Nedir ?

Akrep Burcu Özellikleri

akrep burcu özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep insanı ilk etapta yarı yolda pes etmeyecek. Akrep insanları güçlerini genellikle kendi gözlerinde görebilirler. Jestlerini kontrol etmeye çalışsalar bile, bakışlarıyla sevgi veya nefreti aktarabilirler. Akrep insanları genellikle kibirli insanları sevmez, onları aşağılayarak kendi yollarını açıklamaya çalışırlar. Akrep insanları genellikle bildiklerini okuyan ve ödün vermek istemeyen insanlardır. Ayrıca çok şüpheciler ve inanmaları kolay değil. İş yerinde, genellikle sabırla ve dikkatli bir şekilde çalışsalar da, aynı zamanda kararsız da çalışırlar.

Akrep Burcunun Fiziksel Özellikleri

Akrep burcu olan kişiler genellikle orta veya daha uzun vücut yapısına sahiptir. Yüzleri yuvarlak, saçları koyu ve kıvırcık. Bu insanların gözleri inanılmaz derecede çekici ve etkileyici. Akrep insanlarının derin duyguları vardır ve havalı görünürler. Akrep insanlarının seks hormonları herkesten daha çok çalışır. Vücutlarındaki elektrik potansiyeli nedeniyle her zaman çevrelerindeki insanları çekeceklerdir.

Akrep Kadını Zayıf Yönleri

Akrep insanları genellikle duygularla doludur ve sevdiklerine güvenirler. Onları asla gücendirmezler veya onlara saygı duymayı reddedmezler. Akrep insanları genellikle bağımlılığı kolayca bırakamaz. Genelde Akrep burcu, ister iş hayatı ister aşk hayatı olsun hemen hemen her konuda kıskançtır.

Akrep Burcu Güçlü Özellikleri

Akrep burcundaki en güçlü ve en parlak burçlardan biridir. Bu logoya sahip kişiler güçlü ve bağımsız bir karaktere sahiptir. Bu insanlar kendi yaşam kurallarını belirler ve başkalarına asla engel olmaz. Akrep insanları genellikle inanılmaz çekiciliğe sahiptir, muazzam çekiciliğiyle neredeyse tüm karşı cinsi etkileyebilirler. Ayrıca Akrep burcuna sahip olan kişi iş hayatında da büyük başarılar elde etmiştir. Akrep insanları çok zekidir. Başarılı bir iş hayatı ve başarılı bir özel yaşam sürerler.

Akrep Burcunun Kötü Özellikleri

Genellikle, Akrep burcu hatalarını asla kabul etmez. Bu, Akrep burcunun kötü özelliklerinden biridir. Ayrıca Akrep her zaman haklıdır, kendi düşüncelerini empoze etmez. Akrep burcu insanları sürekli olarak her şeyi kontrol eder ve her şeyden bir şeyler çıkarmaya çalışır. Ayrıca başkalarının maddi veya manevi kaynaklarını kullanmaktan veya onlara Akrep’e yardım etmelerini istemek için baskı yapmaktan çekinmezler.

Akrep Burcu İyi Yönleri

Akrep burcunun iyi özelliklerinden ilki güvenilir davranışıdır. Akrep, günlük hayatta stabil olması ve bu yönde ilerlemesi gereken burçlardan biridir. Akrepler, hayatlarının kolayca bozulmasını istemedikleri için güvenilir davranışlar gösterirken aynı zamanda çok dikkatli davranırlar.

Bir Akrep’in iyi nitelikleri, sahiplenilmesi, etrafındakilere, özellikle sevdiklerine karşı korunması ve bakımıdır. Akrep hassas bir sinyaldir, bilinenin tam tersi. Akrep insanları, verilen bir işi en hızlı şekilde tamamlamaya çalışırlar ve ilişkileri sadıktır. Genellikle Akrep burcuna sahip insanlar çok iyi kişiliklere sahiptir.

Mitoloji

efsane Poseidon’un oğlu Orion büyük bir avcıydı. Sonunda ona aşık oldu ve Eos tarafından Delos’a götürüldü. Burada Artemis’e veya avcı kızlarından birine aşık olan Orion’a bir akrep gönderdi. Akrep, Orion’u topuğa yapıştırarak öldürür. Artemis, akrep burcunu ve Orion’u gökyüzündeki yıldızlara dönüştürür. Orion yıldızının Akrep’ten çok uzak olmasının nedeni budur.

Ayrıca bkz: Yay Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Sembol

Akrep burcunun sembolü, karanlık, gizemli ve gölgesiz bir yaratık olan bir akrebin bacaklarını ve kuyruğunu gösterir. Akrep, Maya tarafından “ölüm tanrısı” nın bir sembolü olarak görülüyordu ve antik çağlardan beri şeytanın bir uzantısı olarak kabul ediliyordu. Akrep, bazen bir akrep, bazen bir kartal ve bazen bir yılanla temsil edilir. Logonun kökeni, Fırat Vadisi’nde yaşaması gereken yarı akrep, yarı insan canavar olabilir. İnsanların yarısı dünyanın üst kısmına, hayvanların yarısı ise alt kısmına aittir. Kartal, ilerleyen yıllarda bölgenin üst kısmı olarak tanımlanmış ve insan gücünün simgesi haline gelmiştir. Akrep, Kartal tarafındaki alt bölgenin ifadesinin üstesinden gelerek insan tarafının daha güçlü olmasına yardımcı olabilir.

Yaşam

Akrep, Boğa burcunun zıttıdır, maddi dünyayı sembolize eder. Maddi dünyanın yanında durmalı ve ölüme hazırlanmalıdır. Akrep, tıpkı boğanın bedene sahip olmayı ve bedenle özdeşleşmeyi sembolize etmesi gibi, ölümün neden olduğu kaçınılmaz kayıpları ve çöküşleri insanoğlunun kabul etme yeteneğini sembolize eder. Vücuda verilen değer abartılır ve fazla abartılırsa, kişinin bunu kabul etmesi ve bedeninden uzak durması zor olacaktır. Fiziksel gerçekliğin içeriğini tam olarak anlarsanız, bu geçişlerin zorluğu azalacak hatta ortadan kalkacaktır.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!