Buney

Antalya’da Ücretsiz Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları

Yaz tatillerinde kamp yapmayı tercih eden doğa aşıklarının en çok ziyaret ettiği bölgelerden biri olan Antalya, aynı zamanda en ekonomik tatil deneyimini de yaşatıyor. Antalya’nın keşfedilmemiş güzellikleriyle kaplı olan birçok ücretsiz kamp alanında yazın tadını çıkarabilir ve maddi olarak endişe etmeden denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Antalya’da kampçıları ağırlayan Antalya Koyu Kamp, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilk tercihlerinin başında gelmektedir. Temiz denizi, muhteşem doğası ile ön plana çıkan Koyu Kamp, rüzgardan da etkilenmeyen bir bölgede bulunuyor. Bu bölgede kamp yapacak kişilerin yanında mutlaka sivrisinek kovucu bulundurması önerilir. Ücretsiz bir kamp alanı olmasına rağmen kamp bölgesinde tuvalet ve su imkanı da bulunmaktadır. Kamp alanında kampçılar marketlerden ihtiyaçlarını karşılayabilir.

  • Aytap Antik Kent Kamp

Antalya’da Alanya ve Gazipaşa arasında yer alan Aytap Antik Kent kamp alanı, muhteşem bir koyda kampçıları ağırlıyor. Balıkçıların sık sık ziyaret ettiği bölgelerden birinde bulunan Aytap Antik Kent, bölgenin manzarası bakımından da kampçılar tarafından en çok tercih edilen ücretsiz kamp alanlarının başında gelir. Kamp alanı içerisinde Antik kent kalıntılarını görebileceğiniz bu kamp alanında dilerseniz mağara içerisinde yüzebilir, dilerseniz de farklı kuş cinslerini görebilirsiniz. Bölgenin yakınlarında farklı restoranlar bulunmaktadır. Kamp alanında elektrik bulunmaktadır.

  • Antalya Patara Kamp Alanı

Antalya’nın en gizli bölgelerinden biri olan Patara’yı keşfetmenizi sağlayacak Patara kamp alanı, Torosların eşsiz manzarasında uyanmanızı sağlayacak. Patara, Likya uygarlığına başkentlik yapmış bir bölgedir. Bundan dolayı da Antik kent harabelerinin kalıntılarını da görmeniz mümkün. Aynı zamanda bu kamp alanı ve çevresinde Caretta Caretta’lar yumurtalarını bırakmaktadır. Bundan dolayı kamp alanına yılın her dönemi girilmesi ve kamp yapılması mümkün değildir.

  • Adrasan Kamp Alanı

Adrasan kamp alanı, huzurlu ve sakin bir şekilde kamp yapmak isteyenlerin ilk tercihidir. Sakinliği sayesinde birçok kampçı tarafından tercih edilen Adrasan kamp alanı, Olympos’un biraz ilerisinde bulunmaktadır. Ulaşımı kamp alanına oldukça kolaydır. Adrasan kamp alanında wc ve duş imkanları bulunmaktadır. Kamp alanında çeşme de bulunmaktadır.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!