Nedir ?

Oğlak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

oğlak burcu kadını özellikleri

Oğlak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

İşkolik olması ilk akla gelen özellik olan oğlak burcu kadını özellikleri nelerdir? Oğlak burcu kadını olmak ne demektir?

Eğer oğlak burcuysanız, insanların sizi soğuk ve egolu görmesine hazır olun. Oğlak burcu kadını özellikleri arasında işkolik olmasının yanı sıra en belirgin özellik, ciddi ve soğuk gözükmesidir. Peki, bu durum karakterini ve günlük hayatını nasıl etkiliyor? İşte detaylar…

Oğlak Burcu Kadını Karakter Özellikleri

Oğlak burcu kadını karakter özellikleri neler? Öncelikle bilmeniz gereken oğlak burcu kadınının ciddi olduğudur. Gülüp eğlenebilir; ancak genel anlamda hayatı ciddiye alır. Hiç takmıyor gibi gözükse de bir mevzuyu uzun uzun düşünebilir. Bunu genel anlamda tek başına yapmaktan hoşlanır. Yalnızlığı ve kendi başına olmayı seven burç, böyle zamanlarda uzun uzun düşünür. Aynı zamanda karakter özelliği olarak oğlak burcu kadını için yardım severliği ön plana çıkar. Genel anlamda sevdiklerinin hayatını kolaylaştırmayı sever. Onlara yardımcı olmak, sorunları çözmek ve pratik çözümler sunmak konusunda aktiftir. Bir diğer karakter özelliği ise tez canlı bir şekilde hızlı hareket etmesidir. Her zaman enerjik olmayı başarır.

Oğlak Burcu Kadını Fiziksel Özellikleri

Fiziksel anlamda hangi özellikler oğlak burcunu gösterir? Oğlak burcu kadını fiziksel özellikleri arasında, geniş omuzlar ve uzun bacaklar var. Köprücük kemiği belirgin olan oğlak burcu, büyük el ve ayaklara da sahip olabilir. Genel anlamda el ve ayakları vücuduna göre daha büyük olabilir. Oğlak burçları kilo ve görünümü konusunda takıntılıdır. Bu sebeple de bu burcun kadınlarının zayıf ve kendine bakan kadınlar olduğunu görmek mümkün.

Oğlak Burcu Kadını Olumlu Özellikleri

Oğlak burcu kadını çok düşüncelidir. Hayatınızı kolaylaştırmak sizin mutlu etmek konusunda üstüne yoktur. Oğlak burcu kadını olumlu özellikleri arasında mutlaka olması gereken, aslında sizi mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapacak kadar düşünceli olmasıdır. Asla bencil değildir ve size kendinizi özel hissettirir. Duygularını çok gösteremeyen biri olmasından dolayı, tamamen duygularını farklı şekilde de ifade edebilir. Hayatınıza sürprizler getirebilir. Bir şeyler deneyimlemekten çok hoşlanır. Hatıra konusunda da son derece önem veren bir özelliği olduğundan, onunla yaşamak aslında hatıralarla yaşamak gibi olacaktır. Size kendinizi değerli hissettiren onun pek çok şeyi unutmuyor olmasıdır.

Oğlak Burcu Kadını Olumsuz Özellikleri

En olumsuz özelliği için hesapçı ve cimri olması söylenir. Ancak oğlak burcu kadını özellikleri arasında cimri olması yer almamalıdır. Çünkü oğlak burcu kadını cimdir değildir; sadece hesap yaparak hareket eder ve genel anlamda da yaptığı hesapları kontrollü harcama için yapar. Parası olduğu noktada harcamaktan asla çekinmez. Hesap yapmadan, rahat bir şeklide de harcayabilir. Ancak hayatı boyunca kimseye yük olmadan, kimseden bir beklentisi olmadan yaşamayı seven oğlak burcu kadını, mutlaka hesap yaparak bu durumu dengelemek ister. Olumsuz olan bir diğer özelliği ise çok fazla düşünerek, insanlara çok fazla değer veriyor olmasıdır. Her oğlak burcu kadını, orta yaşlarında bu durumu aşmış olur. Yaşadıklarından öğrendiği ile hak edene hak ettiği değeri vermeye de alışır.

Ayrıca bkz: Yay Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Oğlak Burcu Kadını Aşk Hayatı ve Cinsellik 

Aşk hayatı konusunda son derece çekingen olabilir. Ancak, partnerini mutlu etme konusunda her şey yapacak olan oğlak burcu kadını aşk hayatı için de aynı özeni gösterir. Partnerini mutlu etmek çabası sayesinde, aşk hayatında da aşamayacağı bir zorluk yoktur. Genel anlamda emek verdiği ilişkiler ile yürür. Sadıktır ve sonuna kadar bir ilişkiyi yürütmek için elinden geleni yağar. Ancak oğlak burcunda ipler koptu mu kopar. Oğlak burcu kadını cinsellik ile ilgili ise partnerini memnun etmek için sınır koymayacağını söyleyebiliriz. Genel anlamda cinselliğin de planlı olmasını isteyen oğlak burcu kadını bir yandan da parterine uyum sağlar.

Oğlak Burcu Kadını İş Hayatı

İş dendiğinde akla gelen burç olduğundan, başarı onun için kaçınılmaz. Ne istediğini bilmesi, kendisinin farkında olması durumunda oğlak burcu kadını iş hayatı konusunda elbette başarılı olur. Hem çalışmayı hem de hayatın tüm dinamiklerini hayatta tutmayı başarır. Bu sayede başarılı olması kaçınılmazdır. Ancak o tüm bunları severek yapar. İş hayatının içinde seve seve bulunur ve uzun uzun çalışır.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!