SEO

Sabit anasayfa arkada güncellenen blog sayfası

seo-teknikleri-1

Selamlar! Uzun bir süredir bloga uğramamışım sanırsam :). O yüzden blogu biraz geliştirmek ve kullandığım SEO tekniklerini paylaşmak istiyorum sizlerle. Bunlardan birisi de anahtar kelime rekabeti az olan kelimeler için kullandığım basit bir teknik.

Bu teknik nasıl uygulanır ?

  • Sabit bir ana sayfa belirlenir
  • Belirlenen anasayfaya uzun long tail içerik girilir tek sayfa olacak halde
  • Ortalama 1500-2000 kelime civarında
  • Blog sayfası açılır
  • Açılan blog sayfasına güncel olarak içerik girilir.
  • Blog sayfasından her 3 yazıdan birine ana sayfaya ve diğer alt sayfalara destekli olarak iç link verilir.
  • interlink manager eklentisini kullanabilirsiniz eğer link vermeye uğraşmak istemiyorsanız.
  • Pazarlama yapılırken ana sayfa değil alt sayfalar pazarlanır ve kullanıcı doğal olarak ana sayfaya yönlendirilir blog sayfasından.

Bunu kullanmak yada kullanmamak size kalmış bir olay. Özellikle paravan bloglar için çok iyi bir teknik. Ortak bir sosyal medya hesabı açılabilir ve tüm paravanlar oradan paylaşılabilir. Tabii burada önemli nokta açılan bu paravanları nasıl kullanacağınız.

ÖNEMLİ NOT : Kesinlikle hepsinden sadece footer link yada header link çıkışı yapmayın. Linki ne kadar çok çeşitlendirirseniz o kadar doğal gözükür. Oluşturduğunuz paravanların hepsini farklı ip olmasına ve temalarının farklı olmasına dikkat edin. Oluşabilecek bir problemi aşmış olursunuz. Ayrıca hepsini ayrı Search console hesabında tutmaya özen gösterin.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz.Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

4 Yorum

Yorum yap!