Nedir ?

Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Build-Backlinks-by-Interviewing-Influencers

Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk işareti ya da sembolü, matematiksel bir işaret olup oldukça derin ve duygusal anlamlar da taşır. Sonu olmayan bir gelecek zamanı işaret eden sonsuzluk ifadesi; duyguların ifadesi için kullanılmaktadır. Özellikle de fotoğrafların, konuşmaların ya da internet üzerinde kurulan iletişimler de yaygın olarak sonsuzluk ifadesi kullanılmaktadır.

Günümüzde tüm iletişim neredeyse tamamen internet üzerinden yapılmaktadır. Bundan dolayı da internet üzerinde kullanılan simgeler oldukça önemli iletişim araçlarıdır. Cümlelere sığmayan anlamlar sebebiyle emoji kullanımı yaygınlaşmıştır. Simgeler ve emojiler arasında da elbette oldukça özel ve derin anlamlar taşıyan simgelerin başında sonsuzluk işareti gelir. Sonsuzluk karakterini yapabilmek klavye üzerinde pek bilinen bir detay değildir. Ancak oldukça kolay ve pratik şekilde alt tuşu ile sonsuzluk işareti yapabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti (∞) nasıl yapılır?

Sonsuzluk işaretini yapmanın en kolay yollarından biri Alt Tuşu ve artı olarak 8734’ basmaktır. Alt tuşu ile sonsuzluk işareti en kolay ve pratik olarak bu yolla yapılmaktadır. Ancak klavye numerik ise bu yöntem geçerlidir. Bu unsurun dışında sonsuzluk işareti yerine işareti de çıkabilir. Bu aşamada Alt tuşu işe sonsuzluk işaret yapmak için çalıştır penceresidir. Başlat menüsünden Çalıştır’ı bulup bu aşamadan sonra Çalıştır penceresine charmap yazmanız gerekmektedir. Ardından tamam kısmına tıklayıp yazı tipi bölümünden Arial fontunu seçin. Daha sonra ise gelişmiş görünüm yazan bölüm başına tik koyarak aktifleşmesini sağlayabilirsiniz. Tik de koyduktan sonra açılacak olan kısımdan Unicode’a gidebilir ve 221B yazabilirsiniz. Pencerede direkt bir şekilde sonsuzluk işareti oluşacaktır. Sonsuzluk işaretinin üzerine tıklayarak kopyalanan karakter bölümünün karşısından Seç ve Kopyala kısmını tıklayabilir ve sonsuzluk işaretini arzu ettiğiniz bölüme kopyalayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra CTRL + V tuş kombinasyonu ya da sağ tıklayarak yapıştırma işlemiyle istediğiniz her yerde bu karakteri kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda sonsuzluk işareti yapmak için “Alt + 8734” tuşlarını kombinleyerek kullanabilirsiniz. Bu sayede oldukça pratik ve kolay şekilde sonsuzluk işareti yapabilirsiniz.  Daha detaylı olarak klavyede “Alt” tuşuna basılı tutarken “8734” sayılarını tuşlamanız durumunda sonsuzluk işaretini yapmış olacaksınız.  Eğer kullanmakta olduğunuz işletim sistemi eski ve güncellenmemiş ise bu aşamada Alt+236 tuşlarını kullanarak Alt tuşu ile sonsuzluk işareti yapabilirsiniz. Windows 10’da ise bazen “Alt + 8734” kombinasyonunda ▲ işareti çıkabilmektedir. Tüm bu kombinasyonlar işe yaramıyorsa kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Telefonda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

iPhone telefonlarda genel olarak sonsuzluk işaretini yapmak için metin ayarlarını kullanmak gerekmektedir. Bu aşamada ilk olarak ∞ simgesini kopyalamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra Ayarlar, Genel, Klavye, Metin Değişimi yolunu takip etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise sağ üst köşede + butonuna dokunmanız gerekmektedir. Kopyaladığınız sonsuzluk sembolünü ifade bölümüne yapıştırdıktan sonra kestirme kısmına sonsuzluk ismini de verebilirsiniz. Bu sayede Iphone telefonlarının klavyesine sonsuzluk yazılması durumunda simge direkt olacak çıkacaktır.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

casino siteleri