Nedir ?

Çimento Fiyatları 2021 Güncel

Yazar - Editör

Çimento, kil içeriğine sahip kalker taşının ezilmesinin hemen ardından pişirilmesi ile elde edilen toz karışımdır. Çimento fiyatları rengine ve gramajına göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle piyasada iki renk çimento bulunmaktadır. Beyaz ve gri rengi çimentolar yapı inşasında destekleyici ürün olarak kullanılır. Çimento olmadan tuğla örülemeyeceği gibi, duvar sıvası da yapılamaz. Bu yüzden inşaat sektörünün olmazsa olmazı çimento malzemesidir. Kilo olarak satışa sunulan çimentolar en az bir kilo en fazla 50 kilo olarak üretilmektedir. Ancak çimento ihtiyacı yoğun olan inşaat firmalarında çimento kamyonu kullanılmaktadır. Çimento, su ile çözeltilerek yoğun bir kıvama getirildikten sonra kullanıma hazır hale getirilmektedir. Başlangıçta toz olan çimento su ile karıştırıldığında boza gibi ağır bir kıvam alır. Bu kıvam kullanılacak alana göre farklı yoğunluklarda olabilir.

Çimento fiyatları oldukça makul fiyattan satışa sunulmaktadır. Özellikle kilo olarak üretilip paketlenmesi çok kar sağlamaktadır. Çimentonun kullanım alanları da oldukça geniştir. Genel olarak inşaat alanlarında kullanılan çimento, baraj inşalarında, su kanallarında, duvar harcı olarak sıva kaplamada, beton yapıların oluşmasında kullanılmaktadır. Bağlayıcı özelliği sayesinde kullanıldığı yapılar içeriğinde sadece çimento varsa çok sağlam ve güçlü olabilmektedir. Bazı yapılarda çimentoya kum karıştırılması çimentonun yapısını bozarak istenen gücü sağlayamamaktadır. Halk arasında buna malzemeden çalmak deyimi kullanılmaktadır.

İyi bir çimento kullanmak için dikkat edilmesi gereken nokta dayanım kaynağıdır. En iyi dayanım 42,5 olarak belirlenmektedir. Bunun yanı sıra çimento birbirinden değişik el sanatlarında da kullanılmaktadır. Yaratıcılıkta sınır tanımayan birçok kişi çimento sayesinde sanatsal objeler yaratılmaktadır. Ayrıca okullarda deney yapımı ürünü olarak çimento güzel bir kaynak olarak kullanılmaktadır. Çimento birçok alanın vazgeçilmez bağlayıcı ürünüdür ve kolay ulaşılabilirliği ile hemen herkes tarafından temin edilebilmektedir. Çimento Fiyatları 2021 Güncel fiyat  listesini merak ediyor iseniz, sizler de bu konuda yazımızdan yararlanabilirsiniz. Güvenilir, profesyonel ve türüne göre farklı çimento fiyatlarını aşağıda sizler için listeledik. İstediğiniz türün fiyatlarını en güncel hali ile burada bulabilirsiniz.

Perakende Çimento Fiyatları 2021

Perakende Çimento Fiyatları 2021 listesini aşağıda bulabilirsiniz. Gri çimento fiyatları ve beyaz çimento fiyatları olmak üzere iki farklı tür bulunur. Perakende olarak satış fiyatını aşağıda bulabilmeniz mümkün. 0, 45 lik kaliteli çimento perakende güncel fiyatları il bazında ortalama olarak fiyat değişimi gösterebilir.

Gri Çimento Fiyatları 2021

1 Kg Gri Çimento 3,40 TL
3 Kg Gri Çimento 8,40 TL
5 Kg Gri Çimento 12,50 TL
50 Kg (1 Torba) Gri Çimento 27,00 TL

Beyaz Çimento Fiyatları 2021

 

1 Kg Beyaz Çimento 4,75TL
3 Kg Beyaz Çimento 12,00 TL
5 Kg Beyaz Çimento 16,50 TL
50 Kg (1 Torba) Beyaz Çimento 59,00 TL
Toptan Çimento Fiyatları 2021

Toptan Çimento Fiyatları 2021 güncel fiyat listesini aşağıda bulabilirsiniz. Perakende satışa nazaran daha ekonomik ve daha sağlıklı bir şekilde ürünleri bu alanda bulabilmeniz mümkün. İl bazında değişim gösteren fiyatlar her zaman toptan olduğunda daha uygun fiyatlı olacak şekilde satın alınabilir. Aşağıda güncel fiyat listesinden yararlanma imanını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Gri Çimento Fiyatları 2021

1 Kg Gri Çimento 2,40 TL
3 Kg Gri Çimento 5, 20 TL
5 Kg Gri Çimento 7,75 TL
50 Kg (1 Torba) Gri Çimento 17,00 TL

Beyaz Çimento Fiyatları 2021

1 Kg Beyaz Çimento 3,20 TL
3 Kg Beyaz Çimento 7,20 TL
5 Kg Beyaz Çimento 10,50 TL
50 Kg (1 Torba) Beyaz Çimento 42,00

 

Yazar hakkında

Editör

Yorum yap!