Sosyal Medya

İnstagram hesabı nasıl silinir?

social-media-for-seo

Günümüzde birçok sosyal mecra bulunmaktadır. Sosyal medya hesaplarının açılması ne denli kolaysa, silinmesi de o kadar zordur. Sosyal medya programlarında hesap silme bölümleri deyim yerindeyse neredeyse gizlenir. Bundan dolayı da internette en çok aranan sorulardan biri de ‘’Instagram hesabı nasıl silinir?’’ olmaktadır. Facebook, Twitter ve Instagram gibi hemen hemen herkesin hesabının olduğu sosyal ağlar, kullanıcı rakamlarını artırmak adına hesap açmayı oldukça kolay bir hale getirse de aynı şekilde kullanıcılarını kaybetmemek için de hesabı tamamen kapatmak isteyen kullanıcılara çeşitli zorluklar çıkartabiliyor. Oldukça gizli alanlarda işlem yapmayı gerektiren hesap silme bölümleri, hesap silmeyi zorlaştırabiliyor.

2021 instagram hesap silme işlemi

Instagram genel olarak en popüler sosyal mecralardan  biridir. Facebook’un satın aldığı Instagram, kullanıcı sayısını her geçen daha da arttırmaktadır. Ancak kullanıcı sayısı ne kadar artarsa artsın, etkileri ve çeşitli sebepler yüzünden kullanıcı hesaplarının silinmesi tercih edilebiliyor. Hesabı tamamen silmek için uygulanması gereken adımlar ise çok açık ve net olarak uygulamada ne yazık ki gözükmüyor.

Instagram Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı silmek için bilgisayardan ya da cep telefonunuzun tarayıcısından işlem yapabilirsiniz. Cep telefonu ya da tablet üzerinden kullandığınız Instagram uygulamasından hesabınızı tamamen silmeniz söz konusu değildir. İlk olarak instagram hesabını silmek için şu linke tıklamalısınız: https://instagram.com/accounts/remove/request/

Linke tıkladıktan sonra ise açılan tarayıcıda oturumunuzun açık olması durumunda devam edebilirsiniz. Oturumunuz açık değilse, şifre ve kullanıcı adı ile oturumunuzu açın ve aynı bağlantıya yeniden gidin. Açılacak olan hesabını sil sayfasında karşınıza çoktan seçmeli bir bölüm çıkacaktır. Açılan bu kısımda Instagram hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtecek şekilde kategoriyi seçmeniz gerekmektedir. Seçiminizi yaptıktan sonra açılan sayfada karşınıza gelen boş kutuya şifrenizi girin ve kırmızı ile yazılmış olan “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz. Bu aşamalardan sonra mevcut instagram hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır. Ancak bu aşamada bilinmesi gereken en önemli unsur ise silinen instagram hesabının yeniden açılamayacağıdır. Kullandığınız kullanıcı adını da yeni hesap açarsanız kullanamayacaksınız. Aynı kullanıcı adını kullanmayı isterseniz; hesabınızı dondurmanız daha doğru bir tercih olacaktır.  Hesabınızı tamamen sildiğinizde kullanıcı adınız, fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız da silinir. Şayet bu unsurları ve bilgileri kaybetmek istemiyorsanız, yalnızca geçici bir süre Instagram’dan uzaklaşmak istiyorsanız, hesabınızı dondurmanız daha sağlıklı bir karar olacaktır. Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınız silinmiş olacak. Ancak unutmamanız gerekiyor ki, sildiğiniz kullanıcı adını, bir daha kullanmanız mümkün olmayacak.

Instagram Silindikten Sonra Tekrar Açılabilir mi?

Instagram hesabı silindikten sonra yeniden aynı kullanıcı adı ile açılamaz. Instagram kullanıcı politikasında herhangi bir değişikliğe gitmediği sürece; aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açılması mümkün değildir. Bu unsurun dışında hesabınızı silmeden önce fotoğraflarınızı arşivlemek isteyebilirsiniz.

Instagram hesabı kalıcı olarak nasıl kapatılır?

ttps:\/\/www.instagram.com\/accounts\/edit\/ bağlantısına gidin. En altta “hesabımı geçici olarak kapat” yazan alana tıklayın. Hesap kapatma nedeninizi yazdıktan sonra yine “hesabımı geçici olatak kapat” butonuna tıklayın. Karşınıza gelen pencerede Instagram hesabı dondurma işleminizi onaylayın.

Facebook hesabımı nasıl silerim?

Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan simgesine tıklayın. Ayarlar'a tıklayın. Sol sütundaki Facebook Bilgilerin'e tıklayın. Hesabını ve Bilgilerini Sil'e ve ardından Hesabımı Sil'e tıklayın. Şifrenizi girin, Devam'a ve ardından Hesabı Sil'e tıklayın.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

  • İzmir düğün fotoğrafçısı instagram hesabımızda yaptığımız değişiklikler ve güncellemeler doğrultusunda sıralamada sorun olduğunu gördük. Bunun sebebi ne olabilir? Sorunun çözümüne ilişkin hangi adımları atmak doğru olur ?

Yorum yap!

casino siteleri