Nedir ? SEO

WordPress Blog Nasıl Açılır?

WordPress en çok kullanılan blog yazı araçlarından biridir. WordPress sayesinde saniyeler içerisinde blog açabilir ve yazılarınızı tüm internet dünyası ile paylaşabilirsiniz. WordPress açmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

7 Adımda WordPress’te Blog Açmak:

  1. WordPress ücretsiz blog oluşturmak için kullanabileceğiniz bir sistemdir. WordPress üzerinde yeni bir hesap oluşturmak ve blog açmak için WordPress sitesine girmeniz gerekmektedir. Bu alan üzerinden ‘’Web Sitesi Oluştur’’ bölümüne tıklamanız gerekmektedir.
  2. Web Sitesi oluştur alanını tıkladıktan sonra tema seçmeniz gerekmektedir. Bu sayfa üzerinden blog içeriklerinize en uygun olacağını düşündüğünüz bir temayı tercih edebilirsiniz. Şayet temanızı ilerde beğenmezseniz, yeniden değiştirebilirsiniz.
  3. Tema seçimini tamamladıktan sonra blog adresinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bunun içn blog içeriğinize uygun bir isim bulmanız da gerekmektedir. Özellikle blog içeriği ile uyumlu bir isim bulmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Blog içerikleriniz seyahat ile alakalı ise site adının da seyahat kelimesini geçirdiğinden emin olmanız gerekmektedir. Bu alan isminde Türkçe karakter kullanılamayacağını bilmeniz gerekmektedir. Akılda kalıcı bir isim seçmeniz, kullanıcı sayısı için her zaman daha olumlu ve akıllıca bir seçim olacaktır.
  4. Alan adı seçimini tamamladıktan sonra size en uygun paketi seçmeniz gerekmektedir. Ücretli seçenekler sayesinde ‘’.com’’ alabilirsiniz. Ücretsiz seçeneklerde sitenin sonu ‘’wordpress.com’’ olarak bitecektir. Kararınızı verdikten sonra ‘’Seç kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Şayet ilerde talep ederseniz ücretli olarak da site uzantınızı değiştirebilirsiniz.
  5. Alan isminizi belirledikten sonra paket seçme bölümünü tamamlamanız gerekmektedir. WordPress üzerinde kullanacağınız paketi ücretsiz ya da ücretli olarak seçebilirsiniz. Bu alanları ilerleyen zamanlarda yükseltebilir ya da ücretsiz hale dönüştürebilirsiniz.
  6. Tüm adımları tamamladıktan sonra WordPress üzerinde hesap oluşturmanız gerekmektedir. Kullandığınız mail adresini yazmanız ve şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir. Kullanıcı adını unutmamak için başlık bölümüne ufak ipuçları ekleyebilirsiniz.
  7. Tüm adımları tamamladıktan sonra ilk yazınızı WordPress üzerinde yazarak solda yer alan ‘’yayımla’’ başlığı altında bulunan ‘’Blog Yazıları’’ satırındaki ‘’ekle’’ kısmına basmanız gerekmektedir. Bu sayede WordPress üzerinde ilk blog yazınızı yayımlayabilirsiniz.

Wordpress ücretsiz mi ?

Wordpress ücretsiz blog oluşturmak için kullanabileceğiniz bir sistemdir.

Wordpress de yazı nasıl paylaşılır ?

Yazınızı Wordpress üzerinde yazarak solda yer alan ‘’yayımla’’ başlığı altında bulunan ‘’Blog Yazıları’’ satırındaki ‘’ekle’’ kısmına basmanız gerekmektedir. Bu sayede Wordpress üzerinde ilk blog yazınızı yayımlayabilirsiniz.

Wordpress Tema Nasıl değiştirilir ?

Web Sitesi oluştur alanını tıkladıktan sonra tema seçmeniz gerekmektedir.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

5 Yorum

Yorum yap!