Wordpress

WordPress WhatsApp Eklentisi Kurma [2022]

Wordpress WhatsApp Eklentisi Kurma [2022]
Yazar - Enes Sivri

WordPress, web sitelerimizi yönetmek için kullanmış olduğumuz bir panel sistemidir. Sitelerimizi en iyi şekilde yönetebileceğimiz Wordpress, web sitesi sahipleri için farklı yöntemlerde imkanlar sunmaktadır. Bu yazımızda da sizlerle son zamanlarda merak edilen bir konuyu paylaşmak istiyoruz. WordPress whatsapp eklentisi ile birlikte sizlere bu konu hakkında olan bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

Bilindiği üzere bazı web sitelerine giriş yaptığımızda whatsapp logo sitenin bir bölümünde bizleri karşılamaktadır. Sizlerin de sitelerine bu iletişim eklentisini kurma yöntemini göstereceğim.

WordPress WhatsApp Eklentisi

WordPress WhatsApp eklentisi ile birlikte, sitenize gelen kişileri whatsapp üzerinden sizinle iletişime geçebilmesini sağlayacaksınızdır. WhatsApp uygulaması günümüzde de çok değerli ve bizler için önemli iletişim araçlarından bir tanesidir. Özellikle ticaret ile alakalı web sitelerinde bu tür eklentilere yer vermek önemli bir unsudur.

Burada amaç sitenize gelen kişilerin whatsapp logosuna tıklamak ve sizinle direkt olarak whatsapp üzerinden iletişime geçebilmenizdir. Mail adresi, iletişim formu gibi yollar maallesef birçok insanın tercih etmek istemediği yollardır. WhatsApp seçeneği bulunduğunda ziyaretçileriniz sizlerle çok daha hızlı bir şekilde iletişime geçebilecektir. Bu durum hem gelen kişi için hem de ticaretinizi için çok daha sağlıklı olacaktır.

Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan wordpress whatsapp eklentisi kurulumu adımlarımıza geçmek istiyorum. Burada paylaşmış olduğum yöntem tamamen ücretsiz bir şekilde çalışmaktadır. Tek yapmanız gereken adımları doğru bir şekilde yerine getirebilmektir.

WordPress WhatsApp İletişim Nasıl Eklenir?

WordPress panellerinizde bilindiği üzere eklenti ekle kısmı bulunmaktadır. Bu eklentiler sizlerin site üzerinde kullanım rahatlığınızı daha iyi bir şekilde yükseltecektir.

  • WordPress Panelimize giriş yapalım.
  • Sol bölümden Eklentiler kısmına girelim.
  • Açılan bölümden ise Yeni Ekle butonuna tıklayalım.
  • Arama bölümüne ise ”join.chat” yazalım ve arayalım.
  • İlk çıkan eklentiyi kur butonu ile kuralım.
Wordpress WhatsApp İletişim Nasıl Eklenir?

WordPress WhatsApp İletişim Nasıl Eklenir?

  • Eklentiyi Etkinleştir diyelim.

Bu işlemlerden sonra artık sitenizde bir whatsapp iletişim eklentisi olacaktır.

Burada sizlerle paylaşmış olduğumuz eklenti, kullanıcıların favori eklentilerinden birisidir. Bu sebepten dolayı da Join.chat eklentisini sizlere önermek istedim. Şimdi ise dilerseniz eklentinin kullanım kısmına geçelim ve bizleri nelerin beklediğine göz atalım.

ayrıca bkz: WordPress Sürümü Düşürme Nasıl Yapılır

Join.chat Eklentisi Kullanımı

Join.chat eklentisi, indirilmesi gibi kullanımı da çok basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Yapmanız gereken işlemler genel olarak iletişim numaranız, tema seçimi, logonun konumu gibi ayarlarıdır. Dilerseniz basit bir şekilde paneline bir göz atalım ve ayarlamalarını yapalım.

Join.chat Eklentisi Kullanımı

Join.chat Eklentisi Kullanımı

Burada girmiş olduğunuz temel bilgiler ile birlikte kolaylıkla eklentiyi kullanmanızı sağlayabilirsiniz. Gerekli alanları kendi bilgilerinize göre değişiklikler sağlayabilirsiniz.

Join.chat, kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde birçok imkanı tanımaktadır. Burada gerçekleştirmiş olduğumuz temel ayarların hemen altında daha farklı işlevseller de yer almaktadır. Burada dediğim gibi kendinize göre kullanıcılarınıza ve kitlenize göre işlevseller yapabilirsiniz.

Eklenti kurulumundan sonra artık sitenizin sağ veya sol kısmında whatsapp logo yer alacaktır. Sitenize gelen kişiler sizinle iletişime geçmek için bu butonu kullanabilecektir. Bu sayede çok daha hızlı bir iletişim seçeneği oluşacaktır. Burada önemli olan faktör, ayarlar kısmında bulunan ”Sitemize Hoşgeldiniz, Bizimle Hızlı İletişime Geçin” gibi seçenekleri iyi bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte WordPress WhatsApp Eklentisi, WordPress WhatsApp Eklentisi Kurma başlıkları adı altında paylaşımda bulunmaktayız. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca WordPress panelinizde join.chat eklentisi kullanana kişiler var ise yazımızı okuyan, sohbet bölümünden kolaylıkla yeni bir sohbet başlatabilirsiniz.

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri