Nedir ? SEO

Yoksa siz hala web sitesi açmayanlardan mısınız?

web sitesi aç

Web sitesi? Ne yani ben bakkalım web sitesi niye açayım ki ? diyenler olacaktır elbette. Covid-19 probleminden sonra insanlar bildiğiniz gibi #evdekal etiketleriyle birlikte evde kalmaya çalıştı. Çalıştı diyorum çünkü bir çok insan bu kurala maalesef uymadı. Bu kural insanların internet kullanımını büyük öçlüde artırarak rekor kırma seviyelerine geldi.

Web sitesi ne işe yarayacak ki? diyen bakkal abimize gelelim şimdi. Artık çağımız internet çağı gibi saçma sapan cümleler kurmak istemiyorum fakat bu bir gerçek. İnsanlar internet üzerinden gerçek manada çok iyi paralar kazanıyorlar ki bu alana yatırımlar günden güne artıyor. Bu corona illetinden sonra web sitesi açtıran & uygulama yaptıran kurum ve şahıslar bir hayli yükseldi. İlk aşamalarda kendimden örnek verirsem 12 firma ile çalışırken başlangıçta 4 firmaya kadar düşmüştü corona nedeniyle. Fakat sonrasında insanlar internetten daha aktif satış ve dönüşüm aldığını görünce bu alana yatırımı kesen bir çok firma daha çok bütçe ayırarak dönüş yaptı. Örnek olarak bir e-ticaret firmasıyla çalışıyordum. Corona döneminde E-ticaret tarafında bulunan ciroyu 40.000$ bandına kadar yükselttik.

E-ticaret Dönüşüm oranı

Genel olarak baktığımızda bu tarafta diğer küçük ve orta ölçekli firmalar için kesinlikle önerim acilen bir web sitesi yaptırmaları ve bütçe ayırmalarıdır.

Yukarıdaki örnek toplam 8 ayda ulaştığımız bir nokta. Bu nedenle sadece web sitesini açmakla işler tabii ki bitmiyor.

Web sitenizi açtıktan sonra Sosyal medya + Adwords + SEO kombinlerini kullanarak ziyaretçi ve satış odaklı siteler yapmanız gerekiyor.

İşin kısası dijitale giriş yapmayan her firma maalesef küçülmeye yada yok olmaya eninde sonunda mahkum olacaktır.

Çok uygun fiyatlara web sitesi açmak isterseniz => Blog Nasıl Açılır? 2020 Ücretsiz Rehber | Sıfırdan Adım Adım Blog Açmak‎ içeriğime yada Kişisel Blog Nedir, Nasıl Açılır? içeriğime mutlaka göz atın!

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

Yorum yap!