Oyun

Xbox Game Pass Ocak Ayı Gelecek Oyunlar Listesi

xbox game pass
Yazar - Hakan Beledin

Game Pass oyunlar, Microsoft Xbox konsolu için avantajlı paket çıkarmış olup bir oyuna yüzlerce lira verme durumunu ortadan kaldırmaktadır. Tabii ki yine almak isterseniz alabiliyorsunuz fakat her ay belirli bir ücret karşılığında Xbox Gamse Pass olarak adlandırılan abonelik hizmetini tercih ederseniz hem cebinizi rahatlatmış olursunuz hemde avantajlı paketlerden faydalanabilirsiniz. Son zamanlarda yeni bir güncelleme bekleniyordu fakat henüz çıkarılmamıştı. Geçtiğimiz günlerde Microsoft Game Pass kütüphanesine gelecek yeni oyunları kullanıcılar için açıkladı. Oyunlardan bazıları hemen çıktığı gün gibi sisteme eklense de her oyun için bunu söylemek mümkün olmuyor. Bazı oyunlar sonradan kütüphaneye ekleniyor diyebiliriz.

Oyun fiyatlarının bu denli artış göstermesinin ardından bu gibi avantajlı paketlerin oyuncuların kurtuluş yolu olmaktadır. Oyun oynamayı seven kullanıcılar için oldukça önemli olan Game Pass sadece Microsoft tarafında bulunurken PS kullanıcılarının böyle bir imkanı bulunmamaktadır. Sırf bu yüzden bile Xbox oyun konsolunu tercih eden oyuncular bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere ocak ayında Game Pass’e gelecek olan oyunların listesini ve incelemelerinden bahsedeceğiz.

Xbox Game Pass Ocak Ayı Gelecek Oyunlar Listesi

– eFootball PES 2021 Season Update (Android ve Konsol) – 7 Ocak
– Injustice 2 (Android, Konsol ve PC) – 7 Ocak
– The Little Acre (Android ve Konsol) – 7 Ocak
– Neoverse (PC) – 14 Ocak
– Torchlight III (Android ve Konsol) – 14 Ocak
– What Remains of Edith Finch (PC) – 14 Ocak
– YIIK: A Postmodern RPG – 14 Ocak

Xbox Game Pass Gelecek En İyi 3 Oyun

Pes 2021 E-Football

Game Pass oyunlar listemizin başında gelen PES 2021 e football oyununa yakından bakalım. Oyunun kısaca özetine geçmeden önce genel bir inceleme yapacak olursak, oyunda yer alan özellikler tamamıyla gelişme gösterdi diyemeyiz. Konami her sene PES serisini devam ettirmekte olup kullanıcıların özellikle çevrimiçi oynadığı oyunları daha çok benimsemesi üzerine artık online odaklı oyunlar çıkarmaya başlamıştır. Örneğin 2021 senesinde çıkarmış olduğu oyun normal seriden farklı olarak dünya genelinde ya da arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bir yapı inşa etmiştir. Bu yeni serisinde hazırda olan PES 2020 oyununa ek oalrak güncelleme getirmiştir diyebilriz. Artık herhangi bir güncelleme veya etkinlik almayan PES 2020 E football kullanıcıları unutulduklarını düşünseler yeridir.

Konaminin son dönemdeki düşüşünü artık herkes farkında, sadece görsellik üzerinde yoğunlaştığını düşünene bile birçok oyuncu bulunmaktadır. Rakibi olarak FIFA ile boy ölçüşen PES yeni serisinde bekleneni karşılayamamıştır. Söylentilere göre Konami, PES 22’de Unreal Engine ile yeni nesilde FIFA serisine karşı daha güçlü bir oyun çıkarmak niyetinde olduğu için 2021 senesini böyle bir güncelleme sunarak atlamak istemiştir. Söylediğimiz gibi tasarım konusunda oldukça başarılı olan konami özellikle lisanslı takımların forma yüz ya da hareketlerinde oldukça başarılı bir yapım çıkartmıştır. PES 21 güncellemesi ile gelen değişiklikler kapsamında yeni sezon formalar, kadrolar, oyuncu yüzleri, müzikler ve kozmetik yenilikler dikkatimizi çekmektedir. Konami Digital Entertainment tarafından yayımlanan bu oyunu Xbox one ve Xbox Series x veya s gibi cihazlarda oynayabilirsiniz. Herhangi bir yeni özellik bulunmasa da PES serisi her zaman tutulan ve oynanan bir oyundur. Sizde arkadaşlarınızla beraber maç yapmak istiyorsanız bu oyunu tercih edebilirsiniz.

Injustice

İlk olarak Injustice oyununun kısaca hikayesinden bahsedecek olursak, ilk oyunumuzda karşılaştığımız Joker abimiz Süperman’i zehirleyerek halüsinasyon görmesine sağlamış ve Superman çaresizce hamile olan eşi Lois Lane’i öldürmek zorunda kalmıştı. Bu sırada hatırlyacağınız üzere Lois ablamızın kalbine bağlı olan büyük bir bomba tamda o sırada akitf olmuş ve tüm Metropolisi patlamaya boğmuştu. Bunu öğrenen Süperman, joker abimizin sonunu getirmek artık böyle sorunları tekrar tekrar yaşamamak ister. Sadece joker abimizin değil bütün kötülerin sonunun gelmesin isterken bu başlangıcı Joker’den yapmaktadır. Artık Metropolis ikiye bürünmüş olup aslında kötüler ve iyiler olarak ayrılmıştır. Joker’in yaptıklarını destekleyenler Joker’e, Süperman’in yaptıklarını destekleyenler ise iyilerin tarafında konumlanmıştır.

Hatırlarsanız ilk oyunda özel bir hastaneye Joker’i yatıran Süperman aslında yapmak istediklerine ulaşmış gibi görünüyordu. İlk oyun burada sonlanırken,ikinci oyun ise Brainiac’ın Dünya’yı istila etmeye gelmesi ile çaresiz kalan Batman’ın planları ile başlamaktadır. Injustice hikayesi kurgusal yapıda olumlu geri dönüşler almış olup özellikle oynanış konusunda da oyuncuları mutlu etmiştir. Diğer dövüş oyunlarına nazaran daha keyifli ve sorunsuz bir şekilde oynanması onu diğerlerinden farklı kılan en önemli özellilklerindendir. Özellikle Mortal Kombat gibi oyunlarla eş derğer düzeyde oynanışa sahip olması oyuncular tarafında olumlu karşılanmıştır. Eğer ilk oyunu oynamışsanız hikayeye ve olaylara daha çok hakim olduğunuz için oynaması daha zevkli gelecektir. Geçmişten bugüne gelen süper kahramanların olduğu bu listede her zaman için oyuncular iki tarafa bölünmüştür. Batman mi Süperman mi ? Bu soru uuzn süredir var olmakta olup hangi tarafı daha fazla destekliyorsanız o karakteri tercih edebilirsiniz. Özellikle dövüş aralarında gösterilen sinematik görseller sanki film izliyormuşsunuz gibi bir his uyandırmaktadır. Oyunu bırakıp karşısına geçip sadece keyifli bir şekilde izlemek isteyeceksiniz.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Kombolar ve özel hareketler birbirileriyle o kadar optimize edilmiş ki hangi kombo hangisi özel vuruş ayırt etmekte zorluk çekebilirsiniz. Kısacası bir dövüş oyunundan beklenen bütük özellik ve mekanikler bu oyunda konumlandırılmış olup Xbox Game Pass fırsatını bu oyunda deneyimleyebilirsiniz. Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından yayınlanan ve toplam boyutu 62 GB olan bu oyun dövüş kategorisinde karşımıza çıkarken oyunda Türkçe dil desteğinin bulunmaması olumsuz tarafı olarak karşımıza çıkıyor. Ounun normal fiyatı 79 lira bandında yer alırken eğer Xbox Game Pass alırsanız bu oyunu 30 lira gibi bir ücrete alma şansınız bulunmaktadır. Oyunun grafikleri ve oynanışı oldukça kaliteli olup keisnlikle denemeniz gereken bir oyun olduğunu düşünmekteyiz.

What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch oyunu daha önce çıkan yürüme animasyonlarıyla görev yaptığınız oyunlarla eşdeğer bir yapıya sahip diyebiliriz. Bu oyunun farklı tarafı ise oyuncuyu sıkmadan oyunun hikayesini sunmaktadır. Hikayemiz yıllardır gitmediğimiz,küçüklüğümüzü geçirdiğimiz Finch ailesinin adeta şatoyu andıran evine ziyaretimizle başlamakta olup ailemizin başlarına gelen olaylar hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Yani Spoiler vermemek için fazla detaya inemiyoruz fakat işler hiçte beklediğimiz gibi gitmiyor diyebiliriz. En başta hikayeye giriş her akrabasıın odası kilitli bir şekilde karşımzıza çıkıyor. Oyun süresi hiç başından kalkmazsanız 2 veya 3 saat gibi bir sürede bitmektedir. Bu oyunda diğer oyunlar gibi bulmacalar ya da çözmeniz gereken gizli saklı nesneleri bulma çabası gibi bir durumla karşılaşmamaktayız.

Oyunun artıları ve eksilerinden bahsedcek olursak, hikayeye uyumlu bir şekilde etrafın da karanlık bir yapıda olması sizleri oyuna bağlamaktadır. Odalardaki animasyonların hareketli olması ve biz girince bazı detayların canlanması oldukça hoş diyebiliriz. Müzik kısmına gelecek olursak, hikayede sessiz bir şekilde ilerlemenizi istemeyen oyun, hafif ama bazı sahnelerde etkileyici müziklerle daha da gergin bir ortam oluşturmaktadır. Bazı zamanlarda hikaye kısmı çok basit kaldığını söylemekte fayda var. Bunun dışında ara sahnelerde ufak tefek teknik sorunlar olsa da oyunun oldukça kısa sürede tamamlanması en büyük eksilerden bir tanesi olmuştur. Oyunun kısa sürede bitmesi oyuncular tarafından olumsuz olarak nitelendirilse de bazı kullanıcılar bu sürenin oldukça yeterli olduğunu düşünmektedir. FPS konusunda ise Xbox konsollarınızda kasmayacak derecede bir sistem gereksinimi bulunmaktadır.

Rahat ve akıcı bir şekilde oynayabileceğiniz bu oyun hikayesi ve gizemli sırlarıyla oyunucuları kendine bağlamaktadır. 2017 tarihinde çıkan bu oyun aksiyon ve macera alanında karşımıza çıkıyor. İtalyanca, ingilizce gibi dillerde dil desteği yer alırken Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Eğer iyi dercede yabancı dil bilginiz yoksa bu oyunu tercih ederken iki kez düşünmelisiniz. Oyunun hikayesini anlamak %80 oranında etkili ve önemli kılınmıştır. Microsoft tarafında lamk isterseniz 49 lira gibi bir ücreti bulunmakta olup Game Pass aracılığı ile de oynamanız mümkündür. Böylece Game Pass oyunlar listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!