Nedir ?

PAYTR Woocommerce Entegrasyonu

paytr entegrasyon

E-ticaret dünyasında, sanal POS cihazı sistemleri ile ödeme işlemleri artık daha kolay yapılabiliyor. Woocommerce eklentisi ile bütün bu işlemleri yapabilmek mümkündür. WordPress altyapısına sahip web sitelerindeki kredi kartı ödemeleri hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir ve onlara iyi bir müşteri deneyimi sunar.

PAYTR, WordPress üzerinde çalışabilen güvenli ödeme türünden biridir. 

Aktif bir şekilde çalışması için Woocommerce entegrasyonunun sağlanması gerekir.

PAYTR Woocommerce entegrasyonu ile ilgili tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

İçindekiler

PayTR Woocommerce Entegrasyonu

Woocommerce hizmeti üzerinden kart ödemeleri almak için PAYTR uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Entegrasyon süreci içerisinde, duruma göre kullanılan yazılım bilgisini isteyebilir. İşlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirir ve size önceden hazırlanmış modül ve kodlamaları sunar. PAYTR Woocommerce entegrasyonu HTTPS Post metodu üzerinden gerçekleştirilir.

Hizmetin sağlamış olduğu 7/24 canlı destek ile teknik konularda bilgi alabilirsiniz.

WordPress üzerinde barındırılan PAYTR ücretsiz bir şekilde çalışır ve sizden hiçbir şekilde komisyon dahil olmak üzere ücret talep etmemektedir.

PayTR Nedir?

PAYTR, web site sahiplerinin kolay, hızlı ve güvenli ödemeler almasını sağlayan bir sanal POS servisidir. Aylık ücret ya da komisyon talep etmemektedir. B2B, B2C ve C2C ödemeleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. PayTR, bütün internet sitelerinde entegre edilebilir. Özellikle Woocommerce eklentisi ile tüm ödeme işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu sistem üzerindeki tüm işlemler ilk önce güvenlik sisteminden geçer. Eğer herhangi bir sorun yoksa işlemler, sistem tarafından onaylanır. 

Ödemleri, tek çekim ve taksitli olarak alır. Kullanmak için aylık ücret ödemezsiniz. Sizden sadece komisyon ücreti alır. Komisyon ücreti ödeme işlemi yapılan firmaya göre değişiklik gösterir. 

PayTR Güvenilir Midir?

PayTR, dünyada en üst düzey güvenlik standardı olarak bilinen PCI-DSS güvenlik sertifikasını kullanmaktadır. Bu nedenle İşletme sayfalarının, tüm müşterilerin kart ve ödeme bilgileri güvence altındadır. PayTR, sahteciliğin önüne geçmek için Fraud sistemini kullanmaktadır. Fraud sistemi, internet ortamında yapılan ödemelerin sahteciliğe karışmaması için uygulanan bir güvenlik yöntemidir. Ödemeler, bu sistem tarafından kontrol edilir. Eğer şüpheli bir durum varsa ödeme işlemine onay verilmemektedir. 

 

WordPress PayTR Nasıl Kurulur?

WordPress eklenti panelinin içerisinde PayTR ödeme eklentisi ücretsiz olarak eklenmektedir. Bunun için sizden hiçbir ücret alınmayacaktır. Woocommerce PayTR kurulum için gerekli adımları uygulamalısınız.

 • WordPress panelinize giriş yapın.
 • Ardından ‘’Eklentiler’’ bölümünü seçin.
 • ‘’Eklentiler’’e tıkladıktan sonra ‘’Yeni Eklenti Kur’’ butonuna tıklayın.
 • Daha sonra, arama motoruna ‘’PayTR’’ yazın ve ‘’PayTR Sanal POS Woocommerce’’ eklentisini kurun.
 • Kurduktan sonra aktif hale getirin.
 • ‘’Woocommerce’’ eklentisine gelerek ‘’Ayarlar’’ kısmına gelin.
 • Bu kısımda karşınıza ‘’Ödemeler’’ sekmesi çıkacaktır. Ona tıklamanız gerekiyor.
 • ‘’Ödemeler’’ bölümünde “PayTR Sanal POS WooCommerce – iFrame API – Kredi \ Banka Kartı” yöntemi ile işlem yapmak için “Ayarla” seçeneğine tıklamalısınız.
 • Bu bölümde başlık altındaki bilgileri doğru bir şekilde girmelisiniz. İşlemi bitirdikten sonra ‘’Değişiklikleri Kaydet’’ butonuna tıklamalısınız.
 • PayTR Mağaza Paneli kısmında “Ayarlar” menüsüne gelerek ‘“Bildirim URL” kısmına girin.
 • Açılan pencerede “WooCommerce” butonuna tıklayarak kurulum sürecini tamamlamış olacaksınız.

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

casino siteleri