Nedir ?

Freedos Nedir?

Free Dos Nedir?

Bir bilgisayar satın aldığınızda, bilgisayar özelliklerine baktığınızda işletim sistemi bölümünde Free Dos olduğunu görebilirsiniz. Free dos aslında satın alacağınız bilgisayarda herhangi bir işletim sisteminin kurulu olmadığı anlamına gelmektedir. Windows 10 ya da Windows 8 gibi farklı işletim sistemlerinin satın aldığınız bilgisayar içerisinde olmadığı anlamına gelmektedir. Free Dos bilgisayarlar bu özellik sebebiyle daha uygun fiyata satışa sunulmaktadır. Free Dos bilgisayarı açtığınızda bilgisayar, işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlar gibi açılmaz. Free Dos bilgisayarın açılma tuşuna bastığınızda ekranda yalnızca Free Dos yazısı görülür. Free Dos bilgisayarlara işletim sistemi yüklenene kadar herhangi bir işlem yapabilmeniz söz konusu değildir. Bu bilgisayarları kullanabilmek için öncelikle işletim sistemi yüklemeniz gerekmektedir. Ardından bilgisayarı normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Free Dos ve Normal Bilgisayar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Free Dos bilgisayar özelliği değildir. Tüm bilgisayarlar, işletim sistemi yüklü değilse Free Dos özelliğindedir. Free Dos bilgisayarlara herhangi bir işletim sistemi yüklediğinizde, bilgisayarınız diğer bilgisayarlar gibi çalışmaya başlayacaktır. Bundan dolayı da Free Dos ve işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlar arasında herhangi bir fark yoktur. İşletim sistemi satın aldıktan sonra bilgisayarınıza işletim sistemi yükleyebilirsiniz. İlk olarak bilgisayarlarınıza işletim sistemini yükleyebilir ve ardından driverlar yüklenecektir. Daha sonra kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak Word, Adobe gibi programları da sisteme yükleyebilirsiniz.

Free Dos Bilgisayar Alınır mı?

Free Dos bilgisayarlar, işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlara göre daha ucuza satışa sunulmaktadır. Bu sayede daha uygun fiyata dilediğiniz model bilgisayarları satın alabilirsiniz. Free dos bilgisayarlar ile işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlar arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Bu bilgisayarlarınıza işletim sistemi yükleyerek diğer bilgisayarlar gibi kullanılabilmektedir. İşletim sistemleri ayrı satışa sunulduğunda daha ucuzdur. Bu sayede Free Dos bilgisayar artı işletim sistemi satın aldığınızda yaklaşık 500 TL tutarında kar elde edebilirsiniz. İşletim sistemini kendiniz kurabilir ya da bilgisayarcılardan işlemi yapmasını talep edebilirsiniz. Free Dos bilgisayarların bir diğer önemli özelliği ise istediğiniz işletim sistemini kurabilmenizdir. Free Dos bilgisayarları satın alabilir ve dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!