SEO

Link Building (Bağlantı Kurma) Nedir ve Faydaları Nelerdir?

link building
Yazar - Editor

İçindekiler

Link Building (Bağlantı Kurma) Nedir ?

Bağlantı kurma, diğer web sitelerinden kendi sitenize kullanıcı çekmek için bağlantı alarak ve bunları kendi web sitenize uygulayarak web sayfalarını bağlamanızı sağlayan bir stratejidir. Kullanıcıların İnternet’teki farklı sayfalara göz atmasına yardımcı olabilir. Ayrıca arama motorlarının web sitenizdeki sayfalarda gezinmesine yardımcı olurlar. Bağlantı oluşturmanın birçok yolu vardır. Bununla birlikte, bunlardan en az birinde ustalaşabilirseniz, sizi rakiplerinizin önünde tutabilirsiniz. Bu bağlantı türleri nedir ya da link building nasıl yapılması gerekir gibi soruları makalemizde bulabilirsiniz.

Link Building (Bağlantı Kurma) Stratejileri

Sitenize bağlantılar oluşturmak için diğer kuruluşlarla iletişime geçtiğinizde, bu güvenilir stratejilerden bazılarını planlı bir şekilde aktif edebilirsiniz.

İnsanların bağlantı kurmak ve referans vermek isteyeceği çekici içerikler oluşturun. Bu durum oldukça önemli olup içeriği okumak isteyenler tarafından linke tıkanılacağı için doğru içerik her zaman sizi bir adım öne çıkartır.

Haberleri yayınlamak ve sitenizi dizine göndermek için haberleri paylaşın

Ürün ve hizmetlerinizi etkili kişilerin görebileceği bir yere koyun. Vereceğiniz linklerde ya da görsellerde iyi bir konum her zaman için avantaj sağlayacaktır. Kullanıcının gözüne batması değil ilgisini çekmesi için uğraşmalısınız. Eğer doğru bağlantı oluşturduysanız zaten geri dönüşüm emin olun alacaksınız.

Eğer piyasada önemli konumla olan arkadaşlarınız ya da tanıdıklarınız varsa kesinlikle bunu kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Hatrı sayılır tanıdıklarınız varsa herhangi bir ücret ödemeden bağlantı verebilir ve geri dönüşler ile sitenizin trafiğini artırabilirsiniz. Arkadaşlarınıza, ortaklarınıza ve tanıdığınız diğer kişilere bağlantılar alın.

Bağlantıda önemli olan organik olmasıdır. Bu nedenle uygulamaya ve gerektiğinde değişiklikler yapmaya istekli olmak önemlidir.

Link Building (Bağlantı Kurma) Faydaları

Güvenli Bağlantılar

Bağlantılar, etki alanınız için web sitenize güvenilirlik sağlayabilir. Google, kullanıcılara en alakalı sonuçları sağlamayı amaçlamaktadır. Sitenize bağlantının kalitesi ne kadar yüksekse, güvenilirlik faktörü o kadar yüksek olur.

Google’ın çalışmasının temeli, bağlantılar kullanıcı deneyimini iyileştirebileceği için içeriğinize bağlanmasıdır. Yetkili sitelerden bağlantılar oluşturmayı hedefleyin. Geri bağladığınız alan adlarının sayısını da göz önünde bulundurmalısınız – tek bir alandan 10 bağlantı yerine 10 farklı yetkili alandan 10 bağlantı almak daha iyidir. Bağlantı kurma olmadan, Google sıralama değerlendirmesinin yarısından fazlasını hesaba katmazsınız. Bağlantılar Google için çok önemlidir – aslında sayfanızdaki içerik ne kadar zengin olursa olsun, Google’ın sitenize bağlantı vermeden sitenizi sıralaması neredeyse imkansızdır. Rakiplerinizden daha üst sıralarda yer almak için onlardan daha fazla geri bağlantıya ihtiyacınız var.

link building nedir

SEO’ya aşina iseniz, DA, DR, PR, Alexa Ranking, vb. gibi yerlerden siteniz ile alakalı raporlamalara ulaşabilirsiniz. Geri bağlantılar oluşturarak bu ölçümleri artıracaksınız ve web siteniz otoriterlik açısından fayda sağlayacaktır. Daha fazla trafik ve daha iyi ölçümler, gelir elde etmek için daha fazla fırsat demektir. Web siteniz arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak ve daha fazla potansiyel müşteri size gelecektir. Bu, daha fazla ürün ve hizmet satabileceğiniz ve yeni gelir kaynakları yaratabileceğiniz anlamına gelir. Yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturarak, web sitenizin uzun vadede dış kaynaklardan gelen trafiği görebilmesini sağlayabilirsiniz. Arama sıralamasını iyileştirmek için bağlantılar oluşturmanın yanı sıra, güvenilir müşteri profili oluşturmayı da destekleyebilir.

Mutlaka göz atın => Pogo Stick Nedir? SEO Açısından Ne Kadar Önemli?

Örneğin, yeni bir konum bağlantısı oluşturduğunuzda bir kullanıcı çekmek istiyorsanız, konumun görünürlüğünü artırarak bunu yapmanıza yardımcı olabilirsiniz. Bunun işiniz üzerinde büyük bir olumlu etkisi olabilir ve size hızlı bir şekilde güvenilir bir marka olarak konumlandırmanıza yardımcı olabilir. Bağlantılar oluştururken, yalnızca gelen bağlantıları değil, dahili bağlantıları da göz önünde bulundurun. Bu durum, geri bağlantılarınızın daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Dahili bağlantılar yalnızca Google’ın web sitenize göz atmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların içeriğinize göz atmasını da kolaylaştırır. Ziyaretçilerin istediklerini bulmalarını kolaylaştırarak, sitenizdeki kullanıcıların daha uzun süre kalmasını sağlayabilir ve hemen çıkma oranınızı düşürebilirsiniz.

Link Building (Bağlantı Kurma) nasıl yarar sağlar?

Bağlantı kurma, SEO sıralamalarını iyileştirebilir, ancak aynı zamanda işletmelere birçok fayda da sağlayabilir.

Yönlendirme: Güçlü bağlantılar sıralamanızı iyileştirebilir ve web sitesi trafiğini artırabilir. Web siteniz alakalı ve sık ziyaret edilen web sitelerine bağlantı veriyorsa, satışları da artırabilir. Üstelik bu satışlar kolaylıkla tekrar müşteriler haline gelebilir, böylece onların kazancını geleceğe taşıyabilirsiniz. Bağlantı kurma olmadan, Google sıralama değerlendirmesinin yarısından fazlasını hesaba katmazsınız. Bağlantılar Google için çok önemlidir aslında sayfanızdaki içerik ne kadar zengin olursa olsun, Google’ın bağlantı vermeden web sitenizi sıralaması neredeyse imkansızdır. Rakiplerinizden daha üst sıralarda yer almak için daha fazla geri bağlantı sağlamalarına ihtiyacınız var.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!

casino siteleri