İnternet Dünyası

Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası Çözümü – Android

Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası Çözümü - Android
Yazar - Enes Sivri

Günümüzde milyonlarca kişi mobil cihazlarında işletim sistemi olarak android tercihini kullanmaktadır. Her geçen gün daha büyük bir kitleye sahip olmakla birlikte, içerdiği özelliklerle de harika bir yapıya sahiptir. Açık kaynak kodlu olması, genel olarak baktığımızda yazılımcı, geliştirici gibi kişiler yönünden büyük avantaj durumudur. Tabi bunların yanında android işletim sistemine bazı hatalar ile karşılaşabilmekteyiz.

Bu yazımızda son zamanların popüler hatası olan Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor sorununu ele alacağız. Genel olarak birçok kişi bu hatayı aldığı için, internet üzerinde farklı paylaşımlarda bulunmaktadırlar. Bende bu hatayı ve çözüm yollarını ele alarak sizlerle birlikte paylaşmak istedim. Burada alınan sorun, cihazlarının açmaya çalıştığı dosyanın biçimini desteklememesidir. Fakat hiç endişe etmeyin. Birazdan paylaşacağım çözüm yolları ile birlikte, bu sorunu ortadan kaldıracağız.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede aldığınız bu hatanın ne olduğuna ve çözüm yollarına kısaca göz atmış oluruz. Aynı zamanda konuya dair sizlerin de çözüm yolları varsa, mutlaka yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası

Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor, genel olarak android cihazlarda alınan bir hata türüdür. İndirilen ya da cihazınıza yüklemiş olduğunuz dosyaların, biçimlerinin hatalı veya desteklenmediği anlamına gelmektedir. Baktığımızda sanal ortam içerisinde binlerce farklı doya türü yer almaktadır.

Peki Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası çözümü nasıl yapılır? İşte bu sorunun cevabına şimdi geçiş yapabiliriz.

Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası Çözümü - Android

Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası Çözümü – Android

Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası Çözüm Yolları

Sizler için bu hatanın farklı çözüm yollarını buldum ve başlıklar halinde paylaşmak istiyorum. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de kolaylıkla görmüş olabiliriz.

Dosya Uzantısını Değiştirin

Cihazınızda indirmiş ya da yüklemiş olduğunuz dosyanın türü, büyük ihtimalle cihazınızla uyumlu değildir. Bu sebepten dolayı da dosyanın türünü değiştirmek en sağlıklı ve işe yarayan yöntemlerden birisidir.

  • Mobil cihazınızdan Dosya Yöneticisi uygulamasına girin.
  • Şimdi hata aldığınız dosyayı seçin,
  • Seçtiğiniz doyasının yeniden adlandır özelliğine tıklayın,
  • Doya adının sonunda yer alan uzantıyı silin ve .jpg, .png uzantılarından birisini deneyin.
  • Dosyayı kaydedin ve yeniden açmayı deneyin.

Buradaki yöntemleri denediğiniz taktirde, dosyanızın türü değişmiş ve artık PNG olmuş olacaktır. Genel olarak mobil cihazınız sürüm olarak eskiyse, birçok dosya türünü desteklemeyecektir. Bu durumda da PNG, JPG gibi dosya türlerine dönüştürmek, kesin çözüm diyebilirim.

Uzantının Uygulamasını Kullanınm

Bir diğer çözüm yolumuz ise dosyanızın desteklediği uzantının uygulamasını bulmaktır. Örnek olarak indirmiş olduğunuz dosyanın uzantısı .XML olsun ve hata alıyorsunuz. Market üzerinde .XML dosyalarını açmak için onlarca farklı uygulama yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanarak, dosyaları kolaylıkla açabilirsiniz.

Burada göstermiş olduğum her iki yöntemde, alınan hatada kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisidir. Bu sebepten dolayı istediğiniz bir çözüm yolunu kullanarak, kolaylıkla sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Bu Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası Çözümü – Android” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda sizlerin de tavsiye ettiği çözüm yolları varsa, mutlaka yorumda belirtmeyi unutmayın.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri