İnternet Dünyası

Online Video Düzenleme Siteleri | Programsız

Online Video Düzenleme Siteleri | Programsız
Yazar - Enes Sivri

YouTube ve diğer video izleme platformları, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarıdır. Sosyal medya ve dijital platformun her geçen gün büyümesi ile birlikte, video içerik üreticileri de artmaktadır. Günümüzde artık her kategoriden farklı içerik üreticisi yer alıyor desem, doğru bir cümle kurmuş olurum.

Video platformu emek isteyen bir alandır. Özellikle video düzenleme alanında iyi işler çıkarmak, kitle sahibi olma konusunda önemli bir faktördür. Videoları genel olarak basit yada profesyonel programlar ile birlikte editleme yapmaktayız. Peki programsız video düzenleme yapılır mı? Eğer cevabı sizlerde merak ediyorsanız doğru adrestesiniz diyebilirim.

Birçok kişinin merak ettiği Online Video Düzenleme Siteleri konusunu ele almak istedim. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza geçebiliriz.

İçindekiler

Online Video Düzenleme Siteleri Nedir?

Genel olarak video düzenleme kısmında program kullanmaktayız. Bilgisayarlarımıza indirmiş olduğumuz video düzenleme programları ile birlikte, videolarımızı en iyi şekilde editlemekteyiz. Peki programsız video düzenlemek mümkün müdür? Evet, program olmadan tarayıcılardan videolar düzenleyebilirsiniz.

Sizler için bulmuş olduğum sitelerden kolaylıkla bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

1- Animoto

Animoto

Animoto

Listemizin ilk sırasında Animoto sitesi yer almaktadır. Online video düzenleme kısmında başarılı olan isimlerden birisidir. Basit ve kolay kullanım tarzı ile birlikte, kullanıcıların memnun kaldığı bir yazılımdır. Ücretsiz olarak kullanım sağlanan bu sitede birçok video editleme aracı sizleri beklemektedir. Tasarımı ve kolay kullanımı ile birlikte dikkat çeken Animoto, hazır video şablonları ile birlikte çok daha farklı bir hizmet sunmaktadır.

Animato

Animato


2- Clipchamp

Clipchamp

Clipchamp

Bir diğer programsız video düzenleme aracımız ise Clipchamp sitesidir. Benimde bir aralar kullandığım ve memnun kaldığım bir yazılımdır. 2021 yılında Microsoft şirketi tarafından satın alınması, site için büyük bir yatırım oldu diyebilirim. Platform içerisinde ücretli ve ücretsiz olmak üzere farklı hizmet ve şablonlar yer alıyor. Ücretsiz sürümde videoları düzenleyerek kaydedebilirsiniz, bu konuda herhangi bir problem yaşamayacaksınızdır. Eğer bu işi gerçekten para kazanmak içi yapıyorsanız, ücretli sürümlere göz atmanızı tavsiye ederim. Her bütçeye karşılık olarak 3 farklı ücretli plan yer alıyor.

Clipchamp

Clipchamp


3- Invideo

Invideo

Invideo

Bir diğer tavsiye etmiş olduğum program ise Invideo oluyor. İsmini sosyal medyada sıklıkla duyuyordum ve az önce inceleme fırsatı buldum. Genel olarak kullanım açısından basit bir yapıya sahip. Diğer tarafta videoları düzenlerken kullanılan araçlar da gayet işlevsel ve kullanışlı bir şekilde bizleri karşılıyor. Site ücretsiz sürüm olması da ayrıyeten bir avantaj sağlamaktadır. Siteye giriş yaptığınızda mail adresiniz ile hesap oluşturuyor ve sonrasında kullanmaya başlayabilirsiniz. Tema olarak da diğer sitelere göre çarpıcı bir tasarımı yer alıyor. Bu tür özellikler kullanıcıların beğenisini kazanmak için yeterli seviyedeki çalışmalardan birisidir.

Invideo

Invideo


Ayrıca bkz: Spotify Premium Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

4- Veed Çevrimiçi Video Düzenleme

Veed

Veed

Reklamlarda aktif olarak gördüğüm Veed sitesini de listeye eklemek istedim. Çevrimiçi video düzenleme sitelerinde aktif olarak rol oynayan Veed, her geçen gün kendini güncelleyerek geliştirmektedir. Basit kullanımı ve sade tema yapısı ile birlikte kullanıcılarına hizmetini devam ettirmektedir. Sitede video düzenlerken özellikle altyazı ekleme özelliğinin çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Hem işlevsel özellikleri hem de kolay kullanımı ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Efekt ekleme, video kesme ve kırpma, geçişler, altyazı ekleme gibi daha birçok özellik sizleri beklemektedir. Basit araçlar, güçlü efektler sloganı ile bizleri karşılayan sitede, videonun sesini düzenlemesini de ayarlayabiliyoruz.

Veed

Veed


5- Canva

Canva

Canva

Son zamanlarda en çok kullandığım sitelerden biriside canva web sitesidir. Hem fotoğraf hem de video alanında en başarılı sitelerden birisidir. Özellikle listemin son kısmında yer vermek istedim çünkü biraz daha detaylı anlatmak istiyorum. Canva, site üzerinde hem fotoğraflarınızı düzenlemeyi hem de video içerikleri oluşturmanızı sağlamaktadır. Basit adımlar ile profesyonel içerikler oluşturabileceğiniz bu sitede, harika özellikler sizleri beklemektedir.

Canva ile videolarınıza harika introlar oluşturabilir, videolarınızı düzenleyebilir ve basit eklemeler gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle videolarınızı slayt şeklinde hazırlamak isterseniz, bu siteyi mutlaka kullanmanızı önermekteyim. Hazır şablonlar ile birlikte videoları düzenlemek çok daha basit hale gelmektedir.

Canva

Canva

Bu yazımızda Online Video Düzenleme Siteleri paylaşımında bulunmaktayım. Listeye eklediğim siteler online olarak hizmet sunmaktadır. Program kullanmadan tarayıcılar üzerinden videolarınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri