Telefon Alırken Bunlara Dikkat! Telefon Karşılaştırma Siteleri 2020
İnternet Dünyası Nedir ?

Telefon Alırken Bunlara Dikkat! Telefon Karşılaştırma Siteleri 2020

en çok satan telefon markaları neler?

 Telefon karşılaştırma aracı diye düşündüğümüz anda çoğu insanın aklına sağladığı kolaylıklar dolayısıyla Cepkolik.com sitesi geliyor. Peki bu site ziyaretçilerine neler vaat ediyor?

Cepkolik.com kullanıcılarına satın almak istediği telefonun birçok teknik özellikleri hakkında bilgi veriyor, bununla yetinmeyip telefon puanlarını gösteriyor ve kullanıcı yorumlarına izin veriyor. Karşılaştırdığı bazı teknik özelliklere örnek vermek gerekirse pil gücü, ekran kartı, ekran çözünürlüğü vb. gibi devam ettirebiliriz.

Tam bu noktada alıcıların aklına bazı sorular düşüyor:

1- Kamerası yeterli mi?

2- Pil ömrü uzun süre dayanıyor mu?

3- Yeteri kadar depolama alanı var mı?

Bu tarz sorular değişik varyasyonlarla çoğaltılabilir. Merak ettiğiniz soru her ne kadar değişse de istediğiniz cevapların hepsini Cepkolik.com sizlere vakit kaybettirmeden cevaplıyor.

Bir telefonu satın almadan önce karar vermemiz gereken en can alıcı nokta telefonu hangi amaçla kullanmaya kesin karar vermeliyiz.

Telefon özelliklerini genel olarak 3 temel amaç altında inceleyebiliriz:

OYUN

Eğer satın aldığınız telefonla oyun oynamayı düşünüyorsanız RAM ve işlemci  özellikleri kesinlikle iyi olmak zorunda.

İŞ

İşiniz gereği telefonla çok fazla haşır neşir olmak zorunda kalıyorsanız pil ömrü uzun donanımlı telefonları tercih etmelisiniz.

GEZİ-EĞLENCE

Ben çok gezerim, gittiğim her yerde fotoğraflar videolar çekerim diyorsanız kaliteli bir kamerası ve depolama alanı fazla olan bir cihaz tercih edebilirsiniz.

Her ne kadar bir telefon satın alırken dikkat etmeye özen gösterdiğimiz kriterler olsa da bunlardan daha çok önem verdiğimiz iki özellik bulunmakta. Fiyat Politikası ve Garanti Süresi

Peki genel olarak telefon karşılaştırma aracı nasıl avantajlar sağlıyor?

1- Onlarca telefon ve marka arasından istediğimiz özellikteki telefonu saniyeler içerisinde ayıklayarak zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor.

2- Satın almak istediğiniz telefon hakkında kullanıcı yorumlarını okuyabilir olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz.

3- Aradığınız telefonun Antutu gibi sık kullanılan sitelerdeki puanlarını öğrenebilirsiniz.

 4- Beğendiğiniz telefonu kendi zevkinize göre dizayn edebilir ve satış fiyatlarını birçok işletmeyle kıyaslayarak en uygun olanı bulabilirsiniz.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!