Oyun

Xbox Game Pass En İyi Oyunları

Xbox Game Pass
Yazar - Editor

Xbox Game Pass En İyi Oyunları, Xbox platformuna 2017 tarihinde gelen ve Xbox kullanıcılarını oldukça sevindiren bir sistem ile karşınzıdayız. Aylık belli bir ücret karşılığında kullnıcılara verilen hizmetlerden yararlanabileceksiniz. İstediğiniz oyunu oynayabilir ve bir oyuna 600 lira gibi ücretler vermeyebilirsiniz. Ayda sadece 30 lira vererek oyun oynamayı sağlayan bu sistem 100’ün üzerindeki oyunlara erişim sağlayabileceksiniz. Sadece bu kadar değil her ay güncellenen isteleri ile etkinliklerden ilk sizler yararlanaileceksiniz. Üyelik paketine sahip olan kullanıcılar oyunları doğrudan konsollarına indirebiliyor ve gerçeğe eşdeğer bir deneyimle çevrimiçi veya çevrimdışı oynayabiliyor. Siz ne zaman kaldırmak isterseniz kaldırabilirsiniz.

Xbox Game Pass En İyi Oyunları

Red Dead Redemption 2

Xbox Game Pass En İyi Oyunları blistemizin başında olan RDR2, Arthur Morgan adındaki ana karakterimiz aksiyonu ve savaş sahneleri oldukça fazla seven birisidir. Oyuna ilk sahnelerde etkileyici bir giriş yapan RDR2 hikayesine yavaştan değinecek olursak. Bir çetenin soygun yapmaya çalıştığını düşünün fakat bu çete soygun yaparken başarısız olmaktadır. Buradan sonra hikaye daha iyi bir yol alıyor diyebiliriz. Dutch yani yan karakter olan soygun üyelerine farklı bir evde kalacaklarını belirtiyor. Kamp haline getirmelerini bu soğuk kış gününde donmamaları için bir çadır kurmalarını istemektedir. Dutch aslında ekibin lideri ve büyük planlar taşımaktadır. Çok büyük bir vurguna imza atmmayı planlayan Dutch ekibin daha iyi bir hayat sürmesini amaçlamaktadır.

Oyunda karlı saheneler oldukça fazla olduğu gibi grafiklerin üst düzey tasarlanması oyuncuları sevindirmektedir. Hikayenin konusu ilmek ilmek tasarlanmış olup her deatyında bir bulguya rastlayabilirsiniz. Oyunda özellikle atlar büyük önem taşımakta olup, atların eğitimi de bir hayli zordur. Oyunda arap atının önemi oldukça fazla diyebiliriz. Bir başka atıp bulup alıştırdığınızda diğer at size bağlandığı için arkanızdan sürekli gelebilir buna hazırlıklı olun. Oyunda aksiyon sahnelerin bolluğu ve bir yerden bir yere at üstünde gitmek sürekli görebileceğimiz olaylar içerisindedir. Kovboy filmlerini andıran bu yapımı sizlere önermekteyiz.

BATMAN: ARKHAM KNIGHT

Daha önceki serilerinde karşımıza çıkan daha düşük alandaki Batman bu oyunda karşımıza daha çok işlere karışan yetkisi ve alanı genişletilmiş bir kahraman olarak görmekteyiz. Haritanın büyüklüğü ve istediğiniz gibi şehirde gezinebiliyor olmanız oyuncuyu sevindirmiştir. Batman: Arkham Knight, tüm halkın tamamen şehirden ayrılması ve şehrin boş kalması suçluları ayağa kaldırmış ve her suçlu farklı bir görev ile karşımıza çıkmaktadır. Şehirde suçlular kesici ya da delici silahları eline geçrimesi ile şehirde istediği gibi hareket etmesi ve suç işlemeleri Batman’i kızdıracaktır.

Meşhur kulesinde şehrin akıbetini gören Batman bu duruma bir son vermek için kolları sıvıyor. Yeniden adaleti sağlamak için harekete geçen Batman güçlü düşmanlarla savaşmaktadır. Tabii ki burada Batman’i biz yöneteceğimiz için işimiz oldukça zordur. Bunları yaparken Batman’in özel silah ve arabalarından yararlanmayı kesinlikle unutmayın. Özellikle Batmobile’nin çok sayıda özelliğinin olması size fayda sağlayacak araçlardan bir tanesi. Hoplamalı kaçmalı ve dövüş kısımlarının bolca geçtiği böyle oyunları seviyorsanız kaçırmayın derim.

Yakuza 0

Yakuza 0 hikayesini anlatacak olursak, Kiryu denen kardeşimize iftira atılarak oyuna başlanıyor. Nasıl bir iftira diye soracak olursanız cinayetle suçlanmaktadır. Kiryu bu olayın peşini bırakmıyor ve sonuna kadar gidip bu olayın kimin işlediğini bulmaya çalışıyor. Bazı sebepler onu yakuzadan ayrılması için zorlamaktadır. Sonra da Tachibana’yla tanışıyor ve yine bazı sebeplerden dolayı Makoto’nun peşine düşüyor. Oyunun hikayesi böyle kısaca anlattığımızda pek bir şey ifade etmese de oldukça güzel bir hikaye kurgusu bulunmaktadır. Tabii ki bazı yerlerde sıkıyor fakat genel itibari ile güzel yazılmış bir hikayesi vardır.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Karakter sayısının oldukça fazla sayıda olması kafanızı karıştırabilir ve olay örgüsünü kaçırabilirsiniz. Oynanış tarafında ise bizleri muhteşem yetenekler karşılamaktadır. Daha önce belkide hiç görmediğiniz mekanikleri burada görebilirsiniz. Her dövüş tarzı birbirinden güzel ve ayrıca sonradan kuşandığımız katana, sopa, tabanca gibi şeyler var. Özellikle boss savaşlarındaki zorluk üst seviye yapılsa da oyunun devamı için geçebilecek düzeyde bırakılmış diyebiliriz. Oyunda dövüş yetenekleri olarak üç adet mod bulunmaktadır: hızlı, normal ve yavaştan oluşur. Oyunda tasarımların da oldukça hoş yapılsa seyir zevkini artırmaktadır.

ARK: Survival Evolved

Gizemli bir ada olan ARK kıyılarında gözlerimizi açıyoruz. Tabii ki ada şartları ve o zamana kadar geçen süreçte açlıktan bayılmak üzereyiz, aç ve dondurucu ortamda mahsur kaldığımızı anlıyoruz. Dinozorları ve diğer dolaşan ilkel yaratıkları öldürmek veya evcilleştirmek için çeşitli yetenekleri kullanmamız ve bunun sonucunda hayatımızı sürdürmemiz gerekmektedir. Sadece hayatta kalmak için değil canavarlara ve dinozorlara hükmetmek içinde buna ihtiyacımız vardır. Sadece siz değil yüzlerce oyuncunun içinde bulunacağız bu ortama yavaş yavaş alışacaksınız. Etrafta yer alan kaynakları toplayıp bunları ekerek mahsuller yetiştirebilir, sığınak yaparak barınak olayını çözebilirsiniz.

En keyifli noktalarından bir tanesi de dinozor yakalayıp bunları evcilleştirmektedir. Oldukça zor olmasının yanı sıra yaptığınızda ulaşımı kolaylaştırmış olursunuz. Her dinozorun farklı bir yeteneği bulunmakla birlikte özellikle kanatlı dinozorları seçmenizde fayda var. Bu oyunda hayatta kalmak oldukça zor olduğu gibi envanterinizde sürekli yiyecek ve içecek depolandırmalısınız. Hem soğuk havalara hemde sıcak havalara karşı önleminizi almayı unutmayın. Ağaçlar, madencilik materyalleri ve diğer değerli kaynakları, ormanda dolaşarak elde etmek mümkündür. Bu materyallerden neredeyse her istediğinizi yapabilirsiniz. Özellikle arkadşlarınızla oynadığınızda keyifli bir oyun olan ARK’ı sizde denemelisiniz. Xbox Game Pass En İyi Oyunları listemizin sonuna geldik. Yazımızı beğendiyseniz yorumlarda belirtmeyi ve arkadaşlarınızla ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!