İnternet Dünyası

Google Play Durmaya Devam Ediyor Hatası Çözümü

Google Play Durmaya Devam Ediyor Hatası Çözümü
Yazar - Enes Sivri

Günümüzde mobil platformda cihaz kullanıcıları 2’ye ayrılmaktadır. Bu ayrımda noktasında ise Android ve İOS kullanıcılarını görmekteyiz. Her iki işletim sistemi de farklı firmaların ürettiği telefonlarda günümüzde kullanılmaktadır. Android kısmında bazı zamanlarda birçok farklı hata ile karşılaşabilmekteyiz. Son zamanlarda ise Google Play durmaya devam ediyor hatası ile kullanıcılar araştırma yapmaktadır.

Bizlere yorumlarda ve mail ile gelen sorularda google play tarafından alınan bu hata, bir hayli artmış durumdadır. Bu sebepten dolayı da bu şekilde makale hazırlamak istedim. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Birkaç farklı çözüm yolu buldum ve bu çözüm yolları başarılı bir şekilde sorunu ortadan kaldırmaktadır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz.

İçindekiler

Google Play Durmaya Devam Ediyor Hatası

Android kullanıcıları için Google Play hizmeti, olmazsa olmaz market yazılımlarından birisidir. Bildiğiniz üzere telefon ve tabletlerimize indirmiş olduğumuz uygulamalar, Google Play Store uygulaması ile birlikte gerçekleşmektedir. Bu sebepten dolayı da bu tür hataları bir an önce çözüm yoluna kavuşturmak, önemli bir adımdır. Sizler için bulduğum ve denemenizi istediğim birkaç farklı yöntem var. Dilerseniz bu yöntemlerimize geçiş yaparak nelerin olduğuna göz atabiliriz.

Senkronizasyon Kontrol Etme

Android cihazlarımızda yer alan Play Store uygulamasının senkronizasyonunun açık yada kapalı olmasını kontrol etmemiz gerekmektedir. Şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • İlk olarak Ayarlar bölümüne girelim.
 • Buradan Hesaplar > Senkronizasyon yolunu izleyelim,
 • Şimdi ise Google seçeneğine basıyoruz ve kendi mail adresimizi seçiyoruz.
 • Sağ üst köşeden üç nokta işaretine basın ve Şimdi Senkronize Et yazısına tıklayın.

Bu yöntemi uyguladıktan sonra bir çok kişinin Google Play Durmaya Devam Ediyor Hatası uyarısının çözülmüş olduğunu görmekteyim. Sizlerde hızlı ve basit bir şekilde bu adımları takip ederek, kolaylıkla işlemlerinizi uygulayabilirsiniz.

Google Play Durmaya Devam Ediyor Hatası Çözümü

Google Play Durmaya Devam Ediyor Hatası Çözümü


Önbellek Temizleme

Telefonumuzda yer alan Play Store uygulamasının önbelleğini temizleyerek, burada alınan hatayı giderebiliriz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak Ayarlar bölümüne giriyoruz,
 • Buradan Uygulamalar sekmesine tıklayın,
 • Açılan ekrandan Play Store uygulamasını bulun ve seçin,
 • Şimdi ise Önbelleği Temizle butonunu kullanarak işlemi gerçekleştirin.

Bu adımlar sonrasında telefonunuzu yeniden başlatın ve uyarının gelip gelmediğini kontrol edin. Bu yöntem bir çok farklı hatada kullanılan ve işe yarayan bir çözüm yoludur. Bu sebepten dolayı listeye eklemek ve uygulamanızı istediğim bir yol oldu.


Yeniden Play Store Yükleyin!

Yukarıdaki her iki çözüm de işe yaramazsa, buradaki yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile birlikte Play Store uygulamasını kaldırarak yeniden kurulum sağlayacağız. Bu sayede tüm ayarlar ve veriler silineceği için, problem büyük bir olasılık ile çözülmüş olacaktır.

 • Mobilden Ayarlar bölümüne giriyoruz,
 • Ayarlar kısmından Uygulamalar bölümüne geliyoruz,
 • Şimdi ise Play Store uygulamasını bulun ve Kaldır butonuna basıyoruz,
 • Kaldırma işleminden sonra buradaki link üzerinden yeniden APK olarak indiriyoruz,
 • Kurulum işlemlerini tamamlıyoruz ve açıyoruz.

Bu adımlar sonrasında artık cihazınızda yer alan Google Play kaldırılmış ve yerine yenisi gelmiş olacaktır. Buradaki yöntemler genel olarak işe yarayan ve insanların uygulamış olduğu çözüm yolları olarak bilinmektedir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Google Play Durmaya Devam Ediyor Hatası Çözümü başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri