Buney

2022 Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

2021 Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir_

Koronavirüsü pandemisi süreci içerisinde çok büyük maddi kayıplar yaşayan esnaflara devlet aracılığı ile kullanılmakta olan kira yardımı ve gelir kaybı destekleri başvuru süreci bilindiği gibi uzatıldı.

Kira Yardımı Gelir Kaybı Başvurusu E – Devletten Nasıl Yapılır? 

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre; esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlerine yönelik kullanılmakta olan kira ile gelir kaybı destekleri ile yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelere yönelik gelir kaybı desteklerinde başvuru süreleri uzatıldı.

E-Devletten Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır? 

E-devlet uygulaması üzerinden başvuru işlemlerinin yapılması amacıyla öncelikli olarak işyeri kira olarak faaliyet gösteren esnafa 750, küçük şehirlerdeki esnaf açısından ise 500 lira kira yardımı gerçekleştirilecek. 30 büyükşehirde toplamda 1 milyon 486 bin, 51 ilde ise 497 bin esnaf bu kira yardımlarından faydalanacak. Koronavirüsü salgınından etkilenen 1,2 milyon esnafa 3 ay süresince 1000 TL’lik destek ödemesi gerçekleştirilecek. Ödeme başvuruları ise e-devlet uygulaması üzerinden yapılacak.

Kira Yardımından Kimler Faydalanabilmek? 

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre; bu destek projelerinden faydalanma koşulları açıklandı. Buna bilgiye göre; bu destek programından 14 Aralık tarihinden önce (bu tarih dahil olmak üzere) vergi mükellefiyeti bulunan, ticari kazançları basit usulde tespit edilmiş olan esnaflar, Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan sektörlerde faaliyet gösteren esnaf ile sanatkarlar ve gerçek kişi tacirler ile yine aynı şekilde bu tarihten itibaren esnaf ve sanatkarlar siciline kayıtlı olarak faaliyet gösteren esnaflar kira yardımından faydalanabilecek.

Ayrıca bkz: Kolay Kredi Veren Bankalar

Kira Yardımı Alabilmek Amacıyla Gerekli Olan Koşullar Nelerdir? 

Hanede bir risk altında bulunduğu tespit edilmiş olan vatandaşlar açısından devlet kira yardımı destekleri verilir. Bu desteklerden faydalanmak amacıyla başvuru yapılması gerekir. Devletten, finansal destek sağlamak amacıyla yapılan başvurularda aranan koşullara uyum sağlamak gerekir.

Kira yardımından faydalanmak amacıyla genel itibariyle; evlerin tekrardan inşa edilmesini sağlayacak yardım desteği açısından yapılan başvurular, belirlenmiş olan süre boyunca kira yardımı desteğinden faydalanmak amacıyla yapılan başvurular dikkate alınarak kira yardımı alabilmek amacıyla gerekli olan şartlar açıklanmış ve bu şartlara uyum sağlayan vatandaşlara gerekli olan kira yardımları devlet tarafından yapılmaktadır.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

casino siteleri