Nedir ? SEO

SEO Eğitimi Almalı Mıyım?

seo

SEO, kısaca arama motoru optimizasyonu olarak geçiyor. Zaten bir web siteniz varsa bu terimi bir yerlerde illa ki duyduğunuzu düşünüyorum. SEO’nun uzmanları siteyi optimize ederek daha fazla lead ve kaliteli trafik almasını sağlar. Bu şekilde ürünlerinizi daha fazla ön plana çıkarabilir ve daha iyi dönüşümler alabilirsiniz. 

Sıfırdan SEO öğrenmek çok zor değil fakat çok fazla ilgi alaka ve zaman gerekiyor. İyi bir çalışma ve doğru bir kaynak seçimiyle bu süreci hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. SEO öğrenmek için sizin en azından belirli bir altyapıya sahip olmanız gerekmektedir. Doğru bir kaynak seçimi bu konuda ciddi getiriler sağlamaktadır. 

SEO Eğitimi

SEO Eğitimi Kimden Alınır?

SEO’nun Temel Faktörleri Nelerdir?

SEO’nun yaklaşık bilinen 278+ faktörü bulunuyor. Sitenin url adresinden tutunda site içerisinde geçen bilgilere kadar etkiliyor.

Ama en önemli 11 faktör:

 • Güvenlik
 • Hız
 • Site Mimarisi
 • Kullanılabilirlik
 • Temiz kodlama
 • İç Optimizasyonu
 • Kelimeler
 • Kaynak
 • İçerik
 • Mobil
 • Linkler

Bu değerler üzerindeki değişiklikler ya da öğrenilen bilgilerin uygulanması ile SEO Görünürlüğünün yükselmesi mümkündür. Optimizasyonun tamama yakın sağlanması arama sonuçlarında sitenin üst sıralara taşınmasında rol oynamaktadır. 

Neden SEO Eğitimi Almalısınız?

SEO eğitimi ile kendi sitenize çalışma yapabilir ve daha net şekilde denetleyebilirsiniz. Ek olarak bir firma iseniz SEO firmasıyla çalışırken sitenize yapılan işlemleri en iyi şekilde denetleyebilir ve daha iyi dönüşüm için birlikte adımlar atabilirsiniz.

Arama motorlarında yukarıya çıkmak şu 2020 yılında gerçekten zor bir iş. Ancak sürekli sürecin içerisinde olan, güvenilir kaynaklar üzerinden bu işi öğrenmek çok daha kolay ve kısa süreli bir iştir. 

Yani işi bir bilenden öğrenmek çok avantajlı tablolar oluşturabilmektedir. Bu nedenle SEO eğitimi alınmasını sizlere önerebilirim.. SEO eğitimi sayesinde gerek siteye yönelik gerekse kendini geliştirmeye yönelik birçok bilgi edinebilirsiniz. 

SEO Hizmeti Satın Alıyor Olsanız Bile Bu Hizmetin Nasıl Denetleneceğini Bilmeden Yola Çıkmamalısınız!

SEO çok fazla kişi tarafından son zamanlarda maalesef ele ayağa düşen bir sektör. Bu da piyasada derme çatma bilgilerle SEO hizmeti verilmesinin önünü açıyor. SEO hizmeti hafife alınacak bir işlem değildir. Ayrıca güncel algoritmaları ve stratejileri takip edip kendi fikirlerinizi de uygulayabilir olmanız gerekmektedir. Güncel verilerin takip edilmesi, optimizasyonun sağlanmasında önemli bir yere sahiptir. 

Kişinin bir SEO eğitimi alması hizmet alması için engel değildir. SEO hizmeti alsa bile yapılanların işi satın alan kişi tarafından denetlenmesi önemlidir. Bu da ancak sektör ve SEO hakkında  sizin bilgi ve tecrübelerinizle mümkün olmaktadır. Yani siz işi bilmeden  denetleme yapmanız çok mantıklı bir şey değil. Bunun için herkesin SEO öğrenmesi önemli bir noktadır.

Birisi Sizin İçin Hizmet Veriyor Ama Bu Hizmet Gerçekten Yeterli Mi?

Hizmet alıyor olmak o işin doğru yapıldığı anlamına gelmez. Size ne kadar süredir destek veriyor? Daha önce hangi kelimelere çalışma yapmış? referansları arasında hangi firmalar var ? Sizin bulunduğunuz sektöre daha önce bir çalışma yapmış mı ? Bir çok soru yönetmeniz gerekiyor ki gerçekten kişi uzman mı değil mi anlayabilin.

Ancak bilmemenize rağmen hizmet satın almak isteyebilir ya da hizmeti daha önceden almış olabilirsiniz. Bu durumlarda en önemli konulardan birisi bu hizmetin denetlenmesi olmaktadır. Hizmet başıboş bir şekilde yürütülürse sorunlarla karşılaşmak olası olmaktadır. Teftiş bu konudaki önemli bir olgudur. Teftiş edilebilirlik ile alınan hizmetin yetkinliğini yükseltmek mümkündür. Yan kısacası siz SEO tarafında elle tutulur verilerle SEO uzmanınıza yada Firmanıza destek olabiliyor olmanız gerekiyor. Yada en azından gelen verileri okuyabiliyor olmanız gerekiyor. Yoksa 10 trafiğinizi 15 yaptık diye size harika bir büyüme raporu atarlar ve başarı gibi gösterirler. Ayhan KARAMAN’ın da dediği gibi: ‘’Kimse sizin çocuğunuzla kendi çocuğu gibi ilgilenmez’’

 

Yani önce SEO’yu öğrenecek sonra denetleyerek size hizmet veren ajans ya da kişinin performansını artıracaksınız.

 

Neden Ayhan Karaman ve SEO eğitimi

Ayhan Karaman Sitedestek ajansı kurucusudur. Blog siteleri arasında Türkiye’de pazarlama konusunda ilk 5 içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Türkiye’nin en iyi 5 SEO uzmanı arasında gösterilmektedir. 

Alanında ün yapmış, konu hakkında derin bir bilgiye sahip olan bir kişidir. Verdiği eğitimler de kalite olarak çok üst düzey eğitimlerdir. Bu nedenle Ayhan Karaman SEO eğitimi alınmasını ben şahsen öneriyorum. Tabii burada şunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ayhan Bey ne kadar iyi anlatırsa anlatsın siz sürekli yeni şeyler öğrenmek için çabalamaz ve iş geliştirme yapmazsanız daha fazla faydadan kendinizi mahrum bırakırsınız. 

Ayhan Karaman Neler Sunuyor?

 • Kayıt Altına Alınan Canlı Dersler
 •  Size Ait Bir Site Üzerinden Uygulamalı Eğitim
 •  Ömür Boyu Destek
 •  Lisanslar ve Kupon Kodları
 •  Kitap
 •  Performans Garantisi

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

5 Yorum

Yorum yap!