Nedir ?

Şampanya Fiyatları Güncel 2022

Kutlamaların en gözde içkisi şampanyanın ana vatanı Fransa’dır. Şampanya Fiyatları diğer içki türlerine göre daha yüksektir. Aslına bakılırsa şampanya beyaz veya kırmızı şarabın iki kez mayalanması sonucu elde edilen köpük özelliğine sahip bir içkidir. Avrupa birliği içinde bulunan ülkeler Fransa’nın şampanya üretimi yapan bölgesi Champagne dışında üretilip, şampanya adı altında satışa sunulan her ürünü kanun dışı olarak belirlenmiştir. Şampanya üretiminde kupaj yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem sayesinde farklı üzümlerin bir araya getirerek alışılmışın dışında bir aroma oluşturulur. Şampanyanın üretilmesi 15 yüzyıla dayanmaktadır. Şampanya elde etmek üzere iki çeşit üzüm kullanılmaktadır. Bunlar beyaz üzüm çeşidi olan Pinot noir ve meunier olarak şampanya içeriğinde bulunmaktadır.

Şampanya Fiyatları Güncel 2022 listesi için yazımızdan yararlanabilirsiniz. Bu sayede şampanyanın yeni yıl ortalama satış fiyatını bu alanda bulabilirsiniz. Şampanya fiyatları olarak 2022 yılı için güncellenmiş fiyat listesini sizler için oluşturduk. Burada yer alan fiyatlar büyük marketlerde yer alan satış fiyatlarını oluşturur. Fiyatlar bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Ortalama fiyat listesi hakkında bilgi sahibi olabilir ve en çok tercih edilen şampanyaları görebilirsiniz.

İçindekiler

Şampanya Fiyatları

Şampanya Fiyatları oldukça yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Gerek yapım aşaması gerekse asillerin içkisi olduğundan ücrette artış olmaktadır. En ucuz şampanya bile ortalama üzeri bir fiyat ile satılmaktadır. Şampanya aynı zamanda havalı bir içkidir. Bunun sebebi şampanyanın kutlama sırasında patlatılarak, kadeh kaldırılmasıdır. Şampanya herkesin alıp tüketebileceği bir içki değildir. Şaraptan gelme bir içki olmasına karşın lüks fiyatından ötürü şarap gibi rahatlıkla her eve giremez. Davetlilerde, toplantılarda ve kutlamalarda içilmesi daha doğru bir içki türüdür. Her içkinin kendine has bir kültürü olduğu gibi şampanyanın da bir kültürü ve adabı vardır.

Şampanya kadehleri ayaklı ve inci uzun yapıdadır. Bu bardaklara cup veya flüt adı verilmektedir. Şampanya şişeleri de özel olarak üretilip mantar kapaklarla tıpalandığından şampanya maliyetleri tavan durumdadır. Maddi gücü şampanya almaya elverişli olmayanlar kırk yılda birde olsa kutlama eşliğinde şampanyanın tadına varmalıdır. Bununla birlikte şampanya alkol oranı çok düşük olsa da tüketirken dikkatli olunmalıdır. Bu şekilde tadı damağınızda kalan bir lezzet olacaktır.

Mumm Cordon Rouge Şampanya Fiyatları

Mumm Cordon Rouge – 75’lik 450,00 TL
Mumm Cordon Rouge – 150’lik 850,00 TL
Mumm Cordon Rouge – 300’lük 2.000,00 TL
Mumm Rose – 75’lik 490,00 TL

 

Perrier Jouet Belle Epoque Şampanya Fiyatları

Perrier Jouet Belle Epoque – 75’lik 1.100,00 TL

 

Cafe De Paris (Köpüklü Şarap) Şampanya Fiyatları
Cafe De Paris – 75’lik 165,00 TL
Cafe De Paris Rose – 75’lik 165,00 TL

 

 

Garrone Prosecco Şampanya Fiyatları
Garrone Prosecco – 75’lik 190,00 TL

 

Dom Perignon Şampanya Fiyatları
Dom Perignon Vintage – 75’lik 1.550,00 TL
Dom Perignon Rose Vintage – 75’lik 2.100,00 TL

 

 

Krug Rose Şampanya Fiyatları
Krug Rose – 75’lik 135,00 TL

 

 

VCP La Grande Dame Vintaged Şampanya Fiyatları
VCP La Grande Dame Vintaged – 75’lik 1.100,00 TL

 

 

Veuve Clicquot Rose Şampanya Fiyatları
Veuve Clicquot Rose – 75’lik 500,00 TL

 

 

Ruinart Şampanya Fiyatları
Ruinart Blanc de Blancs – 75’lik 500,00 TL
Ruinart Rose – 75’lik 500,00 TL

 

 

Moet & Chandon Imperial Şampanya Fiyatları
Moet & Chandon Imperial – 75’lik 440,00 TL

 

 

Bottega Gold Şampanya Fiyatları
Bottega Gold – 75’lik 200,00 TL

 

 

Kavaklıdere Şampanya Fiyatları
Kavaklıdere Altın Köpük – 75’lik 100,00 TL
Kavaklıdere İnci Damlası – 75’lik 100,00 TL

 

 

Kayra Balo Şampanya Fiyatları
Kayra Balo – 75’lik 100,00 TL

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

casino siteleri