İnternet Dünyası

En İyi 5 Video Düzenleme Programı | 2022

En İyi 5 Video Düzenleme Programı | 2022
Yazar - Enes Sivri

Bilgisayarlarımızda video düzenlemek için genel olarak onlarca farklı yöntem denemekteyiz. Yeri geliyor online video düzenleme araçlarını tercih ediyor, bazen de basit mobil uygulamaları kullanmaktayız. İnternet üzerinde onlarca farklı video düzenleme programı yer almaktadır. Her yazılımın geliştiricisi farklı olmakla birlikte, kullanıcılarına farklı işlevleri sağlamaktadır.

Günümüzde özellikle YouTube gibi platformlarda video içerik üreticilerinin çoğaldığını görmekteyiz. Bu tür video platformları için video düzenleme programları olmazsa olmaz araçlardan birisidir. Bu sebepten dolayı da sizler için en iyi 5 video düzenleme programı başlığı altında önerilerde bulunacağım.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan rehberimize geçiş sağlayabiliriz. Bu sayede listede bizleri bekleyen video düzenleme araçlarına kısaca göz atmış olabiliriz.

En İyi Video Düzenleme Programları

Liste içerisinde yer alan tüm programlar Windows platformlarında çalışma sağlamaktadır. Diğer işletim sistemlerinde de uygun olanlar yer almaktadır. Kendinize uygun olan programı seçerek internet üzerinden indirme işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

VEGAS PRO

VEGAS PRO

VEGAS PRO

Video düzenleme programı denildiğinde akla ilk gelen programlardan biriside Sony Vegas Pro yazılımıdır. Özellikle youtube alanında içerik üretenlerin tavsiye etmiş olduğu programlardan birisidir.

Profesyonel bir video düzenleme programı olan bu yazılım, her geçen gün daha büyük bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Farklı paket seçeneklerine sahip olan Vegas Pro, geliştirilmiş bir araç çubuğu ile birlikte kullanıcılarını karşılamaktadır. Gelişmiş renk derecelendirme sistemi gibi farklı özellikler sayesinde, profesyonel video düzenlemeyi en iyi şekilde kullanıcılarına sunmaktadır.

Camtasia Studio 9

Camtasia Studio 9

Camtasia Studio 9

YouTube kariyer başlangıcında olmazsa olmaz isimlerden biriside Camtasia Studio 9 programıdır. Desteklemiş olduğu video formatları ve onlarca farklı eklentisi ile birlikte, kullanıcıların göz bebeği olmuş durumdadır.

Hafif bir yapı ve basit bir görünüm tarzı ile birlikte, kullanıcıların gözünü korkutmayan bir yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı da kullanıcılar bu programı daha fazla tercih etmektedir. Benimde internet dünyasında sıklıkla kullanmış olduğum bu program, her geçen gün kendini sevdirmeyi başarıyor. Özellikle de içerisinde yer alan hazır şablonlar sayesinde, videolarıma farklı renkler katmamı sağlamaktadır.

Adobe Premire Pro

Adobe Premire Pro

Adobe Premire Pro

Adobe tarafından geliştirilen bu program, son dönemin en çok dikkat çeken video düzenleme araçlarından birisidir. Özellikleri ile son derece dikkat çekmeyi başarabilen bu program, kaliteli işlere imza atmanızı sağlamaktadır.

8K çözünürlük desteğinden sanal gerçekliğe kadar onlarca farklı formatı desteklemektedir. Adobe Primere Pro, profesyonel bir video düzenleme programıdır. Bu sebepten dolayı da zor bir kullanım alanı kullanıcılarını beklemektedir. Diğer programlara göre kullanımı ve araç alanları, zor bir şekilde gerçekleşiyor. Alıştıktan sonra en kaliteli ve profesyonel video düzenleme işlemlerini, basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

OpenShot Video Editör

OpenShot Video Editör

OpenShot Video Editör

Ücretsiz video düzenleme programı arayışında olan kişilerin mutlaka denemesi gereken bir program da OpenShot aracıdır. Mac, Windows ve Linux işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışan bu program, her geçen gün kendini geliştirmektedir. Her ne kadar internet ve video dünyasında ismi fazla bilinmese dahi, güzel bir kullanım sağlamaktadır.

Basit bir arayüzü ile bizleri karşılayan bu program, standart video editleme işlerinde güzel bir kullanım sağlamaktadır. Farklı video formatlarını destekleyen OpenShot, basit bir kullanım sağlamaktadır. İçerisinde sağlamış olduğu efekt ve geçişlerinin de son derece güzel ve profesyonel bir görüntü kattığını da söylemeliyim.

Movavi Video Editör

Movavi Video Editör

Movavi Video Editör

İnternet dünyasında en çok kullanılan programlardan biriside Movavi Video Editör yazılımıdır. Mac OS ve Windows platformlarında kullanılan bu program, aldığı gelişmiş güncellemeler ile birlikte kendini her geçen gün geliştirmektedir.

Videolarınızı en hızlı ve profesyonel bir şekilde düzenleyebileceğiniz bu program, basit bir kullanım sağlamaktadır. Birbirinden farklı şık geçişler, başlık ve filtreler ile birlikte kullanıcıların beğenesini kazanmaktadır. Piyasada yer alan onlarca farklı profesyonel video düzenleme programına göre, çok daha iyi performanslar sağlamaktadır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte En İyi 5 Video Düzenleme Programı başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak, bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri