Nedir ?

Melamin Sünger

Turkish Acoustic

Akustik sünger çeşitlerinden beyaz renge sahip olan Melamin Sünger diğer ismi basotect sünger olarak geçmektedir. Ses yalıtımında bizlere büyük katkısı olan melamin süngerler, beyaz köpük gibi bir görünüme sahip üründür. Yankı problemlerine karşı çözüm sunmak adına üretilen bir üründür. Ofislerinizde, stüdyolarda ve daha birçok alanda ortam akustiğini sağlamak adına bu dekoratif ürünün kullanımını sağlayabilirsiniz. Melamin süngerler birçok çeşitte üretimi yapılmaktadır. Piramit sünger, labirent sünger, yumurta sünger gibi birçok desende özel üretimi yapılmaktadır. Fakat genelde panel şeklinde olan düz herhangi bir deseni olmayan melamin sünger kullanımı sağlanmaktadır. Teknelerde, uçaklarda, dijital ajans gibi alanlarda günümüzde çok fazla kullanıldığı görülmektedir.

Turkish Acoustic

Melamin Sünger Nerelerde Kullanılır?

Melamin Sünger paneller için ürünleri doğru yerlerden temin etmemeniz halinde ürünleri sadece şekil verilmiş bir köpük olarak sizlere temin edilebilir fakat içerisinde akustik değerleri sağlayan maddeler olmaması sonucunda temin etmiş olduğunuz sünger ihtiyacınızı karşılamayacaktır. Basotect melamin süngerler kalınlığına veya dns oranına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Melamin süngerler, birinci sınıf melamin köpüğünden elde edilmektedir. Anti bakteriyel özelliği sayesinde melamin süngerler son derece sağlıklı ürünlerdir. Hastanelerde, mr odaları gibi alanlarda ses yoğunluğu nedenine bağlı olarak kullanımı sağlandığı görülmektedir. Akustik yalıtımında büyük konfor sağlayan melamin sünger açık gri veya beyaz renge sahip olarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Fakat renginden ziyade ürünün ses yalıtımı değerlerini karşılaştırmanız önem göstermektedir.

Turkish Acoustic

Diğer adı basotect sünger olan Melamin Sünger bariyerli olarakta özel üretimi yapılmaktadır. Bariyerli melamin süngerler toplam 3 katmandan oluşmaktadır. Melamin süngerin genel olarak kullanım amacı yankı problemlerine engel olması olduğu için melamin süngeri bariyerle birlikte kullanmanız halinde akustik bariyer kapalı hücreli bir ürün olduğu için ses geçişine engel olmakta size katkı sunacaktır. Fakat bildiğiniz üzere ses geçişini tamamen engellemek için tamamen ses yalıtım ürünleriyle kaplanmış bir kabinin içerisine girmeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı melamini sünger bariyerle birlikte kullanmanız halinde ses geçişine tamamen engel olmasa bile geçişini azaltacaktır bu sayede hem yankı problemlerine hem de ses geçişlerine çözüm bulabilirsiniz.

Akustik panellerin günümüzde çok fazla katkısı vardır. Ofislerde, kafelerde, restoranlarda ve daha birçok alanda ses yalıtım paneli kullanarak ortam akustiğini sağlayabilirsiniz ve dilerseniz yine akustik panel şeklinde üretilen Melamin Sünger panel kullanarak ortam akustiğini sağlayabilirsiniz. Akustik paneller birçok çeşide ayrılmaktadır. Masalar arası seperatörler, asma tavan panelleri, akustik duvar panelleri, akustik paravan gibi birçok çeşide ayrılmaktadır. Akustik panelleri masalar arası çağrı merkezlerinde kullanmak istemeniz halinde ortamda bulunan ses karmaşasının sebebi tamamen duvarlarınızın herhangi bir akustik ürün kullanılmamasından kaynaklıdır. Ses dalgaları duvarlarınıza çarpıp geri dönmesinden dolayı yankı problemleri, ses karmaşası gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır.

Turkish Acoustic

Bu soruna engel olmak adına duvarlarınızda Melamin Sünger gibi ürünler kullanarak çözüm bulabilirsiniz veya farklı görünüme sahip olan ürünlerle birlikte duvarlarınızda dekoratif görünüme sahip olmakla birlikte ses yankı, ses karmaşası gibi problemlere engel olabilirsiniz. Dilerseniz bunun yerine çağrı merkezleri gibi alanlarınız mevcutsa sesi masalar arası parçalayıp ses karmaşasına engel olmak adına kullanılan ürünlerden biri olan akustik seperatörlerden kullanım sağlayarak sesi bulunduğu alanda parçalayabilirsiniz. Ofislerinizde alanları ayırmak istemeniz halinde ses yalıtımında çok fazla katkı sunan masa seperatörünün biraz daha büyük halinde bir görünüme sahip olan akustik paravanlarla alanlarınızı bölebilirsiniz ve ses karmaşasına engel olabilirsiniz. Turkish Acoustic web sitesinde tüm ürünlerin yanmazlık oranları ürün teknik bilgilerinin yer aldığı ürün sertifikalarından tüm teknik bilgileri edinebilirsiniz. Teknik şartnamelere uygun Turkish Acoustic te üretim yapılmaktadır.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!