Nedir ? SEO

SEO Sürecinde Hosting Önemli Midir? Hosting Seçimi Nasıl Yapılır?

SEO Hosting Seçimi Nasıl Yapılır? 2020 Hosting Seçimi & Tavsiyeleri

SEO (Search Engine Optimization) günümüzde her sektör ve her firma için en önemli konuların başında geliyor. Bir firmanın imajını ortaya koyabilmesi için en önemli konu internette de var olması ve bu varlığını mümkünse arama motorunun ilk sayfalarında göstermesidir. SEO bu anlamda hayati önem taşıyan bir pazarlama kanalıdır. SEO, sahip olduğunuz web sitesinin en karlı dönüşüm kanallarından biri olabilir.

İçindekiler

SEO Sürecinde Hosting Seçimi Nasıl Yapılır?

Elbette başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak oldukça önemli. Yapılan araştırmalar ve Google istatistikleri 3. Sayfadan sonra çıkan web sitelerinin ziyaretçi alma oranlarının oldukça düşük olduğunu göstermektedir. Kullanıcıların yüzde 80’i ilk sayfada aradıklarına ulaşarak, diğer sayfalarına dahi geçmemektedir. Bu durum özellikle potansiyel müşterilerini internet üzerinden bulan siteler için çok ciddi bir kayıptır. E-ticaret siteleri, giyim, ajans ya da tüp bebek… Sektörünüz ne olursa olsun belirli anahtar kelimelerde her zaman ilk sayfada çıkmanız gerekmektedir. İlk sayfaya çıkmak içinde kaliteli bir altyapısı bulunan sunucu firmasından hosting almanızı öneriyorum. 

 

Tam Kriterler nedir? Neye dikkat edelim?

 • Sunucu tepki hızı
 • Sunucu lokasyonu
 • Sunucu ip classı
 • Sunucunun paylaşımlı olup olmayacağı
 • Sunucu bant & trafik genişliği
 • Kullanacağınız alt yapı ile uyumlu olması
 • Sunucuda yedekleme hizmetinin olup olmadığı
 • Sunucu şirketinin teknik destek ekibinin hızlı ve çözüme dayalı dönüşleri

Hangi Firmayı Tavsiye Ediyorum? Hangi firmanın SEO Hosting Alt Yapısı Daha İyi?

 

Sunucu yada Hosting konusu gerçekten önemli bir konu olduğunun altını çizmekte fayda var. Çünkü seçeceğiniz sunucunun tepki hızı düşük olması nedeniyle yaptığınız tüm hızlandırma çalışmaları çöp olabilir ve trafik en önemlisi satış kaybedebilirsiniz. Niobe Hosting  bu konuda tecrübe ve Alt yapı kalitesi olarak gerçek anlamda ön plana çıkıyor.

SEO Hosting Seçimi Nasıl Yapılır? 2020 Hosting Seçimi & Tavsiyeleri

SEO Hosting Seçimi Nasıl Yapılır? 2020 Hosting Seçimi & Tavsiyeleri

Niobe Hosting Farkı Nedir? Neden Bu firmayı tercih etmeliyim? 

 

 • Tüm destek talepleriniz, sorularınız ya da problemleriniz için 7 24 ulaşabileceğiniz kanalları mevcuttur.
 • Gelişmiş Hosting teknolojisi sayesinde sizlere sistem ve yazılım mühendislerimiz tarafından özel olarak tasarlanan altyapısı ile hizmet vermektedir. Kesintisiz hizmet kalitesi, SEO için belki de en önemli anahtar noktalardan biridir. 
 • Hosting firmaları arasında müşteri memnuniyet oranı yaklaşık olarak yüzde 91’dir. Referansları ile başarılarını görebilir ve buna göre somut kaynaklarla doğru tercihi yaptığınızdan emin olabilirsiniz.
 • Çözüm odaklı ve size özel algoritması ile birlikte ihtiyacınız olan pakete direkt yönlendirme yapar.
Hosting Seçimi Yapacak olanlara altın niteliğinde tavsiyeler!

Hosting Seçimi Yapacak olanlara altın niteliğinde tavsiyeler!

Neden SEO Sürecinde Hosting Bu Kadar Önemli? Ne Faydası var?

Yıllardır web siteleri yöneten birisi olarak bu konuda gerçekten başıma gelmeyen kalmadı. Çünkü insanlara bazı şeyleri anlatmanın ne kadar zor olduğunu yeni öğreniyordum. E-spor yeni popüler olduğu dönemlerde bir tane web sitesi açmış ve buna düzenli içerik girerek trafik çekmeye başlamıştım. Bu siteye 1 günde 40.000 tekli ziyaretçi giriş yapıyordu! 

Evet yanlış duymadınız tam 40 bin kişi! Ama hosting aldığım şirket o zaman ki tecrübesizliğim den dolayı firmayı kapatınca yaptığım tüm haberler tüm emekler çöpe gitti! Düşünsenize tam 2 haftanızı ayırdığınız özenle siteyi tek tek SEO kurallarına göre uygun hale getirdiğiniz siteniz bir anda çöp oluyor. 

Ha birde yedekleme de yapmamışlar oradan da yedekleri de alamadığım için projeyi sonlandırmıştım. Gerçekten üzülmüştüm ama şuan da kendime kızıyorum. Çünkü zamanında kalite ve markayı düşünsem belki bugün büyük trafiği olan iyi kazanç sağlayan sitem olacaktı. 

 

Sizin bu konuda tecrübeleriniz neler? Siz SEO sürecinde Hosting satın alması yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Tecrübeleriniz benim için önemli!

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

4 Yorum

 • Makalenizi okumak çok keyifli. Şu an da kendi sitemde düşük hosting paketi kullanıyorum. SEO açısından önemliyse direk yükselteyim. Açılış hızım şu an için ama ileride yetmeyebilir.

 • Yedekleme konusu insanlara olayların başında iken gereksiz geliyor fakat mutlaka bu bir alışkanlık haline gelmeli, tüm emeklerimizi belli aralıklarla yedeklemeliyiz. Hosting firmaları yedekleme için tabi ki ücret isteyeceklerdir ama kendiniz yapmaya başladıktan sonra para da kazandığınız zaman gözünüze gelmesin.

 • Üniversitede ev arkadaşım ile bir site kurmayı denemiştik hosting de almıştık ancak başarılı olamadık site filan acamadık 🙁 bilgiler için teşekkürler iyi çalışmalar

 • Hosting bence çok önemsenmese de çok önemlidir. Google botu sitenize geldiğinde sitenize ulaşamadığınızı bir düşünsenize

Yorum yap!

casino siteleri