İnternet Dünyası

App Store Uygulama İnmiyor Sorunu Çözümü

App Store Uygulama İnmiyor Sorunu Çözümü
Yazar - Enes Sivri

App Store, İOS işletim sistemi cihazlarda uygulama ve oyun mağazası olarak hizmet vermektedir. Apple tarafından geliştirilen bu mağaza, her geçen gün daha büyük bir arşive sahip olmaktadır. Tüm Apple cihazlarının, yani İOS işletim sistemli cihazların app store kullanması büyük bir ayrıcalık olarak nitelendirilmektedir. Biraz kısıtlı bir yapıya sahip olsa dahi, kaliteli yazılımların içerisinde yer aldığını söyleyebilirim.

Son zamanlarda app store uygulaması ile alakalı birkaç şikayetin olduğunu fark ettim. Özellikle forum ve grup gibi alanlarda kullanıcılar app store uygulama inmiyor gibi başlıklar paylaşmaktadır. Bende bunun üzerine sizler için bir rehber oluşturdum ve bazı adımlarla bu sorunu ortadan kaldıracağız. App Store mağazası yazılımsal yada cihaz sorunlarından dolayı bu tür sorunlar ile bizi baş başa bırakabiliyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza geçiş yapalım ve bizleri nelerin beklediğine kısaca göz atalım.

İçindekiler

App Store Uygulama İnmiyor Sorunu Çözüm Yolları

Wi-Fi yada Mobil Veriye Geçin

Cihazlarımızda kullandığımız ağın internet hızı, bazen mağazalarda yetersiz kalabiliyor. Bu durumlarda da uygulama ve oyunlar geçici olarak hatalar vermektedir. App store uygulama indiremiyorum hatasında da internetiniz ile alakalı bir durum söz konusu olabilir. Wi-Fi ile mobil veri arasında geçişler yaparak, sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

App Store Uygulama İnmiyor Sorunu Çözümü

App Store Uygulama İnmiyor Sorunu Çözümü

İndirmeyi İptal Edin ve Yeniden Başlatın

Büyük ihtimalle iptal ederek yeniden başlatmayı denemişsinizdir. Ben yine de yapmayanlar için buraya eklemek istedim. İndirmiş olduğunuz dosyayı tamamen iptal edin, uygulamayı yeniden başlatın ve indirmeyi başlatın. Bu şekilde bir yol izleyerek indirmenin başlamasını sağlayabilirsiniz. Genel olarak bizlerde bu çözüm yolu işe yaramaktadır.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Kullanmış olduğunuz iPhone yada İpad cihazınızı yeniden başlatmak, meydana gelen birçok problemi ortadan kaldırabilir. App store üzerinde indirmeleriniz gerçekleşmiyorsa, cihazınızı yeniden başlatın ve app store mağazasına girin. Sonrasında yükle butonuna tıklamanız durumunda indirme sorunsuz olarak başlayacak ve indirilme tamamlanacaktır.

iCloud Çıkış Yapın ve Giriş Yapın

iCloud, apple tarafından geliştirilen ve ios cihazlar için uyumlu olan bir mail yazılımıdır. App Store üzerinde eğer bir iCloud kullanıyorsanız, çıkış yapın ve yeniden tekrar giriş yapın. Bu sayede ortada meydana gelen hata kalkmış ve sorun çözülmüş olacaktır. Kendim bizzat birçok problemi bu yöntem ile birlikte ortadan kaldırabiliyorum.

 Otomatik Zaman Dilimini Ayarlayın

Telefon yada bilgisayarlarda zaman dilimi çok önemlidir. Eğer tarih ve saat yanlış olarak ayarlı ise, maallesef birçok alanda hatalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebepten dolayı telefonunuzun ayarlarından otomatik tarih ve saat seçeneğini aktif edin. Bu sayede ios uygulama inmiyor sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

İOS Güncellemesi Yapın

Günümüzde düzenli olarak işletim sistemlerine güncellemeler gelmektedir. Bu güncellemeler ile birlikte meydana gelen sorunlar çözülmektedir. Ayarlar bölümü üzerinden ios güncelleme işlemlerini kontrol edebilirsiniz. Eğer herhangi bir güncelleme varsa, o sürümü indirin ve kurun. Bu sayede App Store üzerinde meydana gelen hata ortadan kalkmış olabilir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte App Store uygulama inmiyor sorununu ele aldık ve çözüm yollarını paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak, bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içeriklere de göz atınız:

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri