Nedir ?

Üst Düzey Güvenlik Sağlayan SSL Sertifikaları Burtinet’te!

SSL sertifikası

2012 yılında faaliyetlerine Kadıköy’de küçük bir VS paketi olarak başlayan burtinet zamanla büyüyerek devam ediyor. Teknolojinin getirdiği yenilikleri takip ederek herkes uygun çözümler sunuyor. Özellikle son yıllarda internet kullanımın daha fazla armasıyla kişilerin ve kurumların web sitesi ihtiyacı elzem olmuştur.

Web siteleri için gerekli olan her türlü altyapı ve web sitelerinizin hızlı, güvenli bir şekilde faaliyet göstermesi için burtinet firması ile iletişime geçebilirsiniz. Son derece kaliteli bir hizmet almak ve avantajlardan yararlanmak için burtinet web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Haftanın her günü 7/24 müşteri hizmeti sunan burtinet yaşamış olduğunuz sorunlarda sizlere yardımcı olmaktadır.

SSL Güvenlik Sertifikası Nedir? 

Web sitelerin kimliğini doğrulayan ve şifreli bir bağlantı olmasını sağlayan dijital sertifikalara ssl sertifikaları deniliyor. Web sitelerin web sunucular ile güvenli bir bağlantı kurulması için kullanılan

ssl sertifikaları aynı zamanda güvenli yuva katmanı olarak da biliniyor. Günümüzde şirketler, kuruluşlar online olarak yapmış olduğu tüm işlemlerde müşterilerin bilgi güvenliğini sağlamak adına

ssl sertifikaları eklemesi gerekiyor. Kısaca SSL sistemde bulunan bilgilerin kötü emelli olan kişilerin eline geçmesinin önüne geçmektedir. Bir web sitesinin SSL sertifikasının olup olmadığı da kontrol edilebilmektedir. Adres çubuğunda bulunan URL’nin yanında eğer asma kilit sembolü varsa

ssl sertifikaları ile korunduğu anlamına geliyor.

SSL Sertifikası Ne İşe Yarar

Kullanıcı bilgilerin güvende tutulması, web sitelerin sahibini doğrulamak ve sahte saldırganların saldırılarını engellemek amacıyla ssl sertifikasına ihtiyaç duyulmaktadır. Web site sahiplerini kullanıcı oturumlarını açmak, kredi kartı bilgileriniz gizli kalması ve sağlık yardımlarını görüntüleyebilmeleri için bu sertifikaları almaları gerekiyor.

SSL sertifikası çevrimiçi olarak yapılan tüm işlemlerin güvenli bir şekilde yapılmasına olanak sunar. Özellikle şirketler ve kurumlar için asıl önemli olan husus HTTPS web adresine gerekli sertifikaya sahip olmasıdır. SSL sertifikası sayesinde güvende tutulan bilgiler şunlardır.

  • Kullanıcı oturum açma bilgileri
  • Kredi kartı ve hesap bilgileri
  • Kişiye ait bilgiler
  • Şirket ve kurumlara ait yasal belgeler
  • Tıbbi ve tescil bilgiler

SSL sertifikası sayesinde kullanıcılar rahat bir şekilde bilgilerini güvenli bir ortamda paylaşmasını sağlamaktadır.

Ssl Sertifikası Nasıl Alınır?

Kurumlar ve şirketler ihtiyacı olan ssl sertifikasını yetkili sertifika kuruluşlardan temin edebilirler. Sertifika yetkilendirme kuruluşları tarafından her yıl birçok kişiye ssl sertifikası düzenlemektedir. Günümüzde internetin işleyişi ve çevrimiçi ortamlardan yapılan işlemlerin güvende kalması için sertifikalar önemli rol oynar. Güvenlik düzeyine uygun olarak ihtiyaç duyulan ssl sertifikasını ücretsiz bir şekilde temin edebileceği yüksek meblağlara da alabilir.

Öncellikle ihtiyaç duyulan sertifikanın tespit edilip yetkili sertifika kuruluşu ile iletişime geçebilirsiniz. SSL sertifika alam süreçleri şu adımlardan meydana gelmektedir. Hazırlama, sertifika imzalama isteği oluşturma, bilgilerin sertifika yetkilisine gönderilmesi ve sertifika yetkilisinin verdiği sertifikanın yüklenmesidir. Web sitelerini kendileri barındıran şirket ve kuruluşlar yetkili sertifikayı aldıktan sonra kendileri de sunucuların yapılandırmasını yapabilir.

Ssl Sertifikası Fiyatları

Web sitelerinde yer alan işlemlerden dolayı güvenlik sistemlerin her zaman en üst düzeyde olması gerekiyor. Bundan dolayı şirketler ve kuruluşlar verilerinin sürekli güncel tutması ve müşterilerin tereddütsüz bir şekilde ödeme yapmalarına sağlamak için ssl sertifikası gerekiyor.

Burtinet bu konuda müşterilerine her zaman uygun ve kaliteli paketler sunuyor. Yıllık olarak 559,90 TL’den başlayan fiyatlar özelliklerine göre 1.608,90 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Sizlerde ssl sertifikası kullanarak web sitesini güvenlik anlamında güçlendirebilirsiniz. Arama motorlarında sitenize güven duyulmasına ve arama motorunda güvenli site olarak tanınmasını istiyorsanız bunu adresi Burtinet firması olmaktadır. Aynı zamanda ssl sertifikası sayesinde seo çalışmalarınızı da olumlu yönde etkileyerek arama motorlarında en üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

Google, dikkat ettiği güven sinyalleri içinde ssl sertifikasına çok önem vermektedir. Sertifikalar koruma gücüne, türüne ve sağladığı sigorta bedellerine göre fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Günümüzde farklı özelliklerde ve uygun fiyatlara sertifika çeşitleri bulunmaktadır. Her zaman web sitesine uygun ssl sertifikası seçerek özel bir IP adresine sahip olabilirsiniz. Sunulan sertifikaların tüm bankalarla uyumlu olması kullanıcılara rahatlık sağlamaktadır.

Ssl Sertifika Paketleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tek bir ssl sertifikası ile aynı sonucu içinde birçok amaçla kullanılabilmektedir. Aynı zamanda tedarikçiden alınan ssl sertifikası ile birden fazla sunucu üzerinde kullanma şansınız da bulunuyor. Etkili alanı fazla olan sertifika türleri daha fazla özellikleri de bulunmaktadır. Daha fazla alana sahip bir sertifikaya sahip olmak için sertifika yetkilisine her türlü bilgi verilmesi gerekiyor. Aynı zamanda sadece tek bir alan güvenliği için de tek güvenlikli alan sertifikaları da bulunmaktadır.

UCC’ler yani birleşik iletişim sertifikaları ve Wildcard SSL Sertifikaları genellikle birçok alanda etkili olmak için kullanılmaktadır. Wildcard SSL Sertifikaları aynı zamanda sınırsız alan etkili olması yönüyle ön plana çıkmaktadır. Bütün ssl sertifikalarında belli bir süre içinde kullanımları için bir geçerlilik süreleri bulunmaktadır. Yani sonsuza kadar kullanılma durumları bulunmamaktadır. Günümüzde bu sertifikaların en uzun kullanım süreleri 27 ay olarak belirlenmektedir.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

casino siteleri