Nedir ? SEO

SEO Çalışması Hizmetleri

Seo hataları

Search Engine Optimization yani Türkçe karşılığıyla arama motoru opitimizasyonu kavramının baş harflerinden oluşan SEO kelimesi, internet sitelerinin ve dijital projelerin belli kurallar çerçevesinde aram motoruna uygun hale getirilmesi ve kullanıcılar tarafından yapılan aramalarda üst sıralarda yer alması adına yapılan çalışmaları ifade eder. SEO çalışması hakkında tüm merak edilenler için Mobitek ekibi profesyonel hizmetleriyle yanınızda.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Google’ın başı çektiği pek çok arama motoru her biri kendi içinde değişen algoritmik kurallara bağlı olarak sitenizin arama sonuçları içerisinde nerede konumlanacağına karar vermekte, bu durum görünürlüğü ve tıklanması yüksek bir web sitesi için SEO çalışması yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Google botları gibi kullanıcıların da hızlı ulaşabileceği ve uzun zaman geçireceği siteler düzenlemek, kod, görsel, metin, link gibi pek çok alanda SEO çalışması yapılmasını gerektirirken, bu çalışmalar genel olarak site içi ve site dışı olarak kategorize edilmektedir.
Okuyucuya keyif veren, özgün ve en önemlisi detaylı bir anahtar kelime analizi doğrultusunda hazırlanan içerikler, bu içeriklere uygun kaliteli görsel kullanımı site içi çalışmaların önemli adımlarındandır. Site hızını optimum düzeye çıkarmak, rahat kullanılabilir bir kod yapısı oluşturmak, kurumsal kimliğe uygun renkler ve fontlar kullanmak, iç bağlantılara yer vermek, her kitlenin kullanımına uygun yani kullanıcı dostu bir arayüz oluşturmak, SSL sertifikası gibi Google için güvenilirliğinizi arttıran faktörleri kullanmak veya botların algı alanına girmenizi sağlayacak ideal etiketleri bulmak gibi pek çok önemli basamak SEO çalışması maddelerine dahil edilmektedir.

Profesyonel SEO Çalışması Önemi

Dijital dünyada var olmak, varlığını kimliği ile uyumlu şekilde ortaya koymak ve hizmet ya da ürünlerine ilişkin başarılı bir satış alanı oluşturmak isteyen her kişi ve firma, profesyonel SEO çalışması hizmetlerinden faydalanmalı, ancak deneyimin yanı sıra güncellenen bilgiler doğrultusunda güvenilir analizler ortaya koyan profesyonel bir ekiple çalışmak da en az çalışmaların kendisi kadar önemli olmaktadır.

Alanındaki lider isimlerden Mobitek ekibi, sayısız kurumsal referansı ile SEO çalışması alanındaki uzmanlığını göstermekte, analizden içerik üretimine, kampanya geliştirmeden ideal kod altyapısı oluşturmaya kadar SEO’ya ilişkin her adımda en üst düzeyde hizmetler sunmaktadır. Markanızın hiç olmadığı kadar başarılı olması adına, ister eski projelerinizin zirveye çıkarılması ister yeni sitelerinizin arama motoru rekabetinde en önlerdeki yerini almasında Mobitek ekibinin her biri alanında uzman ekibine güvenebilir, tanıtım ve satış kanallarınızı en verimli şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. SEO çalışması ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: https://mobitek.com/seo-calismasi/

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!