İnternet Dünyası

“Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak” Sorunu

windows

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatası özellikle bilgisayarını yeni alan kişiler tarafından görülen bir hatadır. Windows’un deneme sürümü bilgisayarınızda yüklü ise bu hata sık sık alınmaktadır. Genel olarak aktif lisansı olmayan ve deneme sürümü kullanan kişiler için bu hata ortaya çıkmaktadır. Bu hatayı kapatmak için bazı yöntemler de bulunmaktadır. Windows lisansının yakında dolacağı hatası özellikle sık sık bilgisayar ekranına bildirim olarak düşmektedir. Bu durum da oldukça can sıkıcı hale gelebilmektedir. Bu sorunu Windows 10‘da da almanız mümkün, Windows 8.1‘de de lisans süresi yakında dolacak hatası almanız mümkündür. Herhangi bir Windows sürümü kullanmanız bu aşamada fark etmeyecektir. Şayet lisansınızın süresi yakında dolma aşamasında ise Windows durmadan bu bildirimi size yollayarak rahatsız edici bir meşguliyet yaratacaktır. Bahsedeceğimiz bir program yardımı ile crack işlemi tarzında bir işlem yaparak, “Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak” uyarısından kurtulmanız da oldukça kolay. Ancak crack tarzı işlemlerin kesinlikle önerilmediğini bilmeniz gerekmektedir. Bu tarz çözümler genellikle geçici ve sağlıklı olmayan çözümlerdir. Windows lisansınızın süresi yakında dolacak sorununu çözmek için lisans satın almanız ya da mevcut lisansınızı aktif hale getirmeniz önemlidir.

Tavsiye içerik => https://oguzhantemiz.com/eba-icin-6-gb-internet-nasil-alinir/

Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Windows lisans süresinin yakında dolduğuna dair aldığınız bildirimleri kapatmak için birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerin ilki ücretsiz, diğeri ise ücretlidir. Hangi yöntemi tercih edeceğinize dair karar ise elbette sizin. Deneyebileceğiniz ilk yöntem ise elbette Windows’u etkinleştirme olacaktır. Bu yöntem ücretsiz olup oldukça kolaydır. Yaklaşık olarak 5 dakika içinde Windows’u etkinleştirebilir ve bildirimleri kapatabilirsiniz.  Kullanabileceğiniz ikinci yöntem ise Anahtar kullanarak lisans hatasını kaldırmak olacaktır. Bu yöntem ücretli olmaktadır. Kolayca tamamlayabileceğiniz bir yöntemdir. Oldukça kısa süre içinde Windows’u kolayca etkinleştirebilir ve tarafınıza göre bildirimleri kalıcı şekilde kapatabilirsiniz. Arama motorlarından herhangi bir sürüme ait olan lisans anahtarlarını aratabilir ve Windows sisteminizi bu şekilde de aktif hale getirebilirsiniz. Windows 10 lisansınızın süresi yakında dolacak ise:

  • Denetim masasına giriş yaparak sistemi açmanız gerekmektedir ya da Win penceresine (başlat) tıklayın  
  • Sol bölümde çark yani ayarların simgesine dokunmanız gerekmektedir, Windows’ un ayarlarının bulunduğu seçenekler arasında “güncelleştirme ve güvenlik” kısmına giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Sol tarafta yer alan “etkinleştirme” bölümünü açmanız gerekmektedir.
  • Ürün anahtarını değiştirme ya da ürün anahtarını girmeniz gereken yer açıldıktan sonra ise daha önce kaydettiğiniz lisans anahtarınızı girip onaylamanız yeterli olacaktır. 

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!