İnternet Dünyası Nedir ?

Rent A Car İşinin Püf Noktaları & Rent A Car Para Kazandırır Mı?

Rent a car açmak 2021

Belli bir birikim yapan insanlar, bu birikimlerini nasıl bir şekilde değerlendireceklerini düşünürler. Eğer yeterli bir birikiminiz varsa rent a car işine girebilirsiniz. Rent a car, araba kiralama hizmeti demektir. Son zamanlarda oldukça popüler bir meslek olan rent a car, yüksek bir gelir getiren işlerdendir.

Peki rent a car işi için neler gereklidir? Bu işe başlamak için yapılması gerekenler nelerdir? Bu yazıda 2021 yılı rent a car işine dair tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Böylece sizde kendi işinizi patronu olabilirsiniz. Rent a car işinin püf noktaları hakkında her şey bu yazıda anlatılmıştır.

İçindekiler

Rent A Car Açmak İçin Ne Kadarlık Bir Sermaye Gereklidir?

Araba satışı yapmaya göre daha avantajlı kabul edilen araba kiralama, yüksek bir bütçe gerektirir. 2021 yılı şartlarına göre rent a car işine girebilmek için minimum 200.000-250.000 TL’lik bir birikiminiz olmalıdır. Eğer arabaları ücret ödemeden tedarik edebilirseniz, bu sizin için daha büyük bir avantaj olacaktır.

Rent A Car Açarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Rent a car işine başlamak için gerekli prosedürleri yerine getirdiğinizde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar ise şunlardır:

 • İşe başlamadan önce iş hakkında tüm bilgileri öğrenin.
 • Aracınızın kalitesine önem verin.
 • Araç kaskolarını yapın.
 • Hem otomatik hem de manuel vitesli araçlarınız olsun.
 • Firmanıza ait bir kartvizit çıkarın.

Bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece araba kiralama alanında tercih edilen bir firma haline gelebilirsiniz. Bunlar dışında iş yerinizin nasıl bir yerde olduğu da son derece önemlidir. İşlek bir yerde böyle bir iş yerinin olması size daha fazla avantaj sağlar. Ayrıca araçlarınızın bakımına ve temizliğine de çok dikkat etmeniz gerekir.

Rent A Car İşi İçin Gerekli Olan Yasal Prosedürler Nelerdir?

Rent a car işi için gerekli olan yasal prosedürler vardır. Bu prosedürler ise şunlardır:

 • İş yerinin kapalı alanı minimum 80 metrekare olmalıdır.
 • Araçlarınızda GPS bulunmalıdır.
 • Araçlarınız kamu alanına ya da dükkanınızın dışına park edilemez.
 • İş yerinizde yanıcı, patlayıcı vs. madde bulundurulamaz.
 • LPG’li aracınız bulunmamalıdır.
 • İş yerinde kamera kayıt sistemi ve tuvalet bulunmalıdır.

İş yerinizde bu şartlar bulunmadığında rent a car için gerekli olan şartları yerine getirmemiş olursunuz.

Rent A Car İşinden Ne Kadar Kazanılır?

Rent a car işini düzgün bir şekilde yerine getirdiğiniz zaman yüksek bir gelir kazanabilirsiniz. Neredeyse ayda 8.000 TL’lik bir kazancınız olabilir. Ancak bu kazancı elde etmek için işlerinizin iyi olması gerekir.

Araç Markasına Önem Verin

Rent a car işinde başarılı olmak için arabanızın markası büyük önem taşır. Popüler olan markaları tercih etmeniz, işlerinizin ilerlemesini sağlar. Özellikle de aracın modern özelliklere sahip olması, birçok kişinin firmanızı tercih etme sebebi olur. Bu yazıyı hazırlamamızda bizlerin yanında olan Eca Servis internet sitesine ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

Yorum yap!

casino siteleri