Nedir ?

27 Eylül Hangi Burç

Burçlar

Eğer 27 Eylül tarihinde dünyaya gelen bir insansanız, bir de herkes burcunuzu soruyorsa 27 Eylül hangi burç diye merak ediyor olmalısınız. 27 Eylül tarihinde doğan biri, 24 Eylül-23 Ekim aralığında yer aldığından Terazi burcuna mensuptur.

Mutlaka göz atın ;

Terazi Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

24 Eyül-23 Ekim tarih aralığında doğan herkes Terazi burcunda yer alır ve bu burcun genel özellikleri şu şekildedir:

  • Terazi burçları hava grubuna mensupturlar, bu grup erkeksi ve öncü olarak da anılır.
  • Terazi burçlarının yönetici gezegeni Venüs’tür.
  • Terazi burcunun tercih edeceği renkler pastel renkler olmalıdır.
  • Terazi burçları çok yönlü bir kişiliğe sahip olduklarından birden fazla uğurlu taşları vardır, bu taşlar opal ve pembe kuvartz olmak üzere iki tanedir.
  • Terazi burçlarının uğurlu sayısı 6’dır.
  • Terazi burçlarının en şanslı olduğu gün Cuma’dır.
  • Her burcun bir karşıt burcu bulunur, Terazi burcunun karşıt burcu ise Koç burcudur.
  • Bir Terazi burcunun yaşayabileceği en iyi şehirler Frankfurt ve Viyana’dır.
  • Terazi burcuna en çok yakışan çiçekler kriztanem, beyaz gül ve sarıpapatyadır.
  • Terazi burcunun özdeşleştiği bitkiler ise servi diş budak, asma, incir, elma, kayısı, badem ağacı ve eğrelti otudur.

Eğer siz de bu burç grubuna dahilseniz yukarıda yer alan size şans katan şeylere dikkat ederek hayatta daha şanslı hale gelebilirsiniz.

Terazi Burcunun Kişisel Özellikleri Nasıldır?

Terazi burçları her ne kadar cazibeleriyle ön plana çıksalar da kararsızlıkları ile de ünlüdürler. Nedenini anlayamadığınız bir şekilde cazibelerine kapılmanız oldukça doğaldır çünkü onların kendilerine has büyülü bir havası vardır. Tartışmayı çok sevmelerine rağmen konulara ustalıkla hâkim olduklarından seslerini hiç yükseltmeden tartışmalardan galip çıkabilirler.

Uyumlu ve sevecen bir yapıya sahip olan Terazi burçları, bulundukları ortamı oldukça hızlı incelerler ve gizli detayları bulmaya çalışırlar. Bu burçtaki insanlar eleştirilmekten hiç hoşlanmasalar da yaptıkları güzel işler için onay bekleyen insanlardır.

Terazi Burcunun Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Oldukça güçlü bir yapıya sahip olan Terazi burçlarının güzelliği bütün Zodyak’ın diline düşmüştür. Uzun bir boya, ince bir vücut yapısına sahiptirler. Bu özellikler her ne kadar değişebilecek olsa da genel itibariyle düz kahverengi saçlı, yuvarlak yüz hatlarına sahip, beyaz tenli ve koyu renk gözlü insanlardır. Hastalıkları esnasında oldukça yoğun ilgi beklerler, eğer bu ilgiyi alamazlarsa daha da hastalanabilirler.

Terazi Burcu Aşk Hayatında Nasıldır?

Terazi burçları mükemmel âşık olarak nitelendirilebilir, bu burcun ana gezegeni olan Venüs bu burçlara aşkı da yoğun ve güzel bir şekilde bahşetmiş. Sevgi arayışlarının hiçbir zaman bitmediği bu burçlar, aşksız yaşamak istemediğinden bazen kendilerini yanlış ilişkiler içerisinde bulabilir.

Aşkta duygusallığı ve mantığı bir arada yaşamayı başarabildiklerinden evlilik ve aşk için yaratılmış olan burçlardır. Ayrılıklarda çabuk toparlanabilen bu burçların çevreleri onları çok beğenen birçok insanla zaten çevrilir. Terazi burçları aşka âşık olan burçlardandır.

Terazi Burcunun Sağlığı Nasıldır?

Terazi burçları denge burçları olduğundan hayatlarındaki en ufak bir dengesizlik hassas vücutlarını alt üst etmek için yeterlidir. Bu burçlar iç dünyasında birçok dalgalanma yaşadıkları için sıklıkla baş ağrısı yaşarlar ve aşırı yemek yeme eğilimi gösterebilirler.

Sinir sistemleri midelerini çok fazla etkilediği için bu burç grubuna mensup olan insanlar fosforlu beslenerek midelerindeki asit fazlalığını gidermeye çalışmalıdır. Terazi burçları baharatlı, soslu ve şekerli gıdalara olan düşkünlüğü sebebiyle ileride aşırı kilo alabileceğinden hayatları boyunca egzersiz yapmak zorundadırlar.

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!