Buney

Karamsarlığı bir kenara bırak artık!

2019 en çok para kazandıran iş fikirleri

Evet sen! Sen öyle ekrana bakıp bu yazıyı okumak isteyen kişi. Kafanı biraz dağıt. İnsanların ne dediğini umursama. Mutlu ol ve mutlu olmak için elinden geleni yap. Mutlu olmak insanlara çok zor geliyor aslında bunu biliyorum.

Bir gün dönüp geçmişe baktığınızda, mücadelelerle geçen yılların hayatınızın en güzel yılları olduğunu fark edeceksiniz. – Sigmund freud

İnsan neden geçmişini özler bazen? Çünkü geçmişte bazı anılarda çok mutludur. Yalnız kaldığında o anıları özler aslında o anı özler yani. O andaki insan yerine o hareketleri yapmayı özler. Mesela ben eskiden oynadığımız o 101 partilerini özlüyorum. Nargilemi içerken bir yandan da okey atmanın keyfi de bir başkaydı ha ! 😃.

Bu aralar kafanızı dağıtmaya odaklanın! Çünkü kafanızda neler varsa iyi yada kötü sizi yaşlandırıyor. Sizi ağırlaştırıyor ve hatta hatta kanser yapabiliyor! Şaka değil ciddiyim. Anı yaşamaya çalışın ama gelecek içinde planlar yapın.

Param yok ama çok mutluyum bugün – Bir bilge

Para mutluluğu getirir mi bilemem ama sizin davranışsal psikolojiniz ile zevkleriniz mutluluğun anahtarıdır. Kendinize dürüst olun! Ne yapmak istediğinize net karar verin. Çünkü net bir karar olmaz ise sürekli geminin dümenini çevirir durursunuz.

İnsanın kendine karşı tamamen dürüst olması iyi bir egzersizdir. – Sigmund freud
Kendini bilmek işte bu yüzden önemlidir. Kendinizi bilirseniz neleri seversiniz neleri sevmezsiniz bunlara odaklanıp kolayca mutlu olabilirsiniz. Mesela ben love66 nargile içmeyi Counter-strike Global Offensive oynamayı severim(bkz). İçtiğim nargile bol mentollü ve ferahlatıyor.
Kontrollü mutluluklar sizi üzer! Evet kontrollü mutluluk birer zorunluk olur sizin için. Birilerinin sizi kontrol etmesine değil sevdiğiniz şekilde hareket etmeyi öğrenin! Karamsarlığı bir kenara bırak ve şuan her ne yapıyorsan yarınını planla! Geleceği planlarken anı yaşamayı da unutma ha sakın!

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!