Türkçe Oyunlar İçin Orijinal Oyun Alın - Oguzhantemiz.com
Buney İnternet Dünyası

Türkçe Oyunlar İçin Orijinal Oyun Alın

orijinal oyun alın

Bildiğiniz üzere internet üzerinden bazı küçük yaşta ki arkadaşlarımız “harçlığı olmadı için” torrent olarak oyunlar indirmekte. Neden böyle yapıyorsun diye sorduklarımız da “Şu oyuna XXX kadar fiyat verilir mi? Bak ben bedavaya indiriyorum millet o kadar para veriyor” diyorlar. Yahu insan hiç mi düşünmez? Neden o kadar para veriyoruz gelişsin diye. Neden hiç Türkçe oyun çıkmıyor? Neden oyunlara girdiğimizde dillerden “Türkçe” seçeneği olmuyor? Çünkü adamlar para kazandıracak ülkelerin dillerini yapıyorlar. Şimdi bir düşünelim. Bir oyun yapımcısınız ve Türkiye için özel seslendirmeli oyun yapıyorsunuz ve fiyatı 85 TL fakat seslendirme işlemi 50.000 TL tuttu.  En az 600 adet satmalısınız ki sadece seslendirmeleri karşılasın. Ama millet ne yapıyor? Gidiyor 5 TLye korsan alıp size hiç katkı sağlamadan oyunu oynuyor. Durum böyle olunca siz 50.000 TLyi bile kurtaramıyorsunuz.

Durum böyle olunca insan bir daha Türkçe dil destekli oyun yapmak istemiyor. Diğer ülkelere bakarsak mesela Amerika’ya. Amerika’da Gta V çıktığı anda 1 milyondan fazla satıldı. Durum böyle olunca insan İngilizce yapması daha iyi oluyor. Tabii Gta V’de çok fazla seslendirme olduğundan doğal olarak başka dillerde çıkarması imkansız. Ama diğer oyunlarda bunu hep görüyoruz. Bir çok dil olduğu halde Türkçe yok.

Eğer 3. kişiler tarafından yapılmış Türkçe oyun oynamak istemiyorsanız (Ki yapılanlar dandik dundik oluyor genelinde “OyunÇeviri” Hariç!) olabildiğince orjinal oyun alın. Diyorsunuz ki çok pahalı. Kış indirimleri var steam üzerinden. Oralardan çoook çoook ucuza alabilirsiniz. Oyun direk çıktığında almanıza gerek yok. Bir kaç ay geçtikten sonra da alabilirsiniz oyunu. 2 Ay kendinizi sıkarsınız.

Aynı zamanda pahalı diye bir şeyde yok. Günlük 1 tl biriktirseniz bile 3 aya Gta V alabilirsiniz yada Fifa. Kendinizi kandırmayın lütfen.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!