Nedir ?

Pizzacı Açmak

pizzacı açmak

Pizza, her ne kadar kültürümüze ait olmayan bir yemek olsa da ülkemizde oldukça fazla tercih edilen bir lezzettir. Bu nedenle hemen hemen her yerde bir pizzacı görmeniz mümkündür. İnsanların pizzaya olan düşkünlükleri, bu sektörün daha da fazla gelişmesine neden olmuştur.

Bu yoğunluk sebebiyle de pizzacı açmak isteyenlerin sayısı giderek artıyor. Pizzacı açmak için belli hususları yerine getirmeniz gerekir. Gerekli şartlar yerine getirilmeden pizzacı açabilmeniz mümkün değildir. Ayrıca pizzacı açarken dikkat etmeniz gerekenler de bulunur. Bu işe dair tüm püf noktaları bilmeniz de fayda var. Böylece işinizden daha fazla verim alabilirsiniz.

Pizzacı Dükkanının Yeri

Pizzacı açmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey, dükkan yeri belirlemek. Dükkan yerini doğru seçmeniz, işinizden kar etmenizi sağlayan en önemli faktörlerdendir. Bu nedenle dükkan yeri seçerken dikkatli olmanız gerekir. İşlek caddelere açılan dükkanlar daha fazla iş görmektedir.

Ara sokak ya da pek fazla kimsenin geçmediği bir yere dükkan açarsanız, bu işten para kazanmak yerine büyük zarara girebilirsiniz. Bunun için dükkan seçimini iyi yapmalısınız. Daha fazla avantajlı olmak isterseniz de alışveriş merkezinde pizzacı açabilirsiniz. Dükkanın yeri kadar iç tasarımı da önemlidir. Cezbedici ve ilgi çekici bir ortam yaratırsanız, müşterilerin ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Özellikle de genç kesimler, modern mekanlara daha fazla yönelirler.

Pizzacı Açmak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Pizzacı açmak için gerekli olan bazı belgeler vardır. Bu belgeler şunlardır:

 • Hijyen belgesi
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Adli sicil kaydı fotokopisi
 • İtfaiye uygunluk raporu
 • Başvuru beyan formu
 • Nüfus kağıdı fotokopisi
 • Kira sözleşmesi fotokopisi
 • Yapı kullanım izin belgesi
 • Esnaf ve sanatkarlar odası kaydı

Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız halinde pizzacı açmak için herhangi bir engeliniz kalmayacaktır.

Pizza Bayiliği Alma

Kendi adınızı kullanarak pizzacı açmanız, kısa zamanda kar etmenize yardımcı olmayabilir. Çünkü ülkemizde pizza konusunda ön plana çıkan markalar daha fazla tercih edilmektedir. Sizde bu durumdan yararlanmak için pizza bayiliği yapabilirsiniz. Yani herhangi bir pizza markasına bağlı olan bir işletme haline gelebilirsiniz. Böylece tanınan bir markanın pizzalarını satmanız size daha fazla kazanç sağlar.

Ayrıca bkz: Tostçu Açmak

Pizza Dükkanı İşletmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Pizza dükkanı işletmek için dikkat edilmesi gerekenler kriterler vardır. Bu kriterler ise şunlardır:

 • Pizzanın iyi bir usta tarafından yapılması gerekir.
 • Dükkanın tanıtımı için broşür ya da afiş kullanmalısınız.
 • Pizza fiyatlarınızı aşırı yüksek tutmayın.
 • Eve ya da iş yerine sipariş götürme imkanı sunun.
 • Dükkanınızda hijyene önem verin.

Bu kriterleri yerine getirdiğiniz zaman pizzacılık alanında tanınan ve tercih edilen bir yer olabilirsiniz.

Pizzacı Açmak İçin Ne Kadar Para Gerekir?

2021 yılına göre pizzacı açmak istiyorsanız, 100.000 ile 150.000 TL arasında bir birikiminiz olmalıdır. Bir markanın bayisi olmak için de minimum 300.000 ile 500.000 TL arası bir birikime sahip olmanız gerekir.

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!