SEO

Rank Math Seo Vs Yoast Seo Vs All İn One Seo Karşılaştırması

Rank Math Seo Vs Yoast Seo Vs All İn One Seo Karşılaştırması
Yazar - Editor

Eklentiler, herhangi bir web sitesinin yönetilmesini ve güçlü olmasını sağlamada önemli bir rol oynar. Kendi özelliklerine sahip birkaç eklenti kategorisi vardır. Tüm bu eklentiler arasında, sitenizin SEO’sunu optimize etmek için özel olarak oluşturulmuş bazı SEO tabanlı eklentiler vardır. Eklentiler, herhangi bir web sitesinin yönetilmesini ve güçlü olmasını sağlamada önemli bir rol oynar.

Kendi özelliklerine sahip birkaç eklenti kategorisi vardır. Tüm bu eklentiler arasında, sitenizin SEO’sunu optimize etmek için özel olarak oluşturulmuş bazı SEO tabanlı eklentiler vardır. Bugün bu yazıda, her tür web sitesi için çok etkili olan en iyi 3 SEO eklentileri anlatacağım. Bu eklentiler, sitenizin en iyi SEO eklentileri sıralamasını almasını sağlar ve daha iyi trafik sağlayabilir. Bu yazıda, en iyi 3 SEO eklentisi arasında bir karşılaştırma yapacağım. Bunlar Yoast SEO, Rank Math ve Hepsi Bir Arada SEO’dur. Üç eklentinin kısa özetiyle karşılaştırmaya başlayalım.

İçindekiler

 WordPress SEO Eklentisi Karşılaştırma Kriterleri

Bu eklentiler çok sayıda özelliğe sahiptir. Her bir özelliği karşılaştırmaya odaklanmak yerine, bütünsel bir SEO eklentileri stratejisi için en önemli olduğunu düşündüğümüz özelliklere bakacağız. Özellik analizimiz için kullanacağımız karşılaştırma kriterleri şunlardır:

Teknik SEO: Hangi eklentiler, arama motorlarının sitenizin içeriğini arama sonuçlarında bulmasına, dizine eklemesine ve düzgün bir şekilde görüntülemesine yardımcı olur?

İçerik ve UX: Hangi eklentiler web sitenizdeki metni, resimleri, videoları ve diğer medyayı optimize etmenize yardımcı olur? Ayrıca, sitenizin kitleniz için kolayca erişilebilir ve son derece yararlı olmasına yardımcı olacaklar mı?

Yerinde SEO: Bu eklentiler, web sitenizin tüm öğelerinin, arama motorlarına ve kullanıcılara doğru sinyalleri göndermeleri için uygun şekilde optimize edilmesini sağlayacak mı?

Site Dışı SEO: Bu eklentiler sitenizin otoritesini ve arama motorlarının ve hedef kitlenizin gözünde güveni artırır mı?

Eklenti Kullanıcı Deneyimi: Bu eklentileri kullanmak ne kadar kolay ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için ne tür kaynaklar gerekiyor? Artık karşılaştırma kriterlerimizi bildiğinize göre, kapsamlı SEO stratejisinin temeli olan Teknik SEO’yu ele alarak gerçek karşılaştırmamıza başlayalım.

 Yoast SEO Eklentisi

Yoast SEO, milyonlarca kullanıcı tarafından sevilen en iyi SEO eklentilerinden biridir. Her tür blog web sitesi için çok yardımcı olacak güçlü özelliklerle oluşturulmuştur. Sitenizi arama motorlarında üst sıralarda görmek istiyorsanız Yoast SEO eklentileri sizin için en iyi seçimdir. Eklenti, size çekici ve güçlü bir web sitesi sağlayan olağanüstü özelleştirme araçlarıyla birlikte gelir. Eklenti, yeni içeriğinizi arama motoru için optimize etme sürecinde size adım adım rehberlik edecek ayrıntılı belgelerle birlikte gelir.

  • Çok değerli araçlar sağlar
  • SEO dostu metinlerle birlikte gelir
  • Kullanılabilir snippet önizlemesi
  • Otomatik dahili bağlantı önerileri mevcuttur
  • Google arama konsolu ile entegre
  • Harika içerik oluşturmak için sitenizin motorunu ayarlar

Yoast SEO sizi otomatik olarak kurulum sihirbazına götürmez. Bu nedenle, yapılandırma sihirbazını manuel olarak ziyaret etmeniz gerekir. Sitenin üst ekranındaki bildirim çubuğundan ziyaret edebilirsiniz. Yoast SEO yapılandırma sihirbazı sekiz farklı adımdan oluşur. Ayrıca buradan web sitenizin indekslenmesini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Yoast SEO, olağanüstü bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Estetik yerine işlevselliğe odaklanır. UI tasarımı basit ve etkilidir. Değişik kategoriler altında seçenekler organize etti. Odak anahtar kelimeleri girerken, Yoast SEO, içeriğinizin SEO analizini kendiliğinden uygular. Birden fazla anahtar kelime atamak için Yoast SEO’nun premium bir sürümüne ihtiyacınız var. Blogcular için en iyi SEO Eklentilerinden biridir ve kullanımı web sitenize veya blogunuza fayda sağlar. İçeriğinizin okunabilirliğini analiz eder ve sonucunu otomatik olarak gösterir. Raporunda okuma puanı, edilgen ses, cümle yapısı, alt başlık dağılımı ve geçiş kelimelerinin kullanımı gösteriliyor.

 Rank Math SEO Eklentisi

En üst düzey SEO eklentilerinden biri olan Rank Math, WordPress SEO’nuzu otomatikleştirmenin yanı sıra gönderilerinizi optimize eder ve daha üst sıralarda yer almanızı sağlar. Aslında kendisi tarafından yapılandırılır ve adım adım kurulum ve yapılandırma sihirbazına sahiptir. Bu, WordPress için SEO’yu mükemmel bir şekilde kurmanıza yardımcı olur. Gönderinin yanı sıra gönderilerinizle ilgili önemli bilgileri vurgulayan güçlü bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir.

Güçlü kullanıcı arayüzü

Modüler çerçeve

Hız İçin Optimize Edilmiş Kod

150’den fazla WordPress ürünü portföyünü kolayca koruyun

Rank Math’ın gelişmiş bir kurulumu var. Eklenti web sitenizde etkinleştirildiğinde sizi kurulum sihirbazı sayfasına götürür. Kurulum sihirbazınızı başlatmak için bir Rank Math Hesabı oluşturmanız gerekir. İki farklı kurulum sihirbazına sahiptir.• Kolay kurulum sihirbazı yalnızca temel değişikliklere izin verir • Gelişmiş kurulum sihirbazı, her SEO eklentileri özelliği için tam kontrol sağlar. Bir hesap oluşturduğunuzda, Rank Math, SEO için maksimum beş anahtar kelime atamanıza izin verir.

Ardından eklenti, her bir anahtar kelime için hatalar ve öneriler gösterir. Bu sorunları çözmek, web içeriğinin daha iyi SEO’su için gereklidir. Ayrıca, içerikte anahtar kelime puanınızı 100’den sağlar. Anahtar kelimelerin puanı 100’e yakınsa, sıralama için iyidir. Ayrıca sosyal medya paylaşım önizlemelerini otomatik olarak oluşturur. Rank Math ücretsizdir ancak premium sürümde de mevcuttur. Premium versiyonu yılda 59 dolardan başlıyor. Binlerce anahtar kelimeyi takip edebilir ve daha gelişmiş SEO eklentileri özellikleri ekler. Rank Math, güncel tasarımla oluşturulmuş, göze çarpan çekici bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Temiz bir panoya sahiptir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Farklı özellikleri manuel olarak açıp kapatabilirsiniz.

Ayrıca bkz: WebP nedir? Yararları Nelerdir?

 All in One SEO Eklentisi

All in One SEO’ya gelince, eklentinin yeni sürümü eski sürüme kıyasla hoş bir gelişmedir. Çok işlevli bir SEO eklentisinden beklediğiniz tüm gerekli özellikleri bulacaksınız. Ayrıca kullanımı kolaydır.

Bununla birlikte, bu eklenti için gelecek parlak. İddia ederiz ki bu, önümüzdeki yıl içinde kullanması en kolay SEO eklentisi olacaktır. Hepsi Bir Arada SEO’nun kurulum sihirbazı yoktur, bu nedenle tüm ayarları manuel olarak yapılandırmanız gerekir. Sadece WordPress’inizde aktif SEO Eklentisi gerekir, eğer ücretsiz pan peşindeyseniz ancak tüm özellikleri göstermek istiyorsanız, All in One SEO yetkilisinden satın alabileceğiniz temel, artı, profesyonel, elit plana gidebilirsiniz.

All in One SEO, çekici bir UI tasarımı ile kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Temiz bir gösterge paneli ile kullanımı kolaydır. Kullanıcı arayüzü, onu kolayca kullanmanıza yardımcı olan açık ve anlaşılır bir koda sahiptir. All in One SEO eklentisi ile SEO başlığı ve meta açıklama ekleyebilirsiniz. İçerik tekrarını önlemek için içeriğin özel kurallı URL’lerini ekleyebilirsiniz. Ayrıca, SEO Optimizasyon özelliğini devre dışı bırakabilir ve içerik içeriğinizi indeksleme için engelleyebilirsiniz. Ayrıca içeriği site haritasından kaldırabilir ve site haritanızı ayarlayabilir ve takip edilmeyen içeriği ekleyebilirsiniz. Ayrıca gönderilere ve sayfalara sınırsız anahtar kelime etiketi ekleyebilirsiniz.

 SONUÇ

SEO, arama motorlarında sıralama için çok önemli bir aktivitedir. WordPress kullanıcıları için SEO eklentileri, SEO stratejilerinin uygulanmasında kolaylık sağlamıştır. Doğru araçlar, web sitenizi meta açıklamalarınızın en üstünde tutmanıza yardımcı olur. İçeriği seçilen anahtar kelimeler için sıralanacak şekilde optimize eder ve XML site haritaları oluştururlar.

Yazar hakkında

Editor

1 Yorum

Yorum yap!

casino siteleri