Nedir ?

Korku Evi Açmak

Korku Evi Açmak

Girişimcilerin son yıllarda hedefleri arasında korku evi açmak yer alıyor. Uygun fiyatlı bir şekilde korku evi açılabilir. Ayrıca korku evi açarak yüksek miktarlı kazançlarda elde edilebilir.

Korku evleri genellikle gençlerin ve öğrencilerin ilgisini çekiyor. Birçok genç gruplar halinde korku evlerine giderek vakit geçiriyorlar. Bu sebepten dolayı girişimcilerin yeni hedefleri arasında yerini alıyor.

Korku Evi Para Kazandırır Mı?

Korku evi açan kişiler, oldukça yüksek miktarlarda gelir elde edebiliyorlar. Korku evine gelen gruplar genel olarak 5 ve daha fazla kişiden oluşuyor. Kişi başına ortalama 40 TL civarında fiyat verildiğinde, bir saatlik 200 TL kazanç elde edilmiş oluyor.

Günde beş kişiden oluşan en az üç grup alındığında ortalama 600 TL gelir elde edilmiş olacaktır. Özellikle öğrenci gruplara indirimlerde bulunarak, daha fazla grubun gelmesini sağlayabilirsiniz. Korku evlerinin son yıllarda popülerliği bir hayli artmış durumda.

Korku Evi Ne Kadara Mal Olur?

Korku evi açmak isteyen kişiler, bu yerlerin ne kadara mal olacağını da merak ediyorlar. Korku evinin maliyeti genellikle kullanılan ürünlere göre değişiklik gösteriyor. Oldukça kaliteli bir hikayeye sahip olan bir korku evinde kullanılan ürünlerde kalitelidir. Bu evlere genel olarak harcanılan para 35-40 bin civarındadır.

20-30 bin TL civarında da korku evleri açılabilir. Daha kaliteli bir korku evi açmak isteyen kişiler 30 bin TL’den yüksek miktarları gözden çıkarmalıdır.

Korku Evi Açmak İçin Şartlar

Korku evi açmak isteyen kişiler için belli başlı şartlar vardır. Bu şartları karşılayan kişiler diledikleri yerde korku evlerini açabilirler.

Şartlar şu şekildedir;

  • Belediyeden izin almaktır.
  • Korku evi açılacak olan mekanın çevresindeki evlerden ve iş yerlerinden izin almak.
  • Eğlence sektörüne bağlı olan kurumlara üye olmaktır.

Korku evi açmak isteyen girişimcilerin ilk olarak bu şartları karşılaması gerekiyor. Bu şartları karşılayan kişilerin korku evi açmak için gereken belgeleri toplaması gerekiyor.

Bu belgeler şu şekildedir;

  • Belediyeden dükkan açılış formu
  • Belediyeden izin
  • Eğlence kurumuna ait özel izin belgeleri

Korku evi işine girecek olan tüm girişimcilerin bu şartları ve bu belgeleri karşılaması gerekiyor. Eksiksiz bir şekilde bunları yerine getiren kişiler, korku evini açabilirler.

Ayrıca bkz: Tostçu Açmak

Korku Evine En Az Kaç Kişi Girer?

Korku evine giren kişi sayısı da son derece önemlidir. Oluşturulacak olan grupların en az 4 kişi olmasına dikkat edilmelidir. Yine oluşturulacak olan bu grupların en fazla kişi sayısı 8 olmalıdır.

Korku Evi Ücreti Ne Kadar?

Korku evlerinin ücretleri değişiklik gösterir. Genel olarak kişilere göre toplam bir ödeme çıkartılır. Tüm Türkiye çapında ortalama bir korku evinin kişi başına ücreti 35-50 TL arasında değişiklik gösteriyor. Gruplar halinde girilen oyunlarda ise grupta bulunan kişilerin sayısına göre yeniden bir ücretlendirme yapılıyor.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!