Google Hız Testi Yapacaklara Öneriler - Oguz
Nedir ?

Google Hız Testi Yapacaklara Öneriler

hiz-testi

Evinizde ya da iş yerinizde kullanmış olduğunuz internetinizin hızını sürekli merak edebilirsiniz. Bazı durumlarda internete bağlanma hızının yavaşladığını görür ve test etmek isteyebilirsiniz. Hiztesti.online sitemizden hız testi yapabilirsiniz. İnternet bağlantı aracı olarak kullanılan modem cihazlarının ayarları, bağlantı yapılacak olan tüm cihazlara eşit dağıtım yapılabilmesi için eşit bant genişliği ayarları yapılmıştır. Bu ayarları değiştirmediğiniz sürece modem ayarları aynı kalacaktır. Evlerde kullanılan internet hızlı aynı anda bağlı bulunan bilgisayar sayısına göre düşebilecektir. Bu internet hızınızın düşmesine ve daha yavaş bağlanmanıza neden olacaktır.

İnternet Hız Testinin Yapılması

İnternete bağlantı yaptığınız cihazların türüne göre internet hız testi sonuçları farklılık gösterebilecektir. İnternet hızını etkileyen unsurların başında fiber ya da adsl bağlantı şekilleri gelmektedir. Hiztesti.online sitesi olarak, Google hız testi yapmak isteyenler bazı önerilerde bulunuyoruz. Teste başlamadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini, en iyi sonuç için testi nasıl yapacağınızı sizlere anlatıyoruz. Sitemizi ziyaret ederek bu bilgilere sahip olabilirsiniz.

Önerilerimiz

İnternetinizin hızını test etmeye başlamadan önce, internete bağlı tüm bilgisayarların bağlantılarını kesmelisiniz. Sadece ölçüm yapacağınız bilgisayarın bağlı kalması yeterlidir. Bilgisayarınızda da, çalışan programları, dosya indirme ya da dosya yükleme işlemlerinin tamamını durdurmalısınız. Yapılan indirme ya da yükleme işlemleri internetti kullanacağı için gerçek hızınızı görmenizi engelleyecektir. Sitemiz üzerinden kullanmış olduğunuz internetin hızını hemen ölçebilirsiniz. Sitemiz ana sayfasında yer alan online internet hız testi bölümündeki başlat butonunu seçmeniz yeterlidir. Yükleme, indirme, ping süresi, değişim süresi ölçümlerini yaparak sizlere gösteriyoruz.

Speed Test

İnternet hızının ölçümü işlemlerinde karşılaşabileceğiniz speed test online bilgisayar gibi akıllı telefonlar dahil internet erişimi olan cihazlardan yapılacak olan hız test işlemlerine verilen isimdir. Hiztesti.online sitemize tüm cihazlarınızdan erişim yapabilir ve kullanmış olduğunuz internetinizin hızını anında test edebilirsiniz. Speed test internet teknolojisindeki gelişmelerle birlikte en hızlı ölçümlerin yapılmasını sağlayan bir sistemdir. İnternetinizin hızını ölçtüğünüzde belirlenen değerin altında çıkıyor ve düzelmiyorsa, internet sağlayıcınız ile görüşerek, bağlantılarınız ve sunucu hizmetleriniz kontrol edilmelidir. İnternet hızınızın düşmesi ya da artması çeşitli nedenlere bağlı olabilmektedir. Sitemizde sizlere önerdiğimiz yöntemleri kullanarak yapacağınız ölçüm sizlere doğru sonuçları gösterecektir.

Online Test

Günümüzde internet hızlarının test edilebilmesi için çok sayıda site tarafından ölçüm yapılmaktadır. Hiztesti.online web sitesi olarak, sunduğumuz hizmetlerimiz ile en doğru sonuç veren testlerin yapılmasını sağlıyoruz. Kullanmış olduğunuz internet sunucusu hangi firma olursa olsun, fiber ya da ADSL internet hızlarınızı rahatlıkla ölçebilirsiniz. Ülkemizde internet erişimlerinde daha çok Google arama motoru kullanılmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar Google internet hızını ölçmek isterler. Belirtmiş olduğumuz önerilere uyanlar, en doğru sonuca ulaşarak, internet bağlantılarında bir sorun olup olmadığını görebilecektir. Sitemiz üzerinden online test yaparak bağlantı durumunuzu hemen kontrol edebilirsiniz.

Bu yazı; Onspeedtest.com sitesinden alınmıştır.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!