Nedir ?

Yeni Başlayanlar Nasıl Bir Gitar Almalı?

Yeni başlayanlar nasıl gitar almalı?

Öğrenmenin yaşı yoktur sözü müzik aleti çalmak isteyenler için de geçerlidir. Hiçbir zaman öğrenmek için geç değildir. Yeter ki insan istesin ve istediği şeyin peşinden gitsin. İlerleyen yaşlarda müzik aleti çalmak isteyenlerin genel hikâyesi ailesinin buna engel olmasıdır. Ama müzik aşkı hiçbir zaman bitmediği için ilerleyen yaşlarda ilk fırsat bulunan anda müziğe geri dönerler. Bazı aileler çocuklarının müzikle ilgilenmesini istemezken bazıları da erken yaşlarda yatkın olduğu yeteneği bulmak için çabalar.

Müzik ruhun gıdasıdır ve her insanın içinde bir yerlere dokunan bir şeyleri vardır. Gitar çalmak çoğu insanın heves ettiği bir konudur. Gitar farklı tarz, model ve markalara sahiptir. Kişinin kendine uygun gitar seçmesi akor konusunu iyi öğrenmesi kadar önemlidir. Markalar klasik gitar için olsun elektrogitar için olsun her gitar çeşidi için yeni başlayan serisi üretmektedir. Yeni başlayan kişi kendi fiziksel özelliklerine ve çalmak istediği gitar türüne uygun bir gitar seçmelidir.

Bizim sizin için seçimlerimiz şu şekildedir.

  • Ohri BLS. Ohri
  • Cadenza NC239.
  • Madrid MCG-12.
  • Manuel Raymond MRC70GY.
  • Cremonia AC821R.
  • Valencia VC204.
  • Barcelona Lc 3900.
  • Midex Lea CG-39BK.

Gitar Çalmak İsteyenlerin İlk Öğrenmesi Gerekenler?

Gitar öğrenmek isteyen kişinin ilk önce bilmesi ve öğrenmesi gerekenler vardır. Bunlardan en önemlisi ve ilk öğrenmesi gereken gitar akorları daha sonra öğrenmesi gereken de notalardır. Bunları doğru öğrenen kişi hem gitarı çalıp aynı zamanda şarkıyı söyleyebilir. Artık internetten istenilen şarkının notları bulunup gitarla çalmak çok kolaydır. Eskiden gitar çalanlar her şarkının notalarına ulaşamamaktaydı.

Gitar ve Özellikleri

Müzik dinlerken insanların kulağına ilk gelen ses gitar sesi oluyor. Çünkü gitar genel olarak her müzik türüne yatkınlık gösterir. Ayrıca öğrenmesi diğer çalgılara nazaran daha kolaydır. Gitar bir şarkının hem profesyonel hem de başlangıç seviyesinde çalınmasına olanak sağlar. Ayrıca gitar akor çalınabilen nadir müzik aletlerindendir.

Çok ilginçtir ki gitar 12. Yüzyıldan beri vardır. En eski çalgı aletlerindendir. İnsanlar tarafından da sevilen ve en çok öğrenilmek istenen müzik aletidir. Akorlar sayesinde hem tek başına solo eserler çalınabilirken aynı zamanda başka müzik aletlerine eşlik etmek içinde kullanılır.

Sizlerde sevdiğiniz ve istediğiniz bütün şarkılara, nota ve akorlarına ve bunlarla ilgili bilgilere Akor adresinden ulaşabilirsiniz.

Gitar alma işini tamamladığınızda size önereceğimiz ilk 5 şarkı şunlar olsun..

Gökhan Türkmen akor

Haluk Levent – Hani Benim Olacaktın

Anonim Türküler – Gemilerde Talim Var

Fedon – Aşığınım

Emir Can İğrek akor

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

casino siteleri