteleri