İş Makinesi Ehliyetleri Hakkında Genel Bilgi - [2019] - Oguz
İnternet Dünyası

İş Makinesi Ehliyetleri Hakkında Genel Bilgi

ehliyet

İş makinesi ehliyeti için B sınıfı ehliyetine ya da başka sınıf ehliyetlere gerek duyulmuyor. İş Makinesi ehliyeti G sınıfı ehliyeti olarak da geçiyor. Ancak her iş makinesi için alınan ehliyet farklılık gösteriyor. Bunun için de hangi iş makinesinin ehliyetinin alınacağının bilinmesi gerekiyor. Pek çok kurs iş makineleri için ehliyet vermiyor. Ancak Güven sürücü kursu olarak bizler öğretici ve kaliteli iş makinesi ehliyeti veriyoruz.

Aynı zamanda kurumumuzun resmi web sitesi olan guvensurucukursu.com.tr adresi üzerinden de ayrıntılı bilgi almak mümkün oluyor. Sürücü kursunda hem araç sürülüyor hem de sınavla ilgili eğitimler veriliyor. Toplamda 50 soru oluyor ve sınavı geçen adaylar sürüşe hak kazanıyor. Güven sürücü kursu resmi web sitemiz olan guvensurucukursu.com.tr adresinden ehliyet sınav sonuçları sorgulama işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. İnsanlar bu önemli ehliyetler için genellikle nereye gideceklerini bilmiyorlar ancak bizler Denizli sürücü kursları arasında her zaman farkımızı gösteriyoruz. Alanında uzman ve eğitimli hocalarımız aracılığıyla Denizli özel direksiyon dersi hizmeti veriyoruz.

Ehliyet Sınavı

İş makinesi ehliyet sınavında insanlar genellikle iş makinesi kullanmayı biliyorlar ancak bir ehliyetleri bulunmuyor. Her ne olursa olsun bizler hiç bilmeyen bir insana sıfırdan bu makineleri öğretebildiğimiz gibi bilen kişilere de sınavda yapmaları gerekenler hakkında bilgi veriyoruz. Ehliyet sınavlarını geçebilmeleri için teorik dersler veriyoruz. Sınavı başarı ile geçen adaylarımız kursumuza gelerek sertifika alıyorlar. Bu sertifika ile ilçe nüfus müdürlüklerine başvuruluyor ve ehliyet işlemleri tamamlanıyor.

Ehliyet Başvuru Süreci ve Sonrası

Başvurusu alındıktan sonra ehliyetler yaklaşık 15 gün içerisinde PTT kargo tarafından adrese gönderiliyor. Bu süre içerisinde de iş makinesi kullanmak mümkün oluyor. Bunun için de geçici belge alınıyor.

Gerekli Belgeler

İş makinesi ehliyeti alabilmek için bazı belgeler gerekiyor. Bu belgeler; kimlik fotokopisi, sağlık raporu, 2 adet biyometrik fotoğraftan oluşuyor. Aynı zamanda da bu ehliyeti alabilmek için adayların 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor aynı zamanda da sınava girebilmek için ilkokulu bitirmiş olmak gerekiyor.

İş Makinesi Ehliyet Türleri

Sürücü kursumuzda birbirinden farklı iş makineleri için sertifikalar veriyoruz. İş makinesi ehliyet birden farklı tiplerde bulunuyor. Forklift, tavan vinci, zemin süpürme, asfalt serme, yükleyici, beton pompası, dozer, silindir, beton pompası, biçerdöver, iş kamyonu, greyder, kule vinç operatör ehliyeti ve daha pek çok operatör ehliyetini sürücü adaylarımıza kazandırabiliyoruz.

Ve unutulmaması gereken önemli bir nokta bulunuyor. Sınavlarda başarılı olup iş makinesi ehliyetine sahip olan sürücüler sadece operatörlük belgesini almış oldukları iş makinesini kullanabiliyorlar. Bundan farklı olarak herhangi bir iş makinesini kullanma yetkisine sahip olamıyorlar. Bu sebeple de iş makinesi ehliyeti alırken hangi iş makinelerinin kullanılacağına hangilerinin ehliyetine sahip olunması gerektiğine mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü iş makinesi ehliyet türleri oldukça farklı ve çok fazla sayıda.

Kaynak : Guvensurucukursu.com.tr

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!