Nedir ?

Windows 7 ISO İndir MSDN | Orjinal ISO | Türkçe | Hızlı Link

windows 7 iso msdn indir

İşletim sistemleri bilgisayarınızın en önemli yüklemelerinden birisi olduğu için özellikle de format sonrasında yenilenmesi gerekir. Bunun yapılması için orijinal yükleme işleminden yararlanmak en iyi sonucu almak ve cihazınıza zarar vermemek adına önemlidir. İşletim sistemlerinin orijinal olduğunu söyleyen ve kurulum için link sunan birçok sitenin farkında olmadan bilgisayarınıza zarar verebileceği olasılığını da değerlendirmelisiniz.

Bu yazılımların içine farklı kötü yazılımlar, ekleme veya virüsler yüklenmesi yoluna giderek zarar vermeye çalışan linkler olacağından güvenilir kaynaktan aldığınıza emin olmalısınız. Aksi durumda işletim sistemi gibi önemli bir unsura zarar vermiş olursunuz. Cihazınızın artık doğru çalışmayacağından da emin olmalısınız. Aramalarda windows 7 ıso indir msdn şeklinde bazı başlıklar görebilirsiniz. Başlıkların kontrol edilmesi ve hash değerlerine bakılması gerekir.

windows 7 iso indir

Orijinal Olması Neden Önemlidir?

İndireceğiniz Microsoft ürünü cihazınızın işletim sistemi kalitesini de belirleyeceğinden dolayı orijinal olmasının önemli olduğunu bilmelisiniz. ISO kalıpları key kullanarak aktifleştirilmiş olmalıdır. Hash değerlerine bakıldığında verilen linklerin doğru olup olmadığının anlaşılması da kolay bir hal alır. Bunun için kullanıcıların gereken kontrolleri yapması, zarar görme ihtimallerini devre dışı bırakması ve gereken değerlendirmelerden sonra işletim sistemi onayı vermesi önerilir.

Ayrıca bkz: Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Sorunu

İşlemle Alakalı Neler Bilinmelidir?

İşlemin yapılması için bilinmesi gerekenlerin başında bazı hususlar vardır.

Bunlara dikkat etmek indirme işlemlerinde kolaylık sağlar:

  • Dosyaların güven sorunu olması halinde indirme işlemi yapılmamalıdır,
  • İçeriğinde güncellemelerin olmaması daha sağlıklıdır,
  • Orijinal key olan Windows 7 veya daha üstü ile aktive edilmiş olmalıdır,
  • Orijinal olması eklemelerin veya çıkarmaların olmaması anlamına gelir,
  • 2011 yılında en son sürüm piyasaya sürüldüğünden bu sene çıkan sürüm olması gerekir.

Bunlara dikkat edildiğinde kullanıcıların bu konuda bir eksiklik veya sorun yaşamaları olasılığı da ortadan kalkmış olacaktır.

İndirme İşleminden Sonra Yapılacaklar Nelerdir?

Bahsedildiği şekilde yapılan bir indirme işleminden sonra fark edeceğiniz dosyaların güncel olmadığı konusudur. İndirme paketi içinde güncellemelerin olmaması dosyaların yeniden güncellenmesini gerekli kılar. Kurulumu yapan cihaz sahibinin bu işlemi yapması ve tamamlandığından emin olması gerekir. Birçok güncellemenin yapılması gerektiğini fark eden kullanıcı bir süre zaman ayırmak zorunda kalabilir. Zamanın ardından gereken güncellemelerle kullanıma hazır bir işletim sistemi temin edilmiş olur.

windows 7 iso indir msdn

Nasıl Yükleme Yapılır?

İşletim sistemi güncellemeleri genel olarak denetim masası kısmından yapılır. Bu menüde bulunan sistem ve gereçler üzerinden ilerlemelisiniz. Sistem kısmı bilgisayarınızda var olan sistemle yani işletimle alakalı özet bilgileri tek ekranda sunarak gereken bilgilendirmelerin yapılmasını sağlar. Buradan sistemle alakalı değişim olanaklarını görebilirsiniz. Kurulum buradan tamamlanarak kolaylıkla yeniden hazır hale getirilir. Format atıldığında daha farklı bir yol izlenmelidir.

Windows 7 ISO İndirmek için Tıkla

Hangi İndirme Olasılıkları Vardır?

İşletim sistemi ISO için piyasaya sürülen farklı iki sürümden bahsetmek gerekir. Bunların 32 bit ve 64 bit olanları bulunur. Bunların farklılıkları oldukça bariz olmasına karşılık dikkat edilmesi gereken cihazınızın hangisi ile uyumlu olacağıdır. İndirme seçimleriniz buna göre belirleneceğinden dolayı dikkatli şekilde seçim yaparak indirme adımlarını tamamlamak şarttır.

İşlemler Ne Kadar Sürer?

Bahsedilen güvenli indirme işlemlerinin yapılması adına unutulmaması gereken uzun bir sürenin gerekli olduğudur. Sürenin fazla olmasının nedeni ilk olarak güvenlik durumunun kontrol edilmesidir. Güvenlikten sonra yükleme işlemleri de zaman alacaktır. Bir başka önemli detay ise genel olarak yapılması zorunlu olan ve oldukça birikmiş durumdaki güncellemelerdir. Güncellemelerden sonra da işlemler tamamlanmış olacağından ortalama bir gün olarak düşünmek yeterlidir.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!