İnternet Dünyası Nedir ?

Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Vodafone Ödemeli Arama Nereden Yapılır?

Vodafone ödemeli arama yöntemi sayesinde herhangi birini karşı ödemeli olarak aramanız mümkün. Hattında TL’si kalmamış olan tüm Vodafone kullanıcıları bu yöntemle arama yapabilmektedir. Vodafone ödemeli arama sayesinde konuşma ücreti karşı taraf tarafından ödenmektedir.

Tavsiye içerik =>  Bip Hediye Hilesi Nedir?

Vodafone ödemeli arama yapabilmek için:

  • Vodafone beni ara hizmeti sayesinde, Vodafone kullanıcıları konuşmak istedikleri kişilere ‘’Beni Ara’’ mesajını ücretsiz şekilde atabilmektedir.
  • Beni Ara hizmetini tüm Vodafone kullanıcıları tercih edebilir. Bu servis hem bireysel faturalı hem de faturasız hat sahibi kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Beni Ara uygulamasını kullanabilmek için hattın çağrı alabilmesi gerekmektedir.
  • Vodafone Beni Ara hizmeti yalnızca Vodafone kullanıcıları arasında değil, tüm operatörler için kullanılabilmektedir.

Beni Ara Hizmeti Nasıl Kullanılır?

Beni Ara hizmetinden yararlanmak için mesaj göndermek gerekmektedir. Bu hizmetten faydalanabilmek için:

  • Kullanıcıların cep telefonu ekranı üzerinden *149*05xx’’ yazmak gerekmektedir. X olan kısma aramak istediğiniz kişinin numarasını yazmanız gerekmektedir.
  • Bu numarayı yazan kişiler, aramak istedikleri kişiye Beni Ara SMS’i göndermektedir.
  • Vodafone Beni Ara mesajlarını almak istemeyen kişiler ise *149*0# tuşlamalıdır. Bu sayede Beni Ara mesajlarının size gelmesini engelleyebilirsiniz.
  • Beni Ara hizmetinden tekrar faydalanmak için cep telefonu ekranında *149*1# tuşlamak yeterli olacaktır.

Vodafone Ödemeli Arama Nereden Yapılır?

Vodafone ödemeli arama yapabilmek için cep telefonunun arama yapabiliyor olması gerekmektedir. Bunun dışında Vodafone ödemeli arama yapabilmek için arama bölümüne *149* yazmak gerekmektedir. Ardından aramak istediğiniz kişinin numarasını girmeniz ve # tuşuna basmanız gerekmektedir. Bunun dışında BENİ ARA yazdıktan sonra aranmak istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını yazıp 8090’a SMS atabilirsiniz. Bu SMS ile karşı tarafa sizin numaranızdan ‘’Beni Ara’’ SMS’i gidecektir. Bu hizmet tamamen ücretsizdir. Talebi alan kişi sizi aramak için Evet’i tuşlayabilir ya da aramayı reddetmek için hayır yazarak 8090’a SMS gönderebilir. Beni Ara servisinden faydalanmak için Vodafone kullanıcılarının hattında TL olmaması gerekmektedir. 1 TL’si olan kullanıcılar bu hizmetten faydalanamaz. Kuruşun bitmesinden sonraki 20 gün boyunca bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Vodafone Ödemeli mesaj nasıl gönderilir?

Ödemeli SMS göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını ve arada boşluk bırakarak mesajınızı yazıp 8033'e ÜCRETSİZ SMS atabilirsiniz. Size gönderilen Ödemeli SMS'leri kabul etmek\/görüntülemek için EVET yazıp 8033'e göndermeniz yeterlidir. Ödemeli SMS başına 0,80 TL olarak ücretlendirilirsiniz.

Ödemeli arama ne demek?

Ödemeli arama, görüşme ücretini arayan kişinin değil, aranan kişinin ödediği bir servistir. Servisin kullanılabilmesi için, aranan kişinin görüşmeyi onaylaması gerekmektedir. Bu servis yalnızca aynı operatör içerisinde kullanılabilir. Farklı operatörler arasındaki görüşmelerde kullanılamaz.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!